יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
עזר כנגדו 
 
מהי האישה - עזר או כנגדו? / מאת יואב ברנזון
 
  
עזר ונגדו
 
אישה יכולה להיות עזר לגבר והיא יכולה גם להיות נגדו, כלומר להרוס אותו. במובן הזה, העולם הזוגי נחלק לנשים שעוזרות ותומכות לגברים שלהם ולנשים שבאות להרוס, להוריד, לפגוע ולקחת מהם.
 
ואכן, אם גבר מוצא אישה שהיא עזר בשבילו - הוא זכה. אך אם הוא מוצא אישה שהיא כנגדו - הוא קולל בקללה ועלול לאבד את כל מה שיש לו, לעיתים אפילו את חייו.
 
 
 
עזר כנגדו
 
ניתן גם להתבונן על האישה ועל הזוגיות מזווית טיפה שונה. בכל אישה יש עזר ויש כנגדו. לעיתים היא תומכת בו ולעיתים היא לעצמה. לעיתים היא בעדו - אך לעיתים היא בעדה.
 
וניתן גם לטעון שלעיתים האישה היא עזר ולעיתים היא כנגדו. אך בכל מקרה היא איתו ולא נגדו, כי היא משקפת לו את הניגודים שבו, את הבעד ואת הנגד שבתוכו, זה הכל.  
 
 
 
התבוננות משתנה
 
פעמים רבות, העימותים הגדולים בין בני זוג מסמלים דווקא תודעה עמוקה הנחבאת בנשמתו של הגבר. המאבק הזוגי מציף את המעמקים של הגבר ומאפשר לו להתחבר לעצמו.
 
גברים יכולים לחשוב שהאישה נגדם, בעוד שלמעשה היא פותחת עבורם הזדמנות שממנה הם פוחדים, אך עמוק בליבם הם חולמים ורוצים דווקא. כלומר, שהאישה עוזרת לגבר גם כשהיא נגדו ולא רק כשהיא בעדו כי היא מהווה עזר לגבר דווקא כשהיא מעמתת אותו עם הפחדים או החששות או חוסר הביטחון שלו.
   
 
 
היא חלק ממך
 
בכל מקרה, האישה היא חלק בלתי נפרד מהגבר ואינה נפרדת ממנו כפי שאולי היה ניתן לחשוב. היא משקפת צדדים שונים באישיותו והיא מאתגרת אותו עם הפחדים הכמוסים שלו.
 
היא נתפסת לעיתים כמתנגדת או כמחוללת שינוי לא רצוי, אבל פעמים רבות זהו שינוי מתבקש, נכון ומהותי שעל הגבר לבצעו בכל מקרה, לא רק בשבילה אלא גם בשבילו, אולי בעיקר בשביל עצמו.
 
 
וטיפ לסיום: האישה יכולה לעזור לגבר והיא יכולה להפריע לו אבל בכל מקרה, היא מציפה ומעמתת את הגבר עם המורכבות הפנימית שלו עצמו. עליו להיות קשוב אליה כחלק בלתי נפרד מהקשב שלו לעצמו.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il