יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
פייק וומן 
 
פייק וומן - מי היא וכיצד היא פועלת? מדוע היא מסוכנת לעצמה ומה התיקון שלה? / מאת יואב ברנזון
 
  
המתחזה אינה אישה אלא ילדה בכסות של אישה
 
אישה מתחזה היא אישה שאינה מוכנה לקחת אחריות על עצמה, על תפקידיה, על הבחירות שלה. היא חיה בעולם של כזבים שבו ניתן לעשות כל דבר מבלי לשלם את המחירים לכך.
 
למעשה, המתחזה אינה אישה ואינה גבר. היא ילדה. היא חיה בעולם נטול גבולות, לא רציונלי, עולם שאינו מחובר באמת למציאות. היא חיה בסרטים של עצמה, ולכן חייה מלאים קונפליקטים ובעיות מורכבות שאינן נפתרות לעולם.
 
 
 
לא רוצה לקחת אחריות על כלום
 
מתחזה היא אישה שתביא ילדים ותצפה שמישהו אחר יגדל אותם. היא תפתח בקריירה ותצפה שמישהו אחר יצליח עבורה ויתמודד עם הקשיים במקומה. היא תרכוש בית או רכב - ותצפה שמישהו אחר יטפל בו או יתקן אותו.
 
מושג האחריות האישית אינו מוכר לה. היא תעשה - אחרים ישלמו. היא תבחר - האחרים אשמים. אמנם זו היא הלא בסדר - אבל היא תעדיף לזרוק את האחריות ממנה והלאה.
 
 
 
כשאין אחריות - אין כלום
 
המתחזה אינה מסיימת דברים ואינה אחראית באמת אפילו על דברים שהיא בוחרת ורוצה. היא אינה לוקחת אחריות מלאה, מההתחלה ועד הסוף, אפילו לא על הדברים שלה. היא תתחיל ותברח באמצע. היא תתעקש אבל לא תסיים עד הסוף. היא תבחר ואז תתחרט. היא תתחייב ואז תשקר.
 
למשל, היא תתחתן אבל תחליט שהיא לא חייבת שום דבר לבעל (אז מה אם התחתנתי אתו??). היא תביא ילדים אבל תנסה לברוח מלגדל אותם (אין לי כוח לזה). היא תבנה קריירה אבל לא תחשוב שהיא זו שצריכה לעבוד בה כל יום מחדש (זה קשה לי). היא תמיד תצפה שיעשו במקומה, יעזרו לה, ייקחו ממנה את הדברים שלא בא לה. היא פשוט לא מוכנה לקחת אחריות על משהו ולעשות אותו עד הסוף.
   
 
 
מסגרת, תפקידים, סדר ואחריות של בוגרים - התיקון
 
התיקון של האישה המתחזה הוא להבין שהיא אישה, שלבחירות שלה יש אחריות ומשמעות ושדברים צריכים להתנהל מהתחלה עד הסוף ולא להיעצר באמצע. שאם היא לוקחת על עצמה תפקיד או אחריות - עליה למלא את האחריות הזו כפי שהתחייבה.
 
אם הבאת ילדים - גדלי אותם בעצמך. אל תקני שירותי אימהות. אם הקמת עסק - תביאי אותו להצלחה בזכות עבודה קשה ולא בזכות רחמים של אחרים או התערבות חיצונית או עזרה בלתי פוסקת. אם התחתנת - כבדי את מוסד הנישואין ואת מערכת היחסים עם הפרטנר שלך.
 
 
וטיפ לסיום: מתחזה היא אישה נשואה שמתנהגת כמו רווקה. היא אימא שמתנהגת כמו נערה. היא אשת מקצוע שמתנהגת כמו חובבנית. היא אחת שלא לוקחת שום דבר ברצינות ובאחריות אמיתית כי היא מאמינה שהיא יכולה הכל, שאין גבולות לכלום, שאחרים ימלאו את מקומה, שלה מותר לעשות מה שבא לה, כמו נערה צעירה וחסרת אחריות, פורקת עול ומתעלמת מהמציאות. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il