יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
במלכודת האהבה 
 
אהבה יכולה להיות מלכודת - מתי וכיצד? / מאת יואב ברנזון
 
  
הכי אוהבים אבל...
 
אהבה זוגית היא דבר נפלא, נשגב. אבל לעיתים, תחת הקסם של האהבה אנשים נופלים למלכודות ולבורות איומים שהופכים את החיים שלהם לסיוט. אהבה לכאורה היא בלתי מזיקה, נעימה ונפלאה.
 
אבל מה קורה כאשר מעבר לאהבה שוכנים מכשולים קשים? פערים ענקיים? הבדלים עצומים? חיים שונים? אושר אחר לגמרי?
 
 
 
פערים שאינם ברי גישור
 
אולי הבעיה הגדולה ביותר הממתינה לזוגות אוהבים הם פערים שאינם ניתנים לגישור. למשל, היא גרה בחיפה והוא גר בראשון לציון וכל אחד מאוהב בעיר שלו ולא רוצה לחיות במקום אחר.
 
או למשל, הוא חי באורח חיים מסורתי ושומר שבת והיא לעומת זאת חילונית גמורה ואוהבת לאכול שרצים בשבת. או למשל, היא רוצה זוגיות המבוססת על שותפות מלאה ושווה ואילו הוא מאמין בזוגיות שבה הגבר הוא הקובע והדומיננטי והאישה הולכת אחריו. או למשל, היא רוצה להקים משפחה ולגדל רק את הילדים שלה ואילו הוא גרוש וכבר יש לו ילדים קטנים משלו מנישואים קודמים.
 
 
 
מחיקה עצמית בשביל אהבה?
 
מה לא עושים בשביל האהבה? הרי פעמים רבות אנשים מוכנים לבטל את עצמם, את האושר שלהם ואת הזהות שלהם רק כדי לשמר את האהבה העילאית שלהם.
 
אבל, בסופו של הדבר האם זה באמת אפשרי לאורך זמן? האם זה ראוי ומוסרי לבטל את האמת שלנו לשם האהבה? האם ניתן בכלל למחוק את עצמנו בשביל אהבה, גדולה ככל שתהיה? ברוב המקרים התשובה על כך היא שלילית.
   
 
 
טרגדיה איומה שצריכים לדעת איך לא ליפול אליה
 
למעשה, מדובר במלכודת טראגית וקטלנית לזוגות רבים שלוקח זמן להבין את מלוא מהותה ואת היקפה. תחילה הזוגות נתפסים באהבה ומתאהבים מבלי לחשוב, אבל בהמשך הם מגלים שבן או בת הזוג שלהם רוצים לחיות חיים בעלי מהות ואופי שונים לחלוטין מהחלום שלהם על חיים מאושרים.
 
אהבה אינה עומדת בפני עצמה. אי אפשר לבטל את החיים רק בשביל אהבה. זה לא רק קיצוני וטוטאלי מדי, זה גם צר ומכווץ מדי. החיים עשירים הרבה יותר מבחירה שמכריחה אתכם לוותר על עצמכם. אהבה אינה כזאת. רק זוגיות לא מתאימה היא כזאת, שהיא יוצרת מצבי כפייה וביטול עצמי.
 
 
וטיפ לסיום: לא יכול להיות שבשביל אהבה זוגית אדם צריך לבטל את עצמו, לאבד את האושר שלו ולשנות את כל אורח החיים שאותו הוא אוהב ואליו הוא קשור. במקרים של פערים בלתי ניתנים לגישור עדיף להיפרד ולקבל מהחיים אהבה זוגית טובה ומתאימה יותר, כי החיים שופעים ויכולים להיות לנו פרטנרים רבים לאהבה, לא רק אחד ויחיד שאין מלבדו דבר. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il