יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הפרטה זוגית 
 
תהליך ההפרטה הזוגית מסכן את עצם הזוגיות - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
מהי הפרטה זוגית?
 
ישנה הנחה רווחת בקרב רבים שעיקרה: "בן זוג אינו יכול או מסוגל לתת מענה לכל הצרכים שלי. על כן, עליי לקבל את הצרכים שלי ממגוון מקורות". ההנחה הזו נראית על פניה כנכונה, אך בפועל היא לא.
 
הפרטה זוגית היא מצב בו אנשים בונים את החיים שלהם בצורה כזו שבו כל צורך שלהם מקבל מענה על ידי אדם אחר. במקום שכל הצרכים יהיו במקום אחד, יגיעו ממקור אחד, ינבעו מבן זוג אחד - הם מגיעים ממגוון של פרטנרים שכל אחד מהם מעניק רכיב קטן ומסוים מסך הצרכים.
 
 
 
ככל שההפרטה הזוגית מוצלחת יותר - כך היא מסוכנת יותר לזוגיות
 
למשל, אישה שיש לה 4 גברים סביבה. עם אחד היא שוכבת כי הסקס אתו מצוין. עם השני היא משתפת, כי הוא חבר טוב. בשלישי היא נעזרת כי הוא גבר פרקטי ומסייע. והרביעי הוא מצחיק וקליל ואתו היא מבלה.
 
במצב כזה, אין סיכוי שהיא תהיה מאושרת, תמצא את השלמות הזוגית שלה או תתחתן. מדוע? משום שהיא מרגילה את עצמה לחיים של הפרטה זוגית, לחיים של פיצול, להפרדה בין מרכיבי הצרכים שלה, במקום לחפש את הכל במקום אחד, במקום ליצור תמונה זוגית שלמה.
 
 
 
בנייה זוגית או בריחה זוגית?
 
הפרטה זוגית היא סוג של בריחה מזוגיות. במקום לבנות חברות, משיכה, שיתוף והומור - בורחים אל הצרכנות. למה הדבר דומה? במקום ללמוד לבשל בבית אוכל ביתי חם וטוב בורחים תמיד אל הג'אנק פוד או אל הפאסט פוד שבחוץ.
 
זוגיות היא תהליך של בנייה, לא רק צרכנות קלה ונוחה. כדי להשיג זוגיות שלמה יש גם לתרום, לתת, ללמוד ולהשתפר כבנאדם וכבן זוג. הפרטה והפיכת הזוגיות לצרכנות זוגית אנוכית וצרה לא מקדמת ולא מפתחת. היא משיגה אנשים אחורה והופכת אותם לפאסיביים מאוד.
   
 
 
לאחד את הזוגיות מחדש
 
זוגיות טובה אמורה לספק את כל הצרכים במקום אחד. גם חברות, גם משיכה, גם תמיכה וגם שמחה. מה שחסר או שהוא חלש - ניתן לחזק אם עובדים עליו.
 
אבל אם בוחרים לצרוך את מה שחסר מבחוץ - מהר מאוד מתרגלים לא להתאמץ וכך בדיוק הורסים את הזוגיות כולה, מאבדים את השלמות הזוגית ונותרים למעשה עם כלום ביד. הפרטה זוגית נחזית במבט שטחי להיות כפתרון מצוין שאמור לספק את כל הצרכים, רק לא מאותו אדם. למעשה, הפרטה זוגית מרחיקה אותנו מהחזון הזוגי שפירושו "ביחד", "בשיתוף" ובבלעדיות.
 
 
וטיפ לסיום: כשמפריטים זוגיות לסך חלקיה - הורסים אותה כי צורכים כל חלק מהזוגיות בנפרד עם מישהו אחר. לעומת זאת, כששומרים עליה מאוחדת ומתעקשים לקבל ולתת את כל הצרכים מאדם אחד ולאדם אחד - מחזקים אותה ובונים אותה כפי שצריך. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il