יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
פנים לאהבה 
 
לאהבה פנים רבות - זהי את האהבה של הגבר שלך? / מאת יואב ברנזון
 
  
3 סוגי אהבה: הנצלנית, השוויונית והאבהית
 
בגדול, ישנן 3 משפחות של "אהבה" בעולם: הנצלנית (התלותית), השוויונית (העצמאית) והאבהית (הדומיננטית). כמעט כל מערכות היחסים נשלטות על ידי אחת משלושת סוגי האהבה האלה.
  
חשוב לדעת לאיזה סוג של "משפחת אהבה" אתם נכנסים כי מרגע שבחרתם בסוג אחד של אהבה אתם נשלטים במידה רבה על ידי אותה מערכת חוקים האופיינית לה.
 
 
 
הנצלן - החמוד - הילדותי
 
אהבה נצלנית היא אהבה תלותית. המשמעות היא שאתם יוצאים או חיים עם בן זוג שבא לקחת ולא לתת, ושלא מאמין שהוא צריך לתת אלא הוא זכאי וראוי רק לקבל מכן.
 
איך לזהות אותו:
 
1. הגבר הטיפוסי הנצלן יהיה גבר חמוד, דברן, חביב ותקשורתי. גבר שיודע להחמיא ולעיתים קרובות הוא יהיה אפילו חתיך.
2. אין לו כלום ולא יהיה לו כלום כי הוא שונא משמעת, עבודה, התמדה, חריצות או השקעה. הוא כזכור בא לקחת, לא לתת.
3. במקרים הפשוטים, הוא יחיה בדירתכן, יחיה על חשבונכן, ימשיך להיות חמוד ולעיתים ילדותי ואבוד - אך לא יזיק לכן מעבר לכך.
4. במקרים מורכבים יותר, הוא יגנוב לכם כספים, יצור לכם חובות, יעמיס עליכם את הבעיות שלו ויגרום לכם לעבוד אצלו 24/7.
 
הקסם שלו: הוא מצחיק, הרפתקן, שונה, ילדותי, פתוח , ספונטני, חסר אחריות, במידה רבה נשי, לא התבגר בחייו ולא רציני.
 
הסכנה שבו: בשלב מסוים ייפול לכן האסימון שאין לכן גבר בבית אלא ילד לא מפותח שרק רוצה מכן דברים ושירותים אך לא מוכן לתת בתמורה דבר - לא יציבות, לא כלכלה, לא בגרות ולא תחושת ביטחון. בקיצור, הוא אינו פרטנר לטווח ארוך אלא אם כן אתן מאותן הנשים שמוכנות ואולי אפילו רוצות ומעדיפות לחיות עם ילד ולא עם גבר (באתן ממשפחה סופר עשירה, גם אתן חיות ללא חשבון על גבו של מישהו, אתן דומיננטיות מאוד ואתן מעדיפות מישהו חסר ביטחון ומופנם כפרטנר וכיו"ב).
 
מה עושים אתו: הנטייה הטבעית של נשים היא להציל אותו בשם האהבה, כלומר לנסות וללמד אותו לעבוד, להרוויח כסף, ליצוק גבולות, להיות בוגר וגברי. ברוב המקרים זהו בזבוז מוחלט של זמנכן, מה גם שזו עבודה של איש מקצוע ולא של אדם שמעורב רגשית בקשר.
 
הפתרון: לנתק אתו מגע ולהניח לו להתבגר לבד כי זה יכול לבוא רק ממנו. לחזור אליו רק במידה והוא פיתח רצון אמיתי להשתנות וצבר קבלות בשטח - לא לפני. בדרך כלל חזרה מוקדמת מדי לקשר תוביל לתלות חוזרת ולאובדן של כל ההישגים שהוא השיג בזכות עצמו בתקופה שהיה לבדו. 
 
 
 
השוויוני - ההגון - הטכני
  
אהבה שיוונית היא אהבה מסחרית והוגנת המבוססת על "תן וקח" ועל חשבונאות. המשמעות היא שאתן יוצאות או חיות עם בן זוג שבא לתת אבל גם יעמוד על כך שהוא יקבל. בן זוג שבודק בדיוק כמוכן מי נותן יותר ומי נותן פחות ואינו מוכן להיות "פראייר". במידה והוא ירגיש שהוא נותן יותר - הוא יתמרד ויחוש מנוצל. 
 
איך לזהות אותו:
 
1. הגבר הטיפוסי השוויוני יהיה גבר הגון, ישר, חרוץ, לא רומנטי ולא רגשי. גבר שלא נותן מחמאות בקלות ובדרך כלל הוא נראה סביר, לא יותר.
2. הוא מאוד ממושמע, מתמיד, חרוץ ומשקיען. יש לו - אבל אין לו הרבה. הוא לא מיליונר - הוא פועל חרוץ. הוא בא לעשות אתכן "עסקים" כדי להתקדם.
3. הוא יחלוק אתכן חיים בשיטת "הכל חצי חצי" גם כי אין לו אפשרות אמיתית לממן אותכן ולפנק אותכן וגם כי הוא לא מאמין באהבה חד צדדית כזו.
4. במידה ועם הזמן תעבדו פחות ותרצו להישען עליו יותר במקום לעבוד כמוהו - המצב עלול להתדרדר כי הוא ירגיש שאתן מנצלות אותו.
 
הקסם שלו: הוא חברי, אמין, צפוי, בוגר, סגור במידה, מחושב, מתוכנן, אחראי, רציני (לעיתים רציני מדי), יבש, מרוחק טיפה וטכני.
 
הסכנה שבו: הוא פרטנר נהדר להקמת משפחה ומן הסתם יהיה אבא מחויב וטוב. "הסכנה" המרכזית איתו היא דווקא שלא טמון בו כל סיכון כי הוא מה שנקרא "העסקה הבטוחה". ייתכן שעם השנים יקפוץ לכן הפיוז, תרגישו מיובשות ותתגעגעו לאהבה רומנטית נוטפת רגש ועסיסיות.
 
מה עושים אתו: אין מה לעשות איתו כי הוא עושה הכל לבד. לא צריך לפתור לו את החיים או לתקן אותו או לשפץ אותו כי הוא מגיע מוכן לפעולה בשיטת "שלם וקח". זו אולי גם הבעיה העיקרית איתו עבור נשים מסוימות שאוהבות לשנות ולשפץ גברים. עם השנים ייתכן שתחושו שהוא כבוי רגשית ולעיתים מינית, שיש לו חסימה רגשית או נכות רגשית ואז מן הסתם תחשבו שזה רעיון טוב לשלוח אותו לטיפול.
 
הפתרון: לבחור בו רק אם אתן בשלות להקמת משפחה ואתן בעצמכן נשים טכניות ולא מה שנקרא "הטיפוס הרומנטי והרגשני". אבל אם אתן כן רומנטיות ורגשניות וזה חשוב לכן - יהיה לכן מאוד קשה לאורך שנים להסתפק במה שיש לו להציע לכן מבחינת אהבה. 
   
 
 
האבהי - הדאגן - הדיקטטור
  
אהבה אבהית היא אהבה שבאה לתת - לא לקבל. המשמעות היא שאתן יוצאות או חיות עם בן זוג שבא לתת, להשפיע, לדאוג, לחזר, לשלם על הכל ולהחמיא אבל גם לקבוע לכן מה יהיה ומה לא יהיה. זה מה שנקרא "האוהב המחוקק" - כלומר זה שקובע את החוקים ומצפה שבת הזוג שלו תפעל לפיהם.
 
איך לזהות אותו:
 
1. הגבר הטיפוסי האבהי יהיה בדרך כלל מבוגר משמעותית מכן, עשיר או מליונר, דעתן ומנוסה מאוד. הוא לא נאה אבל הוא עוצמתי ושרמנטי.
2. יש לו המון, אולי אפילו יותר מדי כי הוא מת על משמעת, עבודה, התמדה, חריצות והשקעה. הוא מבורך בכסף ובהצלחה.
3. במקרים הפשוטים, הוא ישכנע אתכן לגור בדירתו, על חשבונו המלא כמובן, יפנק אתכן ויקנה לכן כל מה שאי פעם חלמתן בלי לדרוש לעצמו יותר מדי כבוד.
4. במקרים המורכבים יותר, הוא יצפה שתהיו צייתניות, שקטות, "שתוקות" ושתלמדו להכיל את הקפריזות והטרופים שלו בתמורה לכל השפע שהוא מעתיר עליכן. 
 
הקסם שלו: הוא יודע בדיוק מה צריך לעשות, הוא דואג לכל צורך ולכל מחסור שיש לכן, הוא מקושר בחיים, אין דבר שהוא לא יוכל להשיג לכן או לעזור לכן בו. 
 
הסכנה שבו: בשלב מסוים ייפול לכן האסימון שאין לכן גבר בבית אלא דיקטטור שרוצה להכתיב לכן איך לחיות, מה ללבוש ומה להגיד. עם הזמן תגלו עוד צדדים פחות קסומים באישיותו המורכבת: שהוא דומיננטי מאוד, שתלטן, עקשן ברמות קיצוניות, קפריזי, ממזר, יודע מה הוא עושה, זקוק להרבה כבוד והערכה מכן ואינו מוכן "להפסיד" ולוותר אף פעם אלא שהוא תמיד חייב לנצח.
 
מה עושים אתו: הנטייה הטבעית של נשים היא לנסות להפוך אותו לרך ונעים יותר לבריות, לרחום ולאנושי יותר. ברוב המקרים זהו בזבוז מוחלט של זמנכן.
 
הפתרון: להישאר אתו וללמוד להכיל את "היציאות" שלו (להבין שיחד עם היתרונות באים גם החסרונות ושבסופו של דבר הוא אינו מושלם) או לעזוב את הקשר ולחפש גבר שיכול להעניק לכן אהבה אנושית ונעימה יותר, לא דיקטטורה בחסות אהבה דואגת וחונקת.  
 
 
וטיפ לסיום: האהבה שמתאימה לך היא האהבה שמשקפת את הערכים שלך כבנאדם. אל תנסי לחנך גברים איך לאהוב אותך, תשקיעי אנרגיה בחיפוש אחר גבר שכבר יודע לאהוב אותך בצורה הנכונה.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il