יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הצלחה מזויפת 
 
כולם יודעים מה נחשב כהצלחה. אבל לא כולם יודעים מהי הצלחה באמת? / מאת יואב ברנזון
 
  
מה נחשב כהצלחה?
 
כולם יודעים מה נחשב כהצלחה. להיות עשיר, להיות רזה, להיות יפה, להיות מוערך, להיות בזוגיות וכן הלאה. ההצלחה האובייקטיבית, זו שנתפסת כהצלחה, מוכרת לכולם.
 
אבל ההצלחה הזו אינה בהכרח ההצלחה האמיתית, אם אינכם מחוברים אליה רגשית ואישית. למשל, אם אתם בוחרים מקצוע נחשק ומכובד אבל אינכם מאושרים בו - האם זו הצלחה אמיתית? סביר שלא. למעשה, ממש לא.
 
 
 
אבל מה נחשב כהצלחה בעיני?
 
הצלחה היא חוויה אישית, כמו אושר. אם מישהו בוחר להתחתן עם בן זוג "מוצלח" (כלומר חתיך, עשיר, כריזמטי וחזק) זה לא אומר בהכרח שהוא יהיה מאושר בזוגיות שלו. 
 
הצלחה אמיתית קשורה בנו באופן אישי. מי אנחנו? מה אנחנו באמת אוהבים? מהי הדרך שלנו? מהי מערכת האמונות שלנו? הצלחה אמיתית היא לבנות את החיים שלנו בהתאם לכך, ולא בהתאם להצלחה חיצונית, סינטטית, עדרית.
 
 
 
הבחירה בהצלחה "של אחרים" אינה הצלחה בשבילי
 
אנשים רבים בוחרים בצעירותם (הרבה לפני שהם מכירים את עצמם) בהצלחה המוכרת והמקובלת. הם בוחרים מקצוע "נכון" ומוצלח. בני זוג "נכונים". מגורים "נכונים" וכיו"ב. הם בטוחים, ולעיתים בטעות, שהבחירה בהצלחה המקובלת מבטיחה שהם אכן יצליחו לגעת בהצלחה האמיתית והאוטנטית.
 
במשך השנים חלק מהם מגלים שההצלחה האישית אינה חופפת להצלחה המקובלת, לעיתים היא אפילו סותרת אותה. לוקח שנים כדי להגיע להכרה הזו. 
   
 
 
ההצלחה שלי - מי אני?
 
אם למשל אישה בוחרת בן זוג כי הוא עשיר אבל היא חיה איתו במתח ובפחד ובלחץ - במשך הזמן היא מגיעה למסקנה שהבחירה "המוצלחת" שלה אינה כה מוצלחת. עליה לחפש בן זוג שמתאים לה באמת, לאו דווקא עשיר, אולי אוהב, רך ורגשי יותר. זו הצלחה אמיתית. זו ההצלחה שהיא באמת "שלי".
 
או אם למשל, גבר בוחר במקצוע כי הוא מאוד רווחי אבל הוא חי בתסכולים, בלחצים ובתחושת החמצה - במשך הזמן הוא מגיע למסקנה שהבחירה המבטיחה שלו אינה כה מבטיחה. עליו לחפש מקצוע שיתאים לו באמת, לאו דווקא מקצוע עם פוזה אלא מקצוע עם נשמה, עם משמעות, מקצוע רגשי. זו הצלחה אמיתית. זו ההצלחה שהיא באמת" שלי".
 
 
וטיפ לסיום: יש הצלחה של "כולם" ויש הצלחה "שלי". ההצלחה האמיתית היא זו המותאמת באמת אליי. לעצמי. לאופי ולתכונות ולאמונות שלי.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il