יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הספק 
 
אמונה היא היכולת לראות את הבלתי אפשרי כאפשרי - כיצד עושים זאת? / מאת יואב ברנזון
 
  
ספק משלים את האמונה
 
ספק ואמונה - הם הפכים משלימים. כשהאחד גדול - השני קטן ולהיפך. ביחד הם השלם. ככל שהאמונה גדולה ועוצמתית יותר, כך הספק מתכווץ ונעלם. במידה רבה, ספק ואמונה הם כמו אור וחושך.
 
החושך לא סובל את האור והאור מגרש את החושך. הם יוצרים יחד את השלם, אבל האחד לא יכול להיות נוכח כשהשני נמצא. לכן, ככל שהאמונה גדולה יותר, כך הספק נעלם מעצמו.
 
 
 
כשהאמונה דועכת - הספק מתעורר
 
אמונה אינה דבר סטטי. היום אתם מאמינים, אבל מה מחר? ייתכן שתקומו פחות מאמינים. ושכמצב כזה קורה, הספק מיד מסתער ומנצל את ההזדמנות כדי לכרסם בכם.
 
לכן, האמונה דורשת תחזוקה תמידית. ההזנחה שלה, משמעותה ירידה בסך האמונה, האנרגיה, האופטימיות, וכתוצאה מזה גם בהישגים, בחיוביות ואפילו בבריאות.
 
 
 
אופטימיסט - ריאליסט - פסימיסט
 
ישנן 3 גישות לחיים: האופטימית - לראות רק את החיובי ולהתעלם מהשלילי. הריאליית - לראות את החיובי והשלילי גם יחד. הפסימית - לראות רק את השלילי.
 
האופטימיסטים הם אנשים של אמונה מלאה. הריאליסטים הם אנשים של אמונה חלקית. והפסימיסטים הם אנשים ללא אמונה. החיים ללא אמונה מובילים לאבדון, לדרדור, למוות. לכן מי שחפץ חיים חייב לפתח ולשמר רמת אמונה גבוהה ככל הניתן. אופטימיות היא דרך המלך להצלחה ולשגשוג.
   
 
 
הנקודה הכי מסוכנת לאמונה היא דווקא נקודת ההצלחה
 
באופן אירוני, הנקודה שבה רוב האנשים כושלים במבחן האמונה היא דווקא בנקודת ההצלחה שלהם בחיים. מדוע דווקא הצלחה גדולה מובילה לחוסר אמונה? משום שכשאתם מגיעים לשיא שלכם - כל מה שנמצא מעבר לאותו שיא נתפס כ"בלתי אפשרי". בדיוק ברגע הזה, ברגע בו התחלתם להאמין שהבלתי אפשרי הוא אכן בלתי אפשרי - הספק שלכם מתחיל לגדול ולהתעצם עד שהוא מכלה כל חלקה טובה בתוככם ומדרדר אתכם לעברי פי פחת.
 
אמונה היא שריר. למעשה היא החלטה של בן רגע. כשאתם מוכנים לראות בבלתי אפשרי כמשהו אפשרי נכנסתם לממלכת האמונה. ממלכה זו אינה רציונלית. היא אינה צריכה להתבסס על שום עובדה או נתונים. היא ניזונה בעיקר מחלומות, אמונות, שאיפות, תחושות ורצונות בלבד. היא אינה זקוקה ליותר מכך.
 
 
וטיפ לסיום: הספק הוא המקום בו אתם אומרים על משהו שרציתם, חלמתם, חשבתם או תכננתם שהוא "בלתי אפשרי" להשגה. לעומת זאת, ברגע שאתם אומרים על משהו שעד לפני רגע קבעתם שהוא "בלתי אפשרי" שבעצם הוא "אפשרי לחלוטין" - הפכתם לאנשים מאמינים. וכל זה ברגע אחד.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il