יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
האישה הבודדה 
 
קווים לדמותה - חיה בבועה משל עצמה, כיצד ומדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
לחץ על כל המגרש
 
האישה הבודדה חיה בלחץ כל חייה. היא קובעת לעצמה סטנדרטים או יעדים מסוימים ואח"כ מכריחה את עצמה ואת הסביבה להשיג אותם. אין דבר כזה אצלה "אי אפשר" או "אולי מחר" או "לא חייבים להספיק הכל עכשיו". הכל חייב להיות כאן ועכשיו והיא לא מוכנה לוותר לעולם, גם כשהיא יודעת שזה בלתי אפשרי.
 
כתוצאה מכך היא מטריפה את סביבתה, את בני הזוג שלה ואת עצמה. היא חיה ב"דרמה רודפת דרמה", בפקעת של אינטרסים וצרכים שהיא לא מוכנה לוותר עליהם, בתחושת תסכול אינסופית. היא מחליטה רק בעצמה והיא לא יודעת לשתף אחרים בהחלטות שלה באמת, לעבוד בצורה קבוצתית ולתת לדברים לזרום בקצב טיפה פחות מהיר ויותר משותף ומחובר.
 
 
 
"הם חייבים לי"
 
האישה הבודדה מאמינה שהאנשים הקרובים לה "חייבים לה" ועובדים אצלה. בעיניה, הם חייבים לעזור לה, להיות אתה, לעשות מה שהיא אומרת ולרקוד לפי החליל שלה. וכשזה לא קורה, היא פשוט מתחרפנת. היא שובתת, מאיימת, מבקרת, שופטת או מפוצצת את המשחק - לא משנה מה המחיר.
 
היא לא מסוגלת לכבד את שחקני הקבוצה האחרים שלה ולתת להם תחושה של שותפים אמיתיים. היא תמיד מעניקה להם תחושה של עובדים שלה, קבלני הביצוע שלה, הנחותים שלא מבינים. היא תמיד מנחה אותם לעשות בדיוק מה שהיא רוצה והיא לא מאפשרת להם לתרום את תרומתם בדרך שלהם, בצורה מכבדת וכנה. השיתוף שלה הוא מלאכותי, למראית עין וצבוע.  
 
 
 
משחק קבוצתי?
 
משחק קבוצתי זו תודעה שאינה קיימת אצל האישה הבודדה. רק היא יודעת מה טוב ולכן קבוצה של אנשים בעלי דעה מהווה רק מכשול עבורה. היא אינה יודעת להיות חלק שוויוני מתוך קבוצה, אלא היא תמיד רואה את עצמה כמנהלת וכבוסית של הקבוצה. לעולם לא חלק אינטגרלי של הקבוצה (במקום להיות "אחת מכולן" היא רואה את עצמה כ"הכל חוץ מאחת").
 
כתוצאה מכך, היא אינה נותנת אמון באחרים, היא אינה מוכנה לבזר ולהאציל סמכויות, היא מביאה את עצמה לאפיסת כוחות כי היא חייבת לדעת ולהיות מעורבת בכל דבר ובכל עניין וכביכול "לעשות את כל העבודה בעצמה". במקום לסמוך על כך שגם אחרים יודעים - היא תהיה זו שתמיד אומרת ופוקדת ומשאירה הוראות מפורטות. היא לעולם לא משחררת.
   
 
 
ממציאה חוקים משלה
 
ביסודו של דבר, האישה הבודדה היא אדם אנוכי. היא חיה בבועה משלה, בעולם משלה, בחוקים משונים משלה שרק היא קובעת והיא אינה יודעת לחיות לצד אנשים בצורה שוויונית על פי מערכת חוקים משתנה ומגוונת. הכל חייב להיות בדרך שלה - או לא לקרות לעולם. היא מתנגחת עם הסובב אותה, תמיד רבה ונאבקת, תמיד בטוחה שהיא צודקת, תמיד מפעילה מכבש לחצים - ופשוט ממאנת להוריד הילוך ולחיות בצורה יעילה יותר, כחלק מקבוצה שלמה ואורגנית, בצורה הרמונית ואפקטיבית באמת.
 
אישה בודדה חושבת על הצרכים שלה - בלבד. היא לא רואה אחרים. כתוצאה מכך, היא גם לא מסוגלת לקבל את העובדה שאנשים אחרים יכולים להיות שונים ממנה כי היא לא מסוגלת להכיל מצבים של שונות. מבחינתה כולם חייבים להתיישר לפי קו אחד - הקו שלה. גם את עצמה היא רואה כרובוט ולא כאדם ייחודי ושונה שיכול ליהנות מדברים מסוימים וספציפיים. תפיסת העצמי שלה היא חד ממדית וכך גם היא תופסת את האחרים.
 
 
וטיפ לסיום: נשים בודדות הן נשים חרדתיות, לחוצות ומאוד מנותקות מעצמן. הן בודדות, גם אם הן חיות בתא משפחתי או בקבוצה, כי הן נפרדות מהכלל. נשים כאלו אמורות לבנות ביטחון עצמי בריא, להוריד קצב, להאציל סמכויות על אחרים, לסמוך על אחרים ולכבד אחרים, לחיות בשוויון ולא בניהול או בתפקידי פיקוד, ללמוד לפעול בכנות ובפתיחות, להוריד את האגו ולהיות יותר "בני אדם" ולא רובוטים, ללמוד להימנע ממצבי מאבק או הלחצה ולדעת לוותר ולפעול בעצה אחת ולא על דעת עצמן ובצורה כוחנית.   
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il