יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הבעיה המוסלמית 
 
הטרור האיסלמי הוא כמו סרטן אבל טמון בו גם מסר חשוב - מהו? / מאת יואב ברנזון
 
  
מחלה מחוללת שינוי
 
המערב חולה. אחד מהסימפטום למחלה הוא הטרור המוסלמי. כיוון שאין שיח עמוק ורציני על אובדן הדרך במערב, הטרור האיסלמי הגיח כסוג של "מאיץ" תודעה, כדי להעניק למערב יותר דחיפות בפתרון הבעיה שלו עצמו או לחילופין כדי להסתיר את בעיותיו שלו ולהתעסק באויב "חיצוני".
 
השיטה המערבית עצמה מובילה דור שלם לסוג של מבוי סתום: אחידות מחשבתית, ניתוק מהרגש, שעמום וריקנות, חיפוש חסר תכלית אחרי ריגושים, מרוץ חיים אינסופי אחרי חומרנות, לחצים יומיומיים, יוקר מחייה ואובדן הערכים הישנים.
 
 
 
הטוב שברע
 
המערב מנסה להילחם באיסלם ללא הצלחה כי המחלה האמיתית לא נמצאת שם. המערב פשוט מכוון למקום הלא נכון. האיסלם אינו הבעיה - המערב הוא הבעיה. לכן, הפתרון היחיד הוא שינוי בדרך המערבית כולה. 
 
גם באמריקה וגם באירופה מנסים לפתור את הבעיה של המערב על ידי 2 תרופות קוטביות שלא יפתרו את הבעיה: הימין הפאשיסטי מציע הקשחה של היחס למוסלמים ושמירת גבולות (טראמפ ולה-פן), יחד עם תפיסה כלכלית תוקפנית ותחרותית יותר שתוביל ליותר מתחים ולחצים על הפרט. השמאל הרדיקלי מציע חיי רווחה נוחים לכולם (סנדרס ומלנשון), כולל המהגרים, ביחד עם תפיסה כלכלית מרחיבה שתוביל לפשיטת רגל מידית. אף לא אחד מהם מציע תרופה אמיתית לבעיה של המערב והיא בעיית המרוץ: סוג של רדיפה כפייתית ולחוצה אחרי הישגים כלכליים ולימודיים שבאה על חשבון כל הערכים האנושיים כמו משפחה, בית, יחסים, בריאות, ביטחון ורוגע.
 
 
 
הדיון האמיתי על שינוי אורח החיים
 
בשלושים השנים האחרונות המערב עבר מקפיטליזם בריא למרוץ עכברים תאב בצע. מיזמות ומסחר חופשי המערב קפץ קפיצה משמעותית ומסוכנת למשהו גרוע בהרבה - "מקסום רווחים" ללא כל שיקול מוסרי או ערכי ויעילות כלכלית על חשבון טובת הכלל.
 
כיום, לקפיטליזם אין מעצורים. הוא מוכן לעשות הכל כדי להשיא רווח, גם אם פירוש הדבר שמליוני אנשים ישלמו בחייהם, בבריאותם, ברווחתם ובביטחונם. הכל מוקרב אך ורק למען שיקול אחד - עוד כסף. חברות התרופות למשל מעלות את מחירי התרופות מצילות החיים באלפי אחוזים, רק כדי להשיא רווחים לבעלי המניות שלהם. השיקול האנושי נמחק מזמן.
   
 
 
פתרונות מחוץ לקופסה
 
סנדרס באמריקה ניסה להציע חשיבה מחוץ לקופסה. גם מלנשון בצרפת. לא עוד מאותו הדבר אלא משהו אחר. חלק מהציבור נהה אחריהם כי לפחות הם מביאים בשורה שונה למערב, משהו טיפה הומני ואנושי. אבל למרות זאת הניסיונות הללו לא צלחו ולא יצלחו כי הם מנותקים מהמציאות יתר על המידה והם חסרי אחריות ברמה הכלכלית.
 
המערב חייב להשתנות מתוך עצמו. עליו לבנות חברת רווחה ששמה את האזרח בראש ולא את התאגידים, שיוצרת אורח חיים בריא ולא אורח חיים לחוץ, שמעודדת איכות ולא רק הישגים, ששואפת להרמוניה ולא רק לניצחון בכל מחיר, שמאפשרת לאנשים לחיות טוב באמת ולא מאלפת אותם למרוץ כפייתי אחר צבירת הון אישי רב יותר.
 
 
וטיפ לסיום: הבעיה אינה באויבים המפגעים, אלא דווקא בפנים, בתחושת חוסר המשמעות של החיים במערב. פיגועי טרור איסלמיים, יוקר המחייה או רמת האבטלה הגבוהה הם רק הסימפטומים לבעיה. הבעיה האמיתית היא מיאוס ומיצוי של אורח החיים הכלכלי המודרני. לפני עשרים שנים אנשים עוד האמינו בזה. היום אנשים חשים שמשהו עמוק בתרבות המערבית כבר מזמן לא עובד לטובתם אלא דווקא לרעתם. יש קניונים, יש סחורה, יש אוכל ויש צעצועים בשפע ובכל זאת - הכל קורס. אנשים מתגרשים באחוזים גבוהים מאוד. ישנה ירידה חדה בתדירות יחסי המין אפילו בקרב צעירים. יותר מדי אנשים חולים ומערכות הבריאות קורסות או יקרות מדי. חרדה ודיכאון הן המחלות הנפוצות ביותר במערב. המתח הוא חלק בלתי נפרד מאורח החיים המערבי ומשום מה רוב האנשים מקבלים זאת. חוסר שביעות הרצון ממה שיש לחיים המודרניים להציע מוליד ציניות, תחושות רדיפה, הרגשה שהתאגידים גוזלים מהאזרח הפשוט את חייו. וזה עוד כלום לעומת מה שמצפה לנו - רובוטים, טכנולוגיה עתידנית ופרסומות אישיות שרודפות אחרינו מכל מסך. בקיצור - די מבהיל. מדוע? כי אנשים מתרחקים עוד ועוד מהחיים הפשוטים והבריאים של פעם. כי כל זה רק יחמיר את הבעיה של המערב, הרבה אחרי שיפתרו את הבעיה המוסלמית.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il