יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
בצלם הטרור 
 
מהי המטרה האמיתית של טרור האיסלם הקיצוני באירופה? / מאת יואב ברנזון
 
  
כיבוש?
 
לא ניתן לכבוש מדינות באמצעות טרור. טרור הוא תמיד אמצעי להשגת מטרות פוליטיות ופסיכולוגיות ולא צבאיות או טריטוריאליות. כאשר סף ההרוגים מכל פעולות הטרור באירופה בשנים האחרונות לא עולה על כמה מאות - ברור שהמטרה של ארגוני הטרור אינה כיבוש אירופה אלא מטרה אחרת לגמרי.
 
כמות האנשים שנהרגים או מתים ממחלות טבעיות, מתאונות דרכים או אפילו מתאונות ביתיות גדול בהרבה מכל ההרוגים בפעולות הטרור. אז מה בדיוק מנסים ארגוני הטרור להשיג?
 
 
 
שינוי מבנה השלטון
 
בסופו של דבר, בכל מקום אליו מגיע טרור קיצוני, אלים ועקבי - שיטת הממשל משתנה. קחו למשל מדינה שלווה, הומנית, שוחרת שלום ומשגשגת שהטרור מגיע לחופיה ומכה בה. מה קורה לה תוך מספר שנים? 
 
יקרו לה כמה דברים: יעלה בה ימין קיצוני ואלים. ייווצר בתוכה פילוג בלתי נמנע בין המחנה ההומני שיתעקש לשמור על הזהות הרכה והאנושית של אותה מדינה לבין המחנה הרדיקלי שיהיה מעוניין להכות בטרור בכל אמצעי ודרך גם אם פירושו ויתור זמני על הזהות ההומנית ופגיעה בזכויות האדם. אם הטרור ימשיך להכות במדינה הזאת ללא רחם הרי שבסופו של דבר ייווצר בה סחף משמעותי לכיוון הימין, משום שרוב הציבור ישתכנע שאין ברירה אלא לנקוט באמצעים קיצוניים יותר ויותר כדי להדביר את מכת הטרור.
 
 
 
מלחמה נגד הליברליזם
 
בשורה התחתונה - הטרור נועד כדי לנפץ את המנגנונים הפוליטיים הליברליים ואת המדינות האזרחיות ההומניות. מטרת הטרור היא להכחיד מדינות שלוות ומשגשגות שבאמת נוקטות בקו אנושי ורך (מדינות כמו בריטניה, שוודיה, גרמניה ודנמרק) ולהפוך אותן למדינות משטרה, מדינות צבא, מדינות של פחד, חשדנות, טירוף ואלימות. במדינות שהן גם ככה נוטות לימין תהליך ההקצנה בעקבות השפעת מכות הטרור הוא מהיר וקל אף יותר והוא מוביל למציאות פוליטית אולטרה ימנית על הסף הדיקטטורה (למשל, תורכיה ובמידה רבה גם אמריקה).
 
המדינות ההומניות הן האויבות המשמעותיות ביותר של הטרור האיסלמי. טרור זה מעוניין להוציא את המדינות הללו משיווי המשקל העדין הקיים בהם, ליטול מהן את הבריאות והאיזון הנפשי שלהן ולדחוף אותן אט אט למערבולת של שנאה, זעם, פחד, אלימות, דיקטטורה וקיצוניות. הטרור בורא מדינות בצלמו. הוא מעצב מדינות ליברליות והופך אותן למדינות אחוזות מאניה, טירוף ופחד.
   
 
 
בדרך להקצנה
 
הטרור מעוניין להדביק את מדינות המערב ובראשן אירופה במחלה שלו עצמו. מחלת הטירוף, האכזריות, חוסר האיזון והקיצוניות. והוא אכן מצליח במשימה הזאת.
 
הסחף לימין שמתרחש במדינה כמו ישראל ולמעשה ברוב מדינות אירופה מוכיח שהטרור בסופו של דבר מצליח ומשתלם ליוזמיו. בצורה עקבית ועקשנית, עם כל פיגוע טרור גדול ומכאיב יותר, הטרור גורם למדינות מערביות שהבסיס שלהן הוא אנושי ומתון להפוך למדינות ימניות יותר, קיצוניות יותר, צבאיות יותר ואלימות יותר. בזה טמון הניצחון האמיתי של הטרור. להפוך את כל מדינות העולם לקיצוניות כמוהו לבסס שיח קיצוני ולא שיח אנושי. להנציח מצב בו שוטרים וחיילים מסתובבים ברחובות, שריוניות ניצבות בכל פינה, שיח ציבורי רדוף ומודאג וצעדים שלטוניים היסטריים המגבילים את חופש הפרט עוד יותר.
 
 
וטיפ לסיום: הטרור דומה לאדם מעצבן שכל מטרתו היא להוציא אנשים בריאים ושמחים משיווי משקלם, לגרום להם להתעצבן ולמעשה לכפות עליהם להיות כמוהו - לחוצים, עצבניים, לא רגועים וסובלים. הטרור אינו רק מייצר מוות והרוגים. הוא מייצא לאירופה את המחלה העמוקה של הטרור - בהלה, קיצוניות, חוסר אנושיות, אלימות, חרדה, כאב, זעם ובלבול. בסופו של יום, הטרור משחית - לא רק הכיבוש. והוא משחית לא רק את הימין אלא את גם השמאל שהופך קיצוני ומוטרף יותר, בדיוק כמו הימין.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il