יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אהבה בורגנית
 
מהו ההבדל בין אהבה בורגנית לאהבה אמיתית? / מאת יואב ברנזון
 
  
אהבה של תפקידים וקניין
 
אהבה בורגנית היא קודם כל אהבה של הגדרות, תבניות, תפקידים מגדריים וענייני קניין. באהבה בורגנית הכל סובב סביב רכוש: הכסף, הבית, הילדים (שהם גם סוג של "רכוש" בעיני ההורים), ההסתכלות הרכושנית על התפקידים השונים של כל אחד מבני הזוג (הגבר צריך לתפקד בצורה מסוימת ומהאישה מצפים למלא תפקידים אחרים) והצורה בה בני הזוג רואים אחד את השני כסוג של "רכוש" ("אשתי" היא בבעלותי או בעלי הוא "שלי" ורק שלי).
 
אהבה בורגנית מתאימה לסביבה בורגנית ומיינסטרימית. סביבה המעודדת ומצפה ליחסים ארוכי טווח, יחסים מתפקדים, יחסים של משפחה עם ילדים ומבנה כלכלי יציב ונורמטיבי.
 
 
 
רכוש, מסגרת, הגדרות, מגדריות
 
באהבה בורגנית - האהבה האמיתית הראשונית היא דבק רופף המתפוגג במהירות כעבור מספר חודשים או שנים. במקומה של האהבה הראשונית החופשית נכנסים לפעולה כוחות משמעותיים יותר כמו מחויבות, תפקוד, משמעת, המשכיות, נאמנות, אמינות, רכושנות, בעלות, כדאיות ושיקולים לטווח ארוך.
 
הדבק האמיתי המחזיק אהבה בורגנית לאורך שנים רבות הוא אינרציה, התמדה, התמודדות, מטרות קונקרטיות, נוחות כלכלית או אחרת, ילדים, סטטוס חברתי וציפיות חברתיות.  
 
 
 
אהבה של אנרגיה, זרימה, חוויה והוויה
 
אהבה אמיתית היא אהבה שונה. היא אינה ממוסגרת ולכן אורך החיים שלה הוא קצר בדרך כלל. קשה להגדיר אותה, היא אינה משרתת מטרות קונקרטיות והיא אינה מובילה בהכרח "לתוצאה" מעשית.
 
ברוב המקרים היא מבוססת על התאמה מינית גבוהה מאוד, על זרימה רגשית ועל תחושת התעלות משותפת. אהבה אמיתית פורחת במצבי חופש ושחרור והיא דועכת או נובלת ככל שהקשר הופך מכני, צפוי, בירוקרטי, נורמטיבי, שגרתי ובורגני.
   
 
 
רגש, חיבור, חופש, שחרור
 
הדבק שמחזיק בני זוג בעלי אהבה אמיתית אינו רכוש כלל וגם שום אינטרס שהוא חומרי מעשי, אלא עולם משותף של תחושות, רגשות של חיבור, התמזגות, חופש מכבלים ומנורמות, שחרור וביטוי אישי רחב. 
 
אהבה אמיתית היא כמו גל בים. היא באה ובדרך כלל חולפת. היא אינה מאריכת ימים. היא דומה לפריחה של פרח או להבשלה של פרי - בעבור פרק זמן מסוים הפרי בשל מדי והוא נושר מהעץ. לכן, כל נושא ההמשכיות, ההגדרות, המחויבות והיציבות אינו חלק מעולם המושגים של אהבה אמיתית. הכאן והעכשיו חשובים באהבה אמיתית יותר מכל דבר אחר, בשילוב היכולת להשתנות כל הזמן, לקבל שינויים ולהשלים עם מותה הצפוי של האהבה ועם אובדנים ופרידות בלתי נמנעים.
 
 
וטיפ לסיום: כדי לאהוב בצורה אמיתית צריך לא רק לקחת סיכונים ולהשתנות כל הזמן אלא גם להשלים עם הארעיות והשבריריות של האהבה, העדר היכולת לאחוז בה וחוסר היכולת להיות הבעלים הקבועים שלה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il