יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מגידו: אחיזת עיניים 
 
הסדרה "מגידו" מאנישה את הרוצחים ומוחקת את הקורבנות - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
כוונת זדון
 
הסדרה "מגידו" המסקרת את תנאי החיים של מחבלים ורוצחים פלסטינים בבית הכלא הישראלי היא סדרה בזויה ולא ראויה, בלשון המעטה. היא נעשתה בכוונת זדון, אך היא מוגשת ועטופה בכוונות הכי "אנושיות" לכאורה.
 
בפועל, מנסים לשדך לצופה הישראלי את הפנים האחרות והאנושיות של המחבלים הנוראיים ביותר שקמו נגד מדינת ישראל. מדוע? כדי להכין אותנו להסדרי שלום איתם כמובן.
 
 
 
אנושיות מזויפת
 
השיטה שנבחרה: להראות את חיי השגרה של המרצחים, את האנושיות שלהם, את העובדה שגם הם בני אדם. אבל רגע, את זה אנחנו יודעים. גם הנאצים היו בני אדם עם משפחות, מכתבי אהבה לנשים וגעגועים לילדים. גם הרוצחים השפלים ביותר בעולם הם בסופו של דבר בני אדם עם משפחות, הורים, ילדים, צרכים יומיומיים והרגלים אנושיים.
 
נכון, ליוצרי הסדרה היה חשוב להראות את הצד האנושי של מחבלי החמאס והפתח כדי שאולי נחשוב לרגע שאיננו כועסים עליהם, שאיננו שונאים אותם, שהם "כמונו". אבל הם לא כמונו. הם חיות כי הם רצחו תינוקות בשנתן. הם פוצצו משפחות יהודיות שלמות. הם שרפו יהודים בתוך רכבים. הם ממש לא כמונו. לכן הם שפוטים ל-20 או ל-50 מאסרי עולם. הם לא כמונו ואנחנו לא כמוהם, אבל מגידו מנסה בכוח ליצור את המשוואה השקרית הזו.
 
 
 
תנאי לוקסוס
 
מעבר לכך, הצפייה בסדרה חושפת אמת מצערת מאוד. היא חושפת את תנאי הכליאה המעולים שיש לאסירים הביטחוניים בישראל. אין דבר שחסר להם. אפילו מסכי פלאזמה דקים בכל חדר, שלא יהיה למחבלים משעמם חלילה.
 
כשנזכרים בתנאי הכליאה של חיילנו - אין כמובן מה להשוות. אין זכויות ביקור, אין צלב אדום, טלוויזיה, אין כלום. אולי זו תזכורת קטנה בכל זאת למי שרוצה להיזכר בחוסר האנושיות של הפלסטינים ובעודף האנושיות שלנו.
   
 
 
הצד היהודי לא קיים
 
מגידו מראה את הכאב הפלסטיני. את החום המשפחתי. את הילדה עם הקוקיות של רב-מרצחים שיושבת על ברכיו. היא לא מראה את הכאב היהודי. לא רק שהיא לא מראה אותו - היא מנסה למחוק אותו מהתודעה.
 
הכאב היהודי לא קיים. הוא גם לא חשוב. זה המסר. הסבל שלנו אינו שוקל. אין לו משמעות. אז מה אם אנשים אלה רצחו מאות ישראלים? אז מה? ממילא היהודים לא שווים דבר. הפלסטינים לעומת זאת, הם "נזר הבריאה". הכאב שלהם ראוי לסיקור מכל זווית. הם הקורבנות. הם בעלי המעמד. הם "מעניינים". אנחנו? מה אנחנו? בסך הכל יהודים. דם יהודים הוא זול, הוא בחינם, הוא לא מעניין. זה המסר העמוק של מגידו.
 
 
וטיפ לסיום: רק כשאתה הופך את הרוצח למעניין ואנושי יותר מהנרצח שלו - אתה מסוגל להתיר את דם הנרצחים, להצדיק את הרצח ולהעלות את הרוצח לדרגת קורבן. זו מגידו ולכן היא סדרה זדונית ובת עוולה שראוי היה להשתיקה ולא לשדרה.   
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il