יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אינטימיות זוגית 
 
כיצד מגיעים לאינטימיות זוגית? / מאת יואב ברנזון
 
  
מלחמה
 
מצב מלחמה הוא מצב שבו על אחד מבני הזוג רואה רק את עצמו ושולל את קיומו של הצד השני. במצבי מלחמה זוגות מנסים לכפות בכוח ובמאבק את השקפת עולמם על בני הזוג שלהם.
 
למשל, נניח שהגבר מאמין בערך שנקרא "בית נקי ומסודר" והאישה מאמינה בערך שנקרא "ילדים לומדים ומכינים שיעורי בית". במצב מלחמה בני הזוג רבים אחד עם השני. הגבר ינסה לכפות על האישה מצב בו קודם כל מסדרים את הבית והאישה תנסה לכפות על הגבר מצב בו קודם כל לומדים בבית.
 
 
 
חיה ותן לחיות
 
חי ותן לחיות הוא מצב זוגי בו בני הזוג רואים את הצד השני ולא רק את עצמם. הם מוכנים להכיר בקיומו של הצד השני אבל בתנאי שיכירו גם בערך שלהם.
 
למשל, הגבר מסדר את הבית ומקדם את מה שהוא מאמין ואילו האישה מקדמת את לימודי הילדים כי זה הערך שהיא מאמינה בו. בני הזוג אינם כופים את דעתם אחד על השני ואינם מפריעים אחד לשני לקדם את הערך של כל אחד מהם.  אבל הם חיים על שני קווים מקבילים שלא נפגשים.
 
 
 
אינטימיות
 
אינטימיות היא מצב זוגי בו בני הזוג לא רק רואים אחד את השני אלא גם עוזרים אחד לשני ומשתפים פעולה. זו הרמה הגבוהה ביותר בזוגיות והיא מייצרת את החיבור הקרוב ואת שיתוף הפעולה האפקטיבי ביותר בין זוגות.
 
למשל, הגבר והאישה מחליטים לשתף פעולה ולקדם את שני הערכים שהם מאמינים בהם ביחד. הגבר עוזר לאישה עם שיעורי הבית לילדים והאישה עוזרת לגבר לסדר את הבית.
   
 
 
זוגיות איכותית
 
בזוגיות בעיתית יש בעיקר מצבי "מלחמה" ומעט מאוד מצבי של חיה ותן לחיות או מצבי אינטימיות. לעומת זאת, במערכות יחסים איכותיות ובריאות יש הרבה מאוד מצבי אינטימיות ומעט מאוד מצבי מלחמה או חיה ותן לחיות.
 
מצבי חיה ותן לחיות הם טובים יותר ממצבי מלחמה כי במלחמה בני הזוג נמצאים במצב הכי אנוכי ועיוור שלהם - הם אינם רואים שום דבר ואף אחד חוץ מעצמם והם מנסים לכפות את עמדותיהם בכוח על הצד השני. לעומת זאת, במצבי חיה ותן לחיות בני הזוג אמנם רואים אחד את השני אבל לא עוזרים אחד לשני ובמובן זה כל אחד חי בקו מקביל והדבר יוצר לא פעם פיצול וריחוק בין בני הזוג שהוא אמנם עדיף על מצבי חיכוך וביטול הדדי (מצב מלחמה) אבל לאורך זמן הוא מנציח ניכור ואנוכיות בקשר. המצב האינטימי הוא המצב היחידי שמשקף זוגיות "מלאה" ובריאה. זהו המצב היחיד בו ישנה זוגיות של ממש, דהיינו שותפות מלאה ועמוקה בין בני הזוג המקדמים ערכים יחד וחולקים ערכים ביחד, ולא רק נלחמים כדי לבטל אחד את השני או חיים ביחד תחת אותה קורת גג אבל לא תחת ערכים משותפים אלא על פי ערכים נפרדים או מנוגדים.
  
 
וטיפ לסיום: מצבי אינטימיות הם מצבים שניתנים לאימון וללמידה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il