יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הפטור המוסלמי 
 
הציבור המוסלמי פטור מכל אחריות - הציבור היהודי בדיוק להיפך. מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
מהמוסלמים העולם לא דורש דבר
 
מעניין לראות עד כמה העולם המוסלמי פטור מכל אחריות לטרור המוסלמי. למרות שכל הטרור המודרני הוא מוסלמי מדינות המערב אינן מעוניינות להטיל אחריות כלשהי על הציבור המוסלמי, הן אפילו לא דורשות ממנו מענה ענייני למציאות כה עגומה.
 
אין אירוע טרור שאינו נעשה בידי מוסלמי. אין רצח מזוויע שאינו מבוצע בידי קבוצה אסלמית. אין פיגוע חסר צלם אנוש שאינו מונהג בידי חבורת מוסלמים. ובכל זאת, המערב אינו מעז להטיל על המוסלמים - כקבוצה וכציבור - את האחריות לכך. 
 
 
 
הילד "המופרע" תמיד פטור מהתייחסות רצינית
 
למצב הזה יש כנראה מגוון של סיבות:
 
הראשונה, המערב מתייחס למוסלמים כאל "פרא אציל" שגם אם תטיף לו או תבקש ממנו - זה ממילא לא יעזור כי זה נטוע בטבע ובתרבות שלו. המוסלמים יישארו פרועים, לא מתורבתים וחסרי כל ערכים להבדיל מהנוצרים או היהודים ואולי זו הסיבה שאפילו לא מנהלים איתם שיח של אחריות ומוסריות. 
 
השנייה, החברה המוסלמית היא חברה שאינה פתוחה לביקורת עצמית ולנטילת אחריות אישית וציבורית. המושג "אחריות" אינו מקובל ואינו קיים בעולם המוסלמי. קולות הביקורת המעטים המושמעים על ידי מוסלמים נאורים ומתקדמים מושתקים במהירות ורוב המבקרים המוסלמים מסולקים בכוח מהחברה המוסלמית ומוגלים למדינות המערב. 
 
שלישית, החברה המוסלמית - גם במדינות ערב עצמן וגם בקהילות המוסלמיות הרבות והגדולות הפזורות ברחבי המערב - לא משמיעה את קולה בעוצמה גדולה כנגד הטרור, כנגד הרציחות, כנגד הברבריות אלא מעדיפה לשתוק, להדחיק ולהתעלם מהבעיה. ייתכן שההדחקה והשתיקה הזו "מדבקת" והיא גורמת גם למערב להשתיק בתוכו את קולות הביקורת כלפיה. להבדיל, ישראל היא חברה שמתנדבת לקחת אחריות על מעשיה, גם על דברים שבכלל לא ביצעה, וכתוצאה מכך חוטפת ביקורת אדירה מבחוץ. השיח הביקורתי הפנימי בישראל כנראה מזמן גם ביקורת מבחוץ ולהבדיל, העדר השיח המוסלמי הביקורתי דוחה ביקורת גם מבחוץ.
 
רביעית, רשויות החוק במערב וראשי המדינות הנוצריות מעולם לא הזהירו את הקהילה המוסלמית מהתוצאות של המשך הטרור היוצא מהקהילות שלהן. ייתכן שהסיבה לכך היא הפחד של רשויות החוק מנחשול האלימות שעלול להתפרץ מהקהילות המוסלמיות. העדר הביקורת לכאורה מבטיח את "השקט" המדומה הקיים בתוך הקהילות המוסלמיות.
 
חמישית, יש מדינות מוסלמיות רבות בעולם. מדינות אלה הן בעלות משקל מכריע במוסדות האו"ם ובגופים בינלאומיים רבים. לחלק מהן יש הרבה פטרו-דולרים, וגם המשקל של המוסלמים בכלכלת העולם ובתפיסת הכוח העולמית היא מורגשת ובלתי ניתנת לערעור. הכוח הזה מהווה משקל הדוחה ביקורת מערבית ומבטיח את המשך הפטור המוסרי והציבורי שממנו נהנים מיליארדי המוסלמים.
 
 
 
למוסלמים יש כוח כי הם הרוב
 
מכל הסיבות הללו, המערב אינו "מתעסק" עם המוסלמים, אינו מטיף לציבור המוסלמי, אינו בא אתו חשבון ואינו יוצר שום סנקציות או איומים כלפי החברה המוסלמית בכללותה.
 
במקום זאת, המערב פועל אך ורק במישור הנקודתי - כנגד מפגע כזה או אחר. כלומר, המערב אינו מטפל בכר הגידול של הטרור בכלל. הוא מטפל רק בעלים של העץ אך לעולם לא בענפים או בגזע.
   
 
 
היהודים בתחתית הרשימה - עליהם כל האחריות
 
בהיפוך גמור - המדינה היהודית. ליהודים יש מדינה פצפונת אחת. כוחם הכלכלי הוא אפסי בכלכלת העולם. אין לישראל שום כוח במוסדות האו"ם ובמוסדות בינלאומיים אחרים. ולמרות הכל, דווקא מדינה זו נדרשת בכל החובות והסטנדרטים הגבוהים ביותר: עליה להיות סופר-דמוקרטית וסופר-הומנית כשמסביבה ים של מרצחים ברברים ונטולי אנושיות המבצעים את הפשעים החמורים ביותר שניתן להעלות על הדעת, עליה להיות ערכית יותר מכל מדינות העולם, עליה להיות בוגרת ואחראית יותר מכל מדינה או גוף אחר, עליה לוותר למוסלמים בכל דרך ואפשרות גם כאשר ברור לחלוטין שהם התוקפנים והם אלה המייחלים למוות ומקדשים אותו, עליה לספוג טילים ללא מענה וללא כל תוקפנות יזומה מצדה, עליה להכיל גלי טרור אינסופיים לבטנה הרכה מבלי לאבד את קור רוחה ואת האנושיות שלה, בקיצור - עליה להיות קדושה הרבה יותר מישו ומהאפיפיור גם יחד. זו הדרישה המפורשת של מדינות המערב, של האו"ם, של אמריקה, של כל המוסדות הבינלאומיים - דווקא מישראל.
 
הטלת האחריות על היהודים היא אוטומטית בדיוק כפי שהפטור של המוסלמים הוא אוטומטי. מי יעז להגיד שהקהילות המוסלמיות באנגליה או בצרפת או בגרמניה הן האשמות בפיגועי הטרור? שהן מסייעות לטרור? שהן חלק מהטרור? שבלעדיהן לא היה טרור? הפטור המוסלמי הוא טוטאלי ומוחלט. אין מדינאי או פוליטיקאי נוצרי במערב שיעז להפנות אצבע מאשימה ישירות נגד הקהילה המוסלמית האזרחית ולא רק נגד הטרוריסטים עצמם. 
 
 
וטיפ לסיום: ככל שאתה חלש - כך יטילו עליך יותר אשמה ואחריות. ככל שאתה חזק - כך יתעלמו גם ממגרעותיך ופשעיך האיומים ביותר.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il