יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
סדרי עדיפויות 
 
רווקות מאוחרת - כדי להתחתן יש לתעדף את הזוגיות מעל לכל, מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
סדרי עדיפויות לא נכונים
 
חשוב להבין שמאחורי הקלעים של כמעט כל רווקה מאוחרת (או רווק מאוחר) ישנם סדרי עדיפויות לא נכונים. למשל, רווקה טיפוסית שהשקיעה את עיקר זמנה וכוחותיה בקריירה שלה או בעצמה והזניחה את הנושא הזוגי מוצאת את עצמה בגיל מאוחר ללא בעל וללא ילדים. או למשל, רווק מאוחר שהשקיע בבילויים או בטיולים במקום בביסוס עצמי ובפרנסה חזקה מוצא את עצמו אחרי גיל 40 בלי אישה ובלי משפחה.
 
רווקות אינה מתרחשת "סתם". היא תוצאה של סדרי עדיפויות לא נכונים אי שם בנבכי התת מודע. סדרי העדיפות הללו שמים את הנושא הזוגי בתחתית הרשימה ואת יתר הדברים דווקא בראש - ואז התוצאה ידועה מראש: אין אמונה מספקת בנושא הזוגי, אין השקעה מספקת בנושא הזוגי, אין בנייה והכנה של תשתיות שיתמכו בנושא הזוגי ובקיצור, אין זוגיות.
 
 
 
תוצאה ידועה מראש
 
כשאדם שם נושא מסוים בראש סדר העדיפות שלו - הסיכוי שהוא ישיג אותו הוא מאוד גבוה ממספר סיבות: 1. הוא מרוכז מאוד בהשגת המטרה ואין לו הסחות דעת אחרות. 2. הוא מוכן להשקיע זמן ומשאבים בלתי מוגבלים לשם כך. 3. וזה החשוב - בגלל שהנושא חשוב לו הוא יהיה מוכן לשלם עליו "מחירים" גבוהים יותר ללא בעיה או התנגדות. כלומר הוא יהיה מוכן גם להתפשר על דברים מסוימים (שייתכן שבעבר הוא חשב שהם חשובים) כדי להשיג את העיקר.
 
לעומת זאת, כשנושא אינו נמצא בראש רשימת המשימות - אז קידום הנושא נדחק לשוליים, הוא כמובן מתנהל בעצלתיים ובעיקר - יש המון חסמים בירוקרטיים פנימיים שמעכבים את קידום הנושא כמו "אני רוצה שזה יהיה בדיוק ככה" ו"אני לא מכון בתנאים האלה והאלה" ועוד תירוצים וסיפורים לרוב.
 
 
 
שינוי סדר העדיפות
 
מי שבאמת רוצה להתחתן ולהקים משפחה - חייב קודם כל לשים את הנושא הזה בראש הטור הפנימי שלו. לא בסוף. לייחס לנושא הזוגי משמעות קריטית ולדחוק את יתר הנושאים למטה, לסוף.
 
ממקום כזה, יהיה לו קל יותר גם להתמקד בנושא הזה ולהזניח נושאים אחרים שפעם אולי היו יותר חשובים אבל כרגע הם הרבה פחות וגם לקבל החלטות מעשיות ולא להיתקע על אידאליים זוגיים או "עקרונות" מקודשים כביכול שרק תוקעים אותו ברווקות. 
   
 
 
התקדמות מהירה
 
רווקות מאוחרת היא תוצאה של סדר עדיפות משובש. חלק משקיעים יותר מדי בקריירה על חשבון הזוגיות. חלק משקיעים בחופש האישי שלהם על חשבון הזוגיות. חלק הם פוריטנים או אידיאליסטים שמבזבזים שנים על כל מיני עקרונות זוגיים תלושים מן המציאות ואידיאלים שאינם ברי השגה. 
 
בכל מקרה, שינוי סדר העדיפות יוביל בהכרח להתקדמות מהירה מאוד בתחום הזוגי. וכשיש "תקציבים", רצון ומוטיבציה (ולא רק חלומות או אידיאלים זוגיים בראש) המטרה הופכת לברת השגה תוך זמן קצר.
 
 
וטיפ לסיום: אלה שרוצים גם וגם וגם (גם חופש אישי, גם קריירה משגשגת, גם לימודים להעשרה עצמית, גם זוגיות מושלמת וכיו"ב) - נותרים בלי כלום. אלה שקובעים סדר עדיפות ברור (מה חשוב באמת ומה ממש לא חשוב) - מתקדמים בחיים, ובמהירות. או כפי שנאמר: עדיף ציפור אחת ביד מאשר שניים על העץ. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il