יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
להילחם על האהבה
 
אהבה ומלחמה הם שני מושגים הפוכים ומנוגדים - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
אני נלחמת על האהבה שלי - אז למה הוא לא נלחם כמוני?
 
נשים רבות נלחמות על קשר זוגי מסוים כאילו מדובר במלחמה פרטית. הן מתעקשות, רבות, לוחצות, נלחצות, לא מוותרות ומתאבדות על המטרה הסופית  - הכל כדי להשיג את הקשר.
 
אבל ברוב המקרים הן מגלות שהצד השני אינו חלק מאותה "מלחמה" פרטית שלהם. שהן למעשה נלחמות לבד במערכה הזו. ומה שהכי לא ברור להן - הכיצד זה ייתכן? דווקא כשהן עושות הכל למען הקשר? 
 
 
 
מלחמה מובילה לאהבה?
 
מלחמה אינה מובילה לאהבה. בדיוק להיפך. אהבה מובילה לאהבה. במלחמה - הלך רוח קרבי שקשור לאלימות, כוחנות, אטימות, חד צדדיות, עקשנות וכפייתיות - אין אהבה אלא דברים אחרים לגמרי.
 
מלחמה מבוססת על הלך רוח חד-צדדי ותוקפני. אהבה מבוססת על הלך רוח אינטימי והדדי. לכן, להילחם על האהבה אינה הדרך להשיג אהבה. בדיוק להיפך, המלחמה רק מרחיקה את האהבה ומבריחה את האהוב.
 
 
 
אהבה מובילה לאהבה
 
זוגיות ואהבה ניתן ליצור רק בשניים. מתוך רצון משותף. אם מישהו לא רוצה אותך - לא תוכלי לגרום לו לאהוב אותך על ידי כך שתלחמי עליו, תלחמי בו ותנסי בכוח לכפות עליו לאהוב אותך. בדיוק להיפך.
 
מה שתגרמי הוא להרחיק אותו ואת עצמך מהלך רוח של אהבה להלך רוח קרבי של עצב, בכי, פציעות, נטישה, הלם, אכזבה, צער ודחייה. מלחמה אינה דבר נעים אלא מזוויע. מלחמה אינה הדרך להביא אהבה: שלום ורצון הדדי - כן.
   
 
 
הדדיות ורצון משותף במקום "מלחמה פרטית"
 
שלום מבוסס על רצון הדדי. לכן, בקשר חייבים להיות שניים. אם את מוצאת את עצמך לבד בקשר, נלחמת לבד, מתעקשת לבד - את עלית על הדרך הלא נכונה. החליפי מלחמה באהבה.
 
אם הוא אוהב ורוצה אותך כמו שאת אוהבת ורוצה אותו - הוא גם יבוא אלייך, יבוא לקראתך, ירצה בך. ואם הוא לא - שום דבר לא יעזור, לא טריקים, לא טקטיקות, לא שקרים ולא תמרונים כאלה ואחרים. בסופו של דבר יהיה עלייך לוותר (כי זו דרך האהבה בניגוד לדרך המלחמה שבה עצם האפשרות לוותר היא כפירה) ולחפש לך גבר אחר שירצה בך.
 
 
וטיפ לסיום: מלחמה לא רק שאינה מובילה לאהבה - היא מובילה לגיהינום. דרך האהבה היא הדדיות, רצון משותף, אכפתיות וחמלה. מלחמה אינה דרך האהבה ולכן במלחמה לא ניתן לבנות אהבה או קשר בריא, רק קשר חולני הדומה לשדה קרב עם פצועים והרוגים.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il