יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הדיכאון השקט 
 
כולנו מכירים את הדיכאון הקליני. אבל מהו הדיכאון השקט? / מאת יואב ברנזון
 
  
דיכאון קליני - הכי קל לזהות
 
דיכאון קליני הוא מצב נפשי בו האדם נתקל בקיר מברזל. רמת האמונה והתקווה שלו היא אפס ולכן בדיכאון קליני אנשים לא יוצאים מהמיטה, הם בוכים, הם לא מתפקדים, הם כבר אבדו אמונה בחיים.
 
קל לזהות דיכאון קליני. למעשה, צריך להיות עיוור גמור כדי לא לזהות. דיכאון קליני הוא בר טיפול (כדורים נוגדי דיכאון) וניתן לצאת ממנו יחסית מאוד מהר תוך מספר שבועות.
 
 
 
דיכאון שקט - האויב הסמוי של החיים
 
לעומת זאת, רוב האנשים לא יזהו דיכאון שקט. הדיכאון השקט הוא נסתר. לכאורה הוא לא קיים, אבל הוא משפיע ועוד איך. אדם בעל דיכאון שקט הוא אדם שמסוגל לתפקד היטב, החיים נמשכים, הכל בסדר ולכאורה אין בעיה. חוץ מבעיה אחת.
 
אין שמחת חיים. אין תשוקות. אין חלומות. אין חופש מחשבה. על פניו, הכל בסדר. אבל בפנים, אין שום דבר חי או בוער. הכל מת לגמרי. מחוק. הכל רקוב וחלול.
 
 
 
העדר תשוקה לחיים
 
בדיכאון שקט האדם הופך לקליפת אדם. מה שבמחוץ - נראה בסדר. מבפנים - הכל חלול. אין מנוע ומניע לחיים. אין כבר משמעות לחיים. אין משהו שהוא מגרה, מלהיב, משמעותי. הכל איבד את הטעם.
 
אנשים רבים חיים בדיכאון שקט. הם אינם חיים בצורה אינטנסיבית או עוצמתית, בצורה רגשית ואמיתית. הם מזמן הפכו רובוטים של החיים. הם מיומנים בלתפקד, אבל הם פשוט רחוקים מהאושר. הם עמוק בדיכאון השקט והסמוי מן העין.
   
 
 
חזרה לחופש
 
כדי לצאת מדיכאון שקט צריך יותר סבלנות מלצאת מדיכאון קליני. זה לא לוקח כמה ימים - זה יכול לקחת כמה חודשים ולעיתים מסוימות אפילו כמה שנים. צריך לבנות חיים חדשים לשם כך. לבנות הרגלים חדשים. לצאת מהכלא המחשבתי אל החופש ואל האקשן. 
 
לחזור להיות צעירים ברוח ובגוף. לקחת סיכונים. לחפש את החדש והשונה והיצירתי. לברר את התשוקות. להציף חלומות ישנים או חדשים. לחפש לחיות עם הרבה פחות הגדרות, מטלות, תוויות, פחדים או משקולות. פשוט לחיות קל יותר.
 
 
וטיפ לסיום: דיכאון שקט תוקף בעוצמה בעיקר אנשים שלקחו על עצמם חובות רבים שמכבידים עליהם, שכבדים עליהם, שריסקו בתוכם את כל הכייף והקלילות של החיים. שהפכו אותם לאנשים רציניים מדי.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il