יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
חשיבה מגבילה 
 
מהי חשיבה מגבילה וכיצד מתמודדים איתה ומשנים אותה? / מאת יואב ברנזון
 
  
חשיבה מגבילה - דוגמאות
 
חשיבה מגבילה היא אולי חשיבה שנראית במבט ראשון כחשיבה הגיונית, אבל במבט עמוק יותר היא פשוט מגבילה את החיים, את האפשרויות, את ההזדמנויות.
 
לעיתים, חשיבה מגבילה יכולה להרוס את החיים ממש ולתקוע אנשים במרחב מאוד צר שבו האפשרויות הן מאוד מאוד מוגבלות. למשל: מי יהיה מוכן להעסיק אותי? מדוע שיתחתנו איתי? איך זה אפשרי שארוויח יותר? זה בלתי אפשרי שאמצא זוגיות? לא נראה לי שאני יכול לבצע הסבה מקצועית? מי ירצה אותי? וכיו"ב.
 
 
 
חשיבה מאפשרת
 
בניגוד לחשיבה מגבילה הרי שחשיבה מאפשרת פותחת אפשרויות. אבל לא רק - היא גם פותחת פתח למעשים. כי אם משהו הוא אפשרי במחשבה, אז ניתן לפעול כדי להשיג אותו.
 
חשיבה מגבילה אינה מגבילה רק את המחשבה, הגישה או ההסתכלות על החיים אלא שהיא גם מסרסת את העשייה, הפעולה, האפשרות להגשים, כי אם זה בלתי אפשרי להשיג משהו אז מה הטעם לפעול לשם השגת אותה מטרה?
 
 
 
לחשוב מחוץ לקופסה
 
אנשים בעלי חשיבה מגבילה הם אנשים שתוקעים את עצמם בגלל המחשבות שלהם. לעומתם, אלה בעלי החשיבה המאפשרת קודם רואים את הבלתי אפשרי כאפשרי ואת הלא הגיוני כהגיוני. לאחר מכן, הן ניגשים לשלב המעשי שהוא העשייה, המרדף אחרי המטרה.
 
אי אפשר להחזיק שני סטים של מחשבות. אי אפשר לחיות עם חשיבה מגבילה ומאפשרת. חייבים לבחור כי מי שלא הולך קדימה הולך אחורה בחיים. לכן, זו בחירה ברורה וחדה בין חשיבה מגבילה וחשיבה מאפשרת, ולכל אחד מסט המחשבות הללו יש משמעות גדולה ועצומה על החיים.
   
 
 
אי וודאות פירושו גם מרחב של הזדמנויות
 
במרחב של הלא נודע, אי הוודאות והבלתי הגיוני נמצאות כל ההזדמנויות הטובות בחיים. במרחב הידוע והמוכר - כל מה שאתם מכירים נמצא, ותו לאו. לכן, רק היציאה אל מחוץ לקופסה, לסוג של חשיבה מאפשרת, מעניק להם הזדמנות ליהנות משינוי, ממשהו חדש, ממשהו אחר שיכול לשנות את חייכם לטובה.
 
ההתעקשות להיצמד אל המוכר והידוע הוא המחבל הגדול של שינוי, של צמיחה אישית ושל הזדמנות. חשיבה מאפשרת כשמה כן היא - היא מאפשרת לכם לעבור מהידוע אל הלא נודע, מהתקיעות אל הפריצה.  
 
 
וטיפ לסיום: חשיבה מגבילה היא האויב הראשון בדרך לשינוי ולהצלחה בחיים. הדרך לשינוי חשיבה מגבילה היא אימוץ החשיבה המאפשרת כדרך חיים, כדרך להסתכלות. בתחילה באופן מכאני אבל המשך מתוך אמונה של ממש.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il