יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
דור החופש 
 
הדור המודרני מחפש להימנע מהאחריות של הדור הקודם - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
לא רוצים להיות כמו ההורים
 
הדור הישן גדל בתקופת צנע. מלחמות עולם, חוסר כלכלי, צורך בהישרדות וחיים פשוטים. הדור הצעיר המודרני חי בתקופת שפע. אין מלחמות. יש עודף כלכלי, החיים הפכו למלאי גירויים ואפשרויות נוחות וזמינות.
 
בית הגידול השונה מוביל מן הסתם גם לתפיסות עולם שונות. אלה שצמחו בתקופת צנע הם אנשים בעלי תושייה, אחריות, חריצות אינסופית ורצון חזק לשרוד. לעומת זאת, אלה שגדלו בתקופת שפע הם אנשים שמחפשים משמעות גבוהה יותר, אושר אישי, הגשמה עצמית, חופש, יצירתיות ודרישה לחיים קלים ונוחים.
 
 
 
אין אושר, אין חופש, אין חיבור עצמי
 
כשהצעירים של היום מתבוננים על ההורים שלהם - בדרך כלל הם רואים אנשים קשיי יום, לא מאושרים בנישואין, עייפים, שורדים, אנשים שלא מיצו או הגשימו את עצמם.
 
בתור צעירים - הם אינם מאחלים לעצמם לסיים את חייהם באותה הצורה. הם לא רוצים להיות כמו ההורים. הם לא רוצים לקבל או להשלים עם מציאות שאומרת להם - תעשו מה שצריך. תשכחו מאושר, חופש או חיבור עצמי.
 
 
 
למה להתחתן? למה להתחייב? למה להתמסד? למה להיכנע?
 
כשהצעירים מגיעים לנושאים החשובים של החיים הם שואלים את עצמם - בשביל מה להתחתן אם הנישואין רק מובילים לדיכאון ותסכול? בשביל מה להתחייב ללימודים גבוהים אם הלימודים הללו אינם מבטיחים פרנסה או הצלחה כלכלית? לשם מה להביא הרבה ילדים אם משפחה מורחבת היא מעמסה ונטל עצום? או במילים אחרות, מדוע להיכנע שוב לתכתיבים מיושנים אם אלה שכבר נכנעו בדור הקודם אינם מאושרים או מסופקים דיים למרות שמילאו תכתיבים אלה?
 
עולם הערכים של הדור הצעיר, דור החופש, שונה מזה של דור המבוגרים. הם שואפים להגשים ערכים שונים מאלה של הוריהם. הם אינם רוצים ללכת בתלם כי הם סבורים שהתוצאה ידועה מראש, והיא אינה מספקת מבחינתם.
   
 
 
דור ה-Y
 
דור ה-Y הוא בדיוק הדוגמה לפער הדורות הזה. דור צעיר, חכם ומבין שאינו מוכן להיכנע לתכתיבי החברה של "ככה צריך" ו"ככה נכון". דור זה מנסה למצוא חלופה לחיים השבלוניים והמכבידים המצופים ממנו.
 
במקום זאת, דור ה-Y מנסה לבנות חיים אלטרנטיביים טובים יותר, מגשימים ומאושרים יותר מאלה של הוריו. דור זה מרגיש שהוא זכאי לזה, שזו החובה שלו להוכיח שהדבר ניתן והוא אינו חלום באספמיה או סוג של פינוק המנותק מהמציאות.
 
 
וטיפ לסיום: אל מול הצייתנות של הדור הקודם שעשה כל מה שציפו ממנו וגם שילם את המחיר דור החופש מעז למרוד כדי למצוא חלופה טובה יותר לחיים.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il