יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מה הסיכוי שאתגרש 
 
האם ניתן לדעת האם זוג יתגרש? / מאת יואב ברנזון
 
  
כן ניתן לדעת, ויחסית בקלות
 
לא צריך להיות חוזה בכוכבים או מיסטיקן כדי לדעת האם זוג מסוים יתגרש בסבירות מאוד גבוהה. די להתבונן במהות הקשר הזוגי ביניהם כדי לדעת האם יתקלו בשרטון זוגי או לא.
 
הדרך לבחון זאת, בדומה לבחינת עסק בעל מודל עסקי שגוי או לא בר קיימא, היא לבדוק את המודל הזוגי של בני הזוג ולראות האם הוא בר קיימא? 
 
 
 
מהי נוסחת הנישואים? 
 
נוסחת הנישואים היא מאוד פשוטה: "זוגיות תמורת משפחתיות". או במילים אחרות אהבה תמורת ילדים. כל עוד העיקרון הזה נשמר - הקשר הזוגי יצליח וישגשג לאורך שנים ארוכות, ולהיפך. כלומר, ללא הנוסחה הזו רוב הסיכויים שהנישואים לא ישרדו בכלל או שישרדו פרק זמן קצר ויתפרקו אחרי שלב הבאת הילדים.
 
למשל, מעיין אדם נפרדה מבן זוגה כי הוא לא היה מוכן להביא לה ילדים. הוא הציע לה "אהבה תמורת אהבה" במקום "אהבה תמורת ילדים" ולכן היא "פרשה" מהקשר. או למשל, פעמים רבות גברים בוחרים להיפרד ואף להתגרש מנשותיהם לאחר שמתברר להם שהאישה שלהם אינה מוכנה להעניק להם "אהבה תמורת משפחה" אלא "משפחה תמורת משפחה" (נרחיב בהמשך).  
 
 
 
מה חשוב לגברים ומה חשוב לנשים?
 
לגברים חשובה הזוגיות. פירושו של דבר "האהבה". בתוך המושג הזה נכללים מושגים של חום, יחס, מיניות, רומנטיות ואינטימיות. ללא המרכיב הזה, גברים יתקשו לשרוד בתוך נישואים לאורך שנים.
 
לנשים חשובה המשפחה. פירושו של דבר "הילדים". בתוך המושג הזה נכללים מושגים כמו זרע, כסף, יציבות, שגרה, ביטחון, כלכלה, עזרה ותמיכה בגידול הילדים.
   
 
 
בחנו את עצמכם
 
אם אתם גברים - בחנו האם אתם מקבלים מבת הזוג שלכם "אהבה". האם היא רכה, נכבשת, זמינה מינית, אוהבת, חמה, דואגת, מכבדת ומתפשרת איתכם. אם היא לא - היא אינה "אוהבת" אתכם במובן המלא של המילה. למעשה, היא אינה מציעה לכם "אהבה תמורת ילדים" אלא כנראה רק "ילדים תמורת ילדים". כלומר, "בוא נעשה ילדים ביחד כי זה מה שחשוב לי כרגע ונהיה זוג הורים טוב אבל האהבה והזוגיות שלנו לא תקבל עדיפות או חשיבות ומן הסתם היא תדעך ותגווע מהר מאוד". כיוון שגבר אינו יכול לוותר על מרכיב הזוגיות בקשר של נישואים רוב הסיכויים שהוא יהיה גרוש תוך מספר שנים.
 
אם אתן נשים - בחנו האם אתן מקבלות מבן הזוג שלכם "ילדים". כלומר האם בן זוגכם מחוייב לקשר, מחוייב להבאת ילדים, מפרנס בצורה סבירה וקבועה, חי ומשגשג במסגרות ובשגרה, מסוגל לשאת על כתפיו את תהליך גידול הילדים ובאופן כללי הוא איש משפחה שאוהב ילדים. אם הוא לא - הוא כנראה מציע לכם "אהבה תמורת אהבה": בואי נאהב ונהיה ביחד ונעשה חיים אבל לא נביא ילדים ולא נתמסד לעולם.
  
וטיפ לסיום: כשמקימים עסק ללא מודל עסקי רווחי - אין סיכוי שעסק כזה ישרוד. אותו הדבר בנישואים - כשבונים נישואים על מודל זוגי שאינו בר קיימא, רוב הסיכויים שיתמוטט. או כפי שמעיין אדם ציינה: "נסענו במהירות ובעיניים פקוחות לתוך הקיר". אם אתם עומדים לפני החלטה על נישואים או גירושין בדקו (אם אתן נשים) האם בן זוגכן מוכן להיות שותף בפרויקט המשפחה (ואם אתם גברים) האם בת זוגתכם מוכנה להיות שותפה בפרויקט האהבה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם  
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il