יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מעכבים ומחסלים 
 
מה ההבדל בין "מעכבים" למחסלים" ואיך כל זה קשור לפתרון בעיות בחיים? / מאת יואב ברנזון
 
  
המעכבים - מעכבי פתרונות
 
החיים מעוררים כל הזמן בעיות. תמיד היו בעיות ותמיד יהיו בעיות. השאלה איך מתמודדים עם בעיות ואיך פותרים אותן? דרך אחת היא "המעכבים". מעכבים הם פתרונות "חלשים" או "פושרים" או זמניים שאמורים לדחות את הקץ לזמן מה, לעיתים לזמן קצר מאוד.
 
המעכבים הם הדרך הנפוצה ביותר של בני אדם להתמודד עם רוב הבעיות הקיימות. ברוב המקרים, בוחרים בפתרון מסוג מעכב ומקווים שיהיה בסדר או שלפחות הבעיה תידחה כדי שמישהו אחר יטפל בה בהמשך הדרך.
 
 
 
דוגמאות
 
הלוואות - אנשים שמתקשים להחזיר הלוואה, לוקחים עוד הלוואה כדי "להקל" על המצוקה הזמנית. פתרון קלאסי מסוג מעכב.
 
גרעין אירני - אובמה חותם על הסכם הגרעין עם אירן שדוחה את בניית הפצצה בכמה שנים. פצצה תהיה, רק לא בכהונה שלו. שיטה פנטסטית לדחות את הקץ ולגלגל את תפוח האדמה הלוהט לפתחו של הנשיא הבא.
 
זוגיות - אייל גולן עובר לגור ביחד עם רוסלנה רודינה וכעבור זמן קצר מביא איתה ילד משותף. פתרון מסוג מעכב המסתיר את חוסר הרצון שלו להכיר בכך שהוא אינו בנוי למערכות יחסים ממוסדות.
 
מסתננים - המדינה מחליטה להקים בסמוך לגבול הדרום מחנות לקליטת מסתננים סודנים, כדי למנוע מהם מלהגיע לתל אביב. פתרון טראגי מסוג מעכב, שכל מה שהוא עושה זה לעכב את המסתננים מלהציף את דרום תל אביב.  
 
חיסול ממוקד - הצבא ממציא את שיטת "החיסול הממוקד" ומשקיע משאבים מרובים בחיסול מנהיגי טרור מסוכנים. מעכב פופולרי מאוד שרק הוביל לצמיחת מנהיגי טרור נחושים, מסוכנים  ואכזריים יותר.
 
 
 
המחסלים - מחסלי בעיות
 
מחסלים הם פתרונות ברמה שונה. אלה פתרונות שאמורים "לחסל" את הבעיה משורשה באופן הרמטי. מחסלים הם בדרך כלל אמצעי שבני האדם נוקטים רק לאחר כשכל "המעכבים" נוסו ולא הועילו.
 
מחסל הוא פתרון יסודי לבעיה ולכן מיסודו הוא מדויק, טוטאלי, מוחלט וממשי. הוא אינו פתלתל או זמני אלא פתרון קבוע וחד המוביל לחיסול הבעיה וכתוצאה מכך לביטול הצורך להתעסק בה יותר. 
   
 
 
דוגמאות
 
הלוואות - במקום שאנשים שמתקשים להחזיר הלוואה ייטלו עוד הלוואה כדי "להקל" על המצוקה הכספית הזמנית שלהם עליהם ללמוד להשיב את ההלוואות שלהם ולחיות בצורה פיננסית נטולת הלוואות או מינוף, מה שנקרא "בגובה הפופיק".
 
גרעין אירני - במקום הסכמים עם האירנים יש לבצע תקיפת הפתעה צבאית ותקיפת סייבר שתשמיד את תוכנית הגרעין האירנית ותשתק את אירן.
 
זוגיות - במקום להיכנס שוב ושוב למערכות יחסים הרסניות שמסתיימות בפירוק מוטב שאנשים שלא בנויים לחיי זוגיות ממוסדים ילמדו לנהל חיים ללא זוגיות ופשוט יחיו בצורה חופשית.
 
מסתננים - במקום לבנות ערי פליטים בדרום יש לשים גדר בגבול הרמטית בדרום ולבטל את האפשרות להסתננות (וזה אכן נעשה במציאות וכתוצאה מכך בעיית ההסתננות בישראל חוסלה לחלוטין).   
 
חיסול ממוקד - במקום לחסל מפקדי טרור בעזה עדיף למוטט את משטר החמאס ולפרז את עזה מכל נשק.
 
 
וטיפ לסיום: כשנוקטים בפתרונות מסוג מעכב התוצאה ידוע מראש והיא כישלון, רק שמישהו אחר צריך לשלם את מחיר הכישלון (הנשיא הבא, הדור הבא, מישהו אחר ולא אתה). כשנוקטים בפתרון מסוג מחסל מישהו לוקח אחריות ומבטל את הבעיה סופית. בכך הוא גם מבצע את הפעולה הנכונה וגם מונע סבל מיותר מאנשים אחרים או מהדורות הבאים.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il