יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
צה"ל פוליטי 
 
מדוע הפך צה"ל לצבא פוליטי עם אג'נדה שמאלנית? / מאת יואב ברנזון
 
  
צה"ל נשאב לוויכוח הפוליטי
 
למרבה הצער, צה"ל הופך לצבא פוליטי. קציניו הבכירים גוררים אותו לוויכוח בין ימין ושמאל. במאבק הפוליטי המתנהל בישראל תפס הצבא עמדה שמאלנית עקבית וברורה החל במשפט אזריה, המשך בהתבטאויות קצינים בכירים על "ניצני פשיזם" וכלה בפרשת המכינה בעלי. 
  
הצבא טוען שהוא רק מנסה לשמר "ערכים". אבל השאלה הגדולה כאן היא אילו ערכים הצבא מנסה לשמר? האם הצבא צריך לשמר רק ערכים של השמאל או של כל עם ישראל?  
 
 
 
מנהיגות צהלית שמאלנית
 
צה"ל  הוא בהגדרתו "צבא העם". והוא אכן כזה. בתוכו נמצאים כל שדרות העם. לכן, אסור לו להיות פוליטי ולאמץ ערכים של מחנה כזה או אחר. הוא צריך להיות מעל לפוליטיקה.
 
אבל כל זה מאוחר מדי.  הצבא סימן כבר מזמן את האג'נדה שלו, והוא מקדם אותה למרות הנזק העצום שהוא יוצר לעצמו בלבד. אם עד היום אמון הציבור בצבא היה במקום הגבוה ביותר - הנה עתה ובשנים הקרובות אמון זה עתיד לרדת לשפל.
 
 
 
להשאיר את הצבא נקי - בלתי אפשרי
 
הצבא הוכיח שהוא אינו נקי. כנראה שקציניו אינם מסוגלים להיות נקיים מהחיידק הפוליטי ומשאפתנות אישית מכוערת ואנוכית. למרבה הצער, שאיפות אישיות של קצינים בכירים החושבים כבר על "הקריירה שאחרי הצבא" הובילו אותם לנקוט בצעדים פוליטיים עוד בעודם לובשי מדים.
 
זה התחיל בפרשת אשכנזי שניסה למרוד בשר הביטחון אהוד ברק תוך כדי כהונתו כרמטכ"ל. אשכנזי רצה להיות ראש ממשלה וכנראה חשב שאפשר להתחיל את "הסטאז" כבר מלשכת הרמטכ"ל. בני גנץ גם הוא ניסה לבנות את האג'נדה הפוליטית שלו מתוך הצבא וכעת גם גדי איזנקוט מכין את עצמו להתמודדות פוליטית - שוב תוך כדי השירות הצבאי. אלה דברים שאינם ראויים והם פוגעים בצבא פגיעה אנושה.
   
 
 
כמו בית המשפט העליון
 
הצבא נעשה דומה לבית המשפט העליון. הוא מחזיק אג'נדה פוליטית ברורה שאיתה הוא מזוהה וכך הוא מפסיד במקרה הטוב לפחות "חצי עם", ובמקרה הרע את רוב העם.
 
כל המוסדות הציבוריים אמורים להיות מעל לויכוח הפוליטי. אולם מרגע שהם התערבו בפוליטיקה ואמצו עמדה (כמו התקשורת למשל שכולה צבועה בצבעים שמאלניים) שלא יתפלאו אם אמון הציבור בצבא ירד, אם המינויים של קצינים בכירים יושפעו מדעותיהם הפוליטיות, אם הציבור יפתח חשדנות שלא לומר שנאה לאותם קצינים שאינם משקפים את העמדה הפוליטית של הרוב.
 
 
וטיפ לסיום: צה"ל תמיד היה צבא העם והוא שיקף משהו נקי וערכי שכולנו האמנו בו. חבל שהוא הפך פוליטי בגלל רמטכ"לים תאבי שלטון שניסו בעודם מכהנים לרפד לעצמם קריירה שנייה בכנסת ובממשלה. אין ספק שמה שקורה בבית המשפט העליון יגיע גם לצבא - הפוליטיקאים ימנו קצינים בכירים המזוהים עם עמדותיהם, כפי שהם ממנים שופטים עליונים המזוהים עם דעת הרוב. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il