יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הניצודים 
 
משפטי אונס הפכו לפארסה משפטית - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
תלונות שווא ועדויות שקר
 
לאחרונה, גבר שעמד להישלח לתקופת מאסר של 16 שנים בכלא זוכה לחלוטין לאחר שברגע האחרון 2 נשים הודו שטפלו עליו אשמת שווא. זהו מקרה אחד, אבל ישנן יותר תלונות שווא של נשים כנגד גברים ממה שהמערכת המשפטית מוכנה להודות. למעשה, מספרן של תלונות השווא ועדויות השקר הוא גבוה מאוד.
 
כיוון שאין כל סנקציה כנגד תלונות שווא ועדויות שקר מצד נשים - מספרן רק עולה עם השנים. נשים אינן חוששות להתלונן לשווא נגד גברים כי מדובר ב"שיטת מצליח" ללא כל סיכון מבחינתן.
 
 
 
הפרקליטות מפלה
 
הפרקליטות קבעה מדיניות של אי הפללה לנשים במצב של תלונת שווא או עדות שקר. למעשה מדובר בסוג של חיסיון או הגנה מוחלטת שכן מעולם לא הועמדה אישה לדין על תלונת שווא כנגד גבר. המדיניות הזו הופכת את כל שיטת המשפט בישראל לבדיחה. לא ייתכן שמגדר מסוים יקבל הגנה אוטומטית ומוחלטת מפני מעשים פליליים חמורים ביותר, העלולים במקרים מסוימים לשלוח אנשים חפים מפשע לשנים רבות בכלא.
 
השלכות המצב המשפטי הזה הן חמורות ביותר:
 
1. ההליך המשפטי הופך ל"מטווח של ברווזים" ולא להליך אובייקטיבי המבוסס על ראיות חד משמעיות.
2. המערכת המשפטית מלכתחילה מאמינה לנשים באופן אוטומטי ואינה מאמינה לגברים באופן אוטומטי.
3. כך מתפתחת לה למעשה "נישה משפטית" פרטית וייחודית המנותקת משיטת המשפט הכללית - משפט מרשיע לגברים ומשפט מזכה לנשים.  
4. השיטה היא כה קיצונית ומפלה שהיא בתורה מובילה רק להחמרת המצב כי היא נותנת כוח מוחלט בידי נשים שברור שינוצל על ידי חלק מהן לרעה.
 
 
 
בתי המשפט חסרי אונים
 
בתי המשפט הם חסרי אונים. הם שופטים לפי החוק ולפי העדויות שמועלות לפניהם. ברוב המקרים של תלונת שווא, הגברים שוכנעו להודות במעשים שלא ביצעו ולקבל תקופת מאסר מקוצרת רק משום שהאלטרנטיבה הייתה תקופת מאסר ממושכת.
 
בתי המשפט אישרו את הסכמי הטיעון האלה והגברים נכנסו לכלא לשנים רבות, 5, 10 או 15 שנים על לא עוול בכפם. זהו מצב בלתי נסבל ששום מערכת משפט לא יכולה לקבל.
   
 
 
הגברים מודים בלית ברירה
 
הגברים הפכו מציידים לניצודים. שיטת המשפט הישראלית הצליחה להפוך את הקערה, תוך רמיסת כל הקודים המשפטיים, ולהציב את הגברים בעמדה בלתי אפשרית של "אשמים עד שהוכחה חפותם" במקום "זכאים עד שהוכחה אשמתם".
 
תלונת שווא היא המצאה לכל דבר. לא ייתכן שבשיטת משפט נורמלית ושפויה אנשים ייכנסו לכלא לשנים ארוכות רק כי מישהי החליטה להמציא משהו. זה לא בית משפט אלא בית דין שדה.
 
 
וטיפ לסיום: הבסיס להרשעה פלילית הוא ראיות מוצקות. בניגוד גמור לעיקרון המקודש הזה, שיטת המשפט הישראלית משליכה גברים לכלא לתקופות ארוכות על סמך עדויות שקר ותלונות שווא, כלומר על סמך שקרים ופברוקים מכוונים מצד נשים ולא על סמך ראיות. מצב זה משול לציד מכשפות והעלאתן למוקד בנוסח ימי הביניים ולא למיצוי הדין הפלילי במאה העשרים ואחת. לכן, המינימום הנדרש כדי לתקן את המצב ולאזן את העיוות שנוצר הוא העמדה מהירה וממצה לדין של נשים שהודו בתלונת שווא או בעדות שקר. אחרת, הבה נשליך את כל הגברים לכלא ללא משפט, שהרי ממילא ההליך המשפטי הוא שקרי ונעשה למראית עין בלבד.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il