יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
משחק הדמויות 
 
בזוגיות טובה ישנו מספר רב של שחקנים - מי הם? / מאת יואב ברנזון
 
  
4 דמויות זכריות: הגבר, הבעל, האבא, האדם
 
כשגבר מתחתן עם אישה למעשה 4 דמויות עיקריות בתוכו מתחתנות איתה. קודם כל ישנו הגבר (הזכר). הזכר רוצה את האישה לסיפוק תאוותיו, לכבוש אותה, לבלות איתה. זה למעשה הרווק המשתולל שכל מה שמעניין אותו זה הנאות, בילויים, ריגוש, רומנטיקה, סקס וחופשות.
 
במקביל אליו יש את הבעל. הבעל הוא בעל הבית. הוא זה שצריך לפרנס, להיות רציני, לתמוך באישה, להקשיב לה. לדאוג שבעיות ייפתרו ולנהל עניינים וכספים. בנוסף אליו יש את האבא. האבא הוא אב הילדים. הוא צריך להיות מטפל טוב, רגיש, עדין ומצוי בפרטים של ילדיו. ויש גם את האדם, אותה אישיות  פרטית וייחודית של הגבר בעלת נטיות ואהבות שונות שצריכות לבוא לידי ביטוי.
 
 
 
4 דמויות נקביות: האישה, הרעיה, האימא, האדם
 
גם האישה מתחלקת ל-4 דמויות. האישה היא הדמות הנשית. מה שחשוב לדמות הנשית זה פינוקים, בילויים, תשומת לב ותחושה שהיא חופשיה וחסרת כל דאגה או אחריות. יש גם את דמות הרעיה. זו אותה דמות שאמורה לתמוך בגבר, לפנק אותו, לבשל לו ולהיות העזר כנגדו ואשת סודו.
 
האימא היא הדמות השלישית וכל דאגתה מרוכזת בילדים. בגורלם, בעתידם ובבריאותם. ויש כמובן את האדם שבאישה על שלל חלומותיה, רצונותיה ושאיפותיה. 
 
 
 
מי מקבל ומי לא מקבל מקום - וכמה?
 
בזוגיות טובה כל אחד מ-4 הדמויות הללו מקבל מקום מאוזן. בזוגיות לא טובה אחד או יותר מהדמויות האלה - פשוט נמחק ויוצא מהמשחק לגמרי. למשל, גבר שמתעקש להיות רק גבר ולא להיות בעל או אבא בכלל. הוא אינו מוכן לתמוך באישה והוא אינו מוכן לטפל בילדים אלא דורש רק את זכויותיו כ"גבר". במצב כזה, הזוגיות תתרסק.
 
או לדוגמה, אישה שהיא אימהית אבל לא נשית ולא רעיה. היא רואה רק את טובת הילדים ותו לאו. במילים אחרות, היא מזניחה את עצמה ואת גופה, היא אינה מקיימת יחסי מין, היא אינה מטפחת את עצמה והיא אינה שואפת לצאת לחופשות או לעשות חיים. כל המיקוד שלה הוא באימהות שלה - ובדיוק כך היא הורסת את הזוגיות שלה.
   
 
 
האיזון
 
מחיקת דמויות בתוך התא הזוגי - יש לה מחירים כבדים. אי אפשר להתנהל בצורה טובה בזוגיות אם אנשים מרגישים שרצחו או מחקו להם חלק גדול מעולמם. הדבר מוביל למתחים ולתסכולים קשים.
 
כדי לאזן, יש לשמר את כל הדמויות פעילות. גבר צריך להיות זכר וגם אבא, גם בעל וגם אדם. אם הוא יתן מקום לכל 4 הדמויות - הוא ירגיש מסופק בזוגיות שלו. פעמים רבות, גברים נשואים מרגישים החמצה גדולה בחיים, משום שהחיים הזוגיים שוללים מהם חלקים משמעותיים בזהותם, כמו הזכר החופשי או הבעל. בדיוק באותה הצורה, נשים שמתאבדות על החלק האימהי שלהן - מרגישות מרירות מהר מאוד. הן מתוסכלות ומרגישות שהילדים והנישואים "גנבו" להם את החיים.
 
 
וטיפ לסיום: אם זוגיות היא מקום חד ממדי שבו מותר לבטא רק עשירית מהזהות שלך - ברור שלא תהיה מסופק. גברים ונשים שמוחקים את עצמם ואת בני זוגם לטובת דמות אחת בלבד הורסים במו ידם את המערכת הזוגית שלהם ואת האפשרות שלהם להיות מסופקים ממנה ושלמים איתה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il