יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אהבה כמאבק 
 
אהבה אמורה להיות תוצאה של ביטחון עצמי ולא של מאבק - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
הנאבקים והלוחמים - חוסר ביטחון עצמי, אילוץ, כוחניות
 
רוב האנשים תופסים את המסע הזוגי כסוג של מאבק. הדבר בולט במיוחד אצל נשים אבל הוא גם נחלת גברים רבים. התפיסה הרווחת היא שכדי למצוא אהבה צריך מאוד להתאמץ. לרדוף, להתחנן, לעשות מניפולציות ובקיצור - לעבוד מאוד קשה.
 
תפיסה זו מובילה למערכות יחסים מורכבות, לפרידות וחזרות רבות, לעליות ומורדות, לנטישות, בגידות וסבל רב. מצב זה מוביל אנשים רבים לחשוב "מה לא עובד לי?" ו"האם ככה זה חייב להיות?". 
 
 
 
דימוי עצמי נמוך מוביל לחוסר אהבה
 
הדימוי העצמי והביטחון העצמי הוא הציר סביבו סובבים כל חיינו. כל מה שקורה לנו הוא סוג של שיקוף או מראה של מצב הביטחון והחוסן שלנו. כשהדימוי העצמי הוא נמוך, נחות ושפוף - ברור גם שחיי האהבה יושפעו מכך, ולרעה כמובן.  
 
אדם בעל דימוי עצמי נמוך הוא אדם שקרוב לקו האדום של עצמו, כמו מפלס המים בכינרת. כל דבר קטן יוציא אותו מדעתו, כל שינוי יוביל אותו לחרדה, לפחד, לחשש. התגובות שלו תהיינה שגויות, מבוססות על חלומות רעים. המטרות שיציב, התוכניות שלו, ההתנהלות שלו - כל אלה יהיו מעוותים ומעוצבים לפי גורמי החרדה והפסימיות שבו. כך שבתוצאה הסופית, זה לא יפתיע אם הוא יסבול לא מעט בחיי האהבה שלו. בסופו של עניין, אדם שאינו מעריך את עצמו לא יכול להאמין שהוא זכאי לאהבה שלמה. המקסימום שהוא יפרגן לעצמו היא אהבה חסרה, בעייתית, לקויה.
 
 
 
הבטוחים, השווים, הערכיים
 
אלה שבטוחים בעצמם, אלה שרגועים מבפנים, אלה שאוהבים את עצמם - נמצאים הרחק מהקו האדום. הם נמצאים עמוק בתוך האזור הירוק. הם מרגישים ראויים ושווים, הם מאמינים ומכבדים את עצמם. וכתוצאה מכך, הם לא היסטריים, פסימיים או חרדתיים אלא בדיוק להיפך.
 
אדם בעל ביטחון עצמי גבוה יקרין שלווה ושקט נפשי, גם אם מצבו אינו מושלם. הוא ימשוך אליו אנשים "שווים" כמוהו. הוא יצור סביבו בועה נעימה ושונה. הוא יקרין הצלחה ולכן גם יקרב אליו הצלחה רגשית וזוגית. התגובות והבחירות שלו תהיינה שקולות, חכמות יותר, לעיתים אפילו מבריקות כי הן מבוססות על חשיבה יצירתית ולא על חשיבה שטחית, לחוצה ודיכוטומית.
   
 
 
ביטחון עצמי מוביל לקבלה טבעית וקלה של אהבה
 
בסופו של דבר, אהבה היא שיקוף של מצב הצבירה של האדם. אדם שרע לו - לא תהיה לו אהבה טובה. אדם שטוב לו - רוב הסיכויים שתהיה לו אהבה גדולה.
 
כשיש ביטחון עצמי, האהבה מגיעה מעצמה, מבלי שצריך לאלץ אותה, לכפות אותה, לרדוף אחריה. לעומת זאת, כשאין ביטחון עצמי, כל הרדיפות בעולם גם הן לא מספיקות והן תמיד מסתיימות בדיוק כפי שהן התחילו - בצער, בכאב, במפח נפש, במקום נמוך בדיוק כמו נקודת ההתחלה של המרדף.
 
 
וטיפ לסיום: ביטחון עצמי הוא קודם כל היכולת להיות אדם חיובי במחשבות. אדם מאמין, אופטימי ורגוע שאינו פועל, מופעל או מגיב בגלל חרדות ופחדים אלא מתוך ביטחון שהוא מעבר למציאות, מעבר למדדים אובייקטיביים. הביטחון האמיתי הוא פנימי והוא מתחיל בניקיון עצמי ובחשיבה שהיא כולה חיובית, ואינה מוכתמת בשליליות כלשהי. ביטחון עצמי הוא היכולת לראות את עצמך קודם כל ולא למחוק את עצמך. אנשים בעלי דימוי עצמי נמוך רואים רק את האחרים אך לא את עצמם כי הם מוחקים את עצמם. אנשים בעלי דימוי עצמי גבוה רואים קודם כל את עצמם, ולכן האחרים מתבוננים בהם ומכירים בערכם.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il