יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אירופה הלאומנית 
 
אירופה הופכת לאומנית. כיצד הגל הפטריוטי באירופה ישפיע על המפה הפוליטית בישראל? / מאת יואב ברנזון
 
  
הולנד, צרפת, גרמניה
 
גל לאומני, פטריוטי (ולצערנו גם אנטישמי) עובר על אירופה. השמאל האירופאי מתכווץ והימין הקיצוני באירופה משגשג. הגל הזה שוטף כרגע את הולנד, את צרפת, את גרמניה והוא ישפיע גם על יתר מדינות אירופה.  
 
זוהי ריאקציה לשלטון אולטרה שמאלני שעיצב את אירופה בעשור האחרון. שלטון שדאג להסתיר מהציבור את המציאות האמיתית, שהעדיף את טובת המהגרים על פני טובת האזרחים משלמי המיסים, שלטון שהעדיף זכויות אדם גלובליות על פני זכויות אזרח לוקאליות. השלטון הזה כעת מתמוטט ברעש גדול. בקרוב הבחירות. ולאחריהן, אירופה לא תהיה אותה אירופה שאותה הכרנו.
 
 
 
עמדות קיצוניות ושנאת זרים
 
הימין האירופאי אינו מוכר לנו הישראלים - רק השמאל האירופאי מוכר לנו. במשך שנים האירופאים הסתירו את הימין "שלהם" ואת דעותיו הקיצוניות, התקשורת באירופה ודאי לא עסקה בו והוא נחשב ל"קומץ" שולי. אבל היום הימין הזה התעורר והוא כנראה עומד לשלוט באירופה כולה.
 
חשוב להדגיש, הימין בישראל מחוויר לעומת הימין האירופאי. האירופאים הימניים קיצוניים בהרבה מאלה הישראלים בהתבטאויות ובכוונות המוצהרות שלהם. בהולנד הימין מעוניין לגרש את המוסלמים מהמדינה, להרוס את המסגדים ולהוציא את הקוראן מחוץ לחוק - ללא כחל וסרק. אלה הצהרות שבימין הישראלי לא יעזו אפילו ללחוש. בצרפת מעוניינים לגרש מיליוני מהגרים לא חוקיים מהמדינה ולהקים שלטון אפרטהייד שיעניק זכויות מוגדלות לצרפתים ותת-זכויות לכל יתר האנשים החיים בצרפת. אלה אינן עמדות שבית המשפט העליון, התקשורת או אפילו הכנסת מסוגלת להכיל כאן אצלנו. 
 
 
 
בנט והימין הישראלי מחווירים ליד הימין האירופאי
 
כשעושים השוואה פשוטה בין העמדות הימניות האירופאיות לבין העמדות הימניות בישראל - ניתן לומר שהימין האירופאי "מנצח" ובגדול. ההצעות וההצהרות של הימין הישראלי אינן מדברות על גירוש כלל, וודאי לא על שלילה של זכויות אזרח, סגירת מסגדים או סילוק אכזרי של מיליוני מוסלמים.
 
אפילו סיפוח והחלת ריבונות הם נושאים שנויים במחלוקת בתוך הימין הישראלי המתון ואפילו הימין הישראלי "הקיצוני" אינו סבור כי יש להחיל ריבונות מלאה (לפחות לא בבת אחת) אלא רק על אזורים המיושבים על ידי יהודים בלבד כמו מעלה אדומים.
   
 
 
לגיטימציה עקיפה
 
בחמש השנים הקרובות אירופה תנוהל ותישלט על ידי הזרמים הימניים והאידיאולוגיה הימנית. למציאות הזו תהיה השלכה מהירה גם על הימין הישראלי כאן אצלנו.
 
באקלים אירופאי ימני יותר, גם הימין בישראל צפוי לשגשג ולהתחזק. הדבר יתבטא גם בהקצנת עמדותיו וביטוי של "זמירות חדשות" ונועזות יותר שטרם שמענו, גם בלגיטימציה ובמטרייה הפוליטית שיקבל מאירופה ומאמריקה וגם כמובן במספר המנדטים שהחלק הימני הקיצוני יצליח להשיג בבחירות. ייתכן מאוד שלאחר השינוי הפוליטי הצפוי באירופה גם כאן בישראל יהיה שינוי כוחות משמעותי במפת המנדטים הפוליטית - הרחק ימינה מהליכוד.
 
 
וטיפ לסיום: ישראל לא תישאר מדינה "הומנית" וליברלית, כאשר אירופה - ערש התרבות הליברלית והחופשית - תהפוך בעצמה בקרוב לימנית, שלא לומר פאשיסטית וגזענית. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il