יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אמא מספר 2 
 
מהי הטעות הגדולה של רוב האימהות הטריות? / מאת יואב ברנזון
 
  
מתמסרות לאימהות
 
נשים מתמסרות לתפקיד האימהות בצורה טוטאלית. במיוחד אימהות צעירות לילדים קטנטנים כי האימהות היא אחד התפקידים הטבעיים והחזקים אצל נשים.
 
מרבית האימהות באמת יודעות הכי טוב מה מתאים ומה נכון לילדים שלהן. הן יודעות לטפל ולהרגיש, להעניק ללא תנאי ולאהוב. אבל גם האימא הטובה ביותר, היא לעתים מותשת, עייפה וסחוטה. מה עושים?
 
 
 
כשקשה ועמוס מאוד - כל אימא רוצה אימא מחליפה
 
לאימהות יש נטייה לשליטה על הילדים ולהגנת יתר עליהם. רובן סומכות רק על עצמן או על מישהו שיודע לא פחות טוב מהן איך לתפקד עם תינוקות וילדים קטנים. מישהו שבאמת יודע את התפקיד.
 
לכן, כל אמא סחוטה חולמת על אמא מחליפה. מישהו כמוהה - רק רעננה וחדשה. וכשהפנטזיה הזו לא בהכרח מתגשמת או נמצאת בהישג יד האינסטינקט הבא של האימא הטרייה הוא לפנות אל האבא, אל הבעל - שיבוא ויהיה המחליפה. שיהיה אמא מספר 2, כמוהה.
 
 
 
האם הבעל הוא הכתובת הנכונה?
 
אבות אינן אימהות. יש להם סגנון הורי שונה וייחודי. רוב האימהות מצפות מהבעל שיהיה כמותן. שיחתל כמותן, שיגדל כמותן, שיהיה קשוב כמותן ושיעשה את אותן הפעילויות כמותן. אבל זה כמובן בלתי אפשרי וגם יוצר בעיות זוגיות קשות וביקורת הדדית.
 
בעל לא אמור ולא נועד להיות אמא מספר 2. הוא נועד להיות אבא מספר 1. לבטא את עצמו בסגנון המתאים לו כאבא - לא כאימא. אימא יש רק אחת. ילדים זקוקים גם לאבא, כלומר להורה עם סגנון הורי אחר, שונה, ייחודי ומובדל מהסגנון של האימא.
   
 
 
תנו לבעל להיות אבא מספר 1 ולא אמא מספר 2
 
במקום להסתכל על חצי הכוס החסרה - הסתכלו על חצי הכוס המלאה. אל תסתכלו על כך שאין לכן אמא מחליפה בבית שיודעת כמותכן לנהל, לטפל ולגדל את הילדים ומצויה בכל פרטי החיים שלהם.
 
נסו להבין שיש לכן גבר בבית ושהוא יכול ומסוגל ואף רוצה לתת לילדים משהו אחר ושונה. משהו שאתן לא מסוגלות ולא יכולות לתת לילדים - רק הוא יכול. במקום להפוך אותו לבייביסיטר שלכן עם הוראות הפעלה מדויקות שרק אתן יודעות לתת תנו לגבר שלכן את ההזדמנות לבטא את ההורות שלו בצורה אחרת משלכן. תנו לו להיות האבא ותהיו אתן האמא.
 
 
וטיפ לסיום: רוב האימהות מנסות להפוך את הבעל לאמא מספר 2 לצורכי החלפה. זו טעות שעולה ביוקר, כי מרבית הגברים לא מסוגלים להיות אמא מחליפה ברמה ובתקן שהאימהות דורשות מעצמן. במקום להתאכזב, לדרוש, לנהל ולנסות לחנך את הבעלים שלכן, אפשרו להם להיות אבות. ממילא הם כאלה. תנו להם להביא את היתרון היחסי שלהם עם הילדים, לעשות את כל הפעילויות שאתן חוששות מהן, לא אוהבות או לא מסוגלות. הילדים ללא ספק ירוויחו אבא חדש ואמיתי, וגם אתן האימהות תוכלו לנוח קצת ולאגור כוחות.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il