יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
פעילות ליבידו 
 
כיצד נגמלים מהרגלים גרועים במהירות ובקלות? / מאת יואב ברנזון
 
  
מהי פעילות ליבידו ואיך היא קשורה להתמכרויות?
 
כל ההתמכרויות הן פעילויות "מרגשות". סמים למשל. אוכל (שהוא גם זמין וגם מאוד זול). אלכוהול. סקס. אין התמכרות שהיא "משעממת". כל התמכרות היא למעשה פעילות ליבידו (פעילות ליבידו היא פעילות שאינה רק שכלית אלא פעילות מרגשת המשלבת את הלב, הרגש, היצירתיות והיצריות שטמונה בגופכם).
 
פעילות ליבידו היא משהו שמאוד קשה לשנות או לבטל. למעשה, מרבית האנשים לא יצליחו במהלך חייהם לעצור את פעילויות הליבידו שלהם, כי כל בני האדם מכורים לריגושים, להיי, להתלהבות ולמשהו מרגש. זה בדיוק מה שמבדיל בין בני אדם לבין רובוטים או מכונות.
 
 
 
סובלימציה - לכוון את פעילות הליבידו להרגלים חיוביים
 
כלומר, לדכא פעילות ליבידו זה משהו כמעט בלתי אפשרי אבל לכוון את פעילות הליבידו זה משהו אפשרי ויחסית אפילו קל. למשל, אדם שמכור לאוכל מאמץ סוג של תחביב יומיומי חדש ומרגש כמו לשחק כדורגל או להרצות מול קהל (כל אחד כמובן חייב למצוא את פעילויות הליבידו המתאימות במיוחד לו, כלומר את הדברים שהוא מאוד אוהב לעשות ושהם מאוד מאוד מרגשים אותו) ומגלה שהוא אוכל פחות ושהתשוקה שלו לאוכל יורדת כי כעת התשוקה שלו מנותבת למקום אחר.
 
הצורך בפעילות ליבידו הוא גבוה אצל רוב האנשים. השאלה היא כמה פעילות ליבידו אתם עושים במהלך היום? כאשר אתם נמצאים בתוך פעילות ליבידו - דעתכם אינה מוסחת, אתם עסוקים במשהו שאתם אוהבים, משהו שמרגש אתכם, משהו שעושה לכם טוב ומשהו שמתגמל אתכם ברמה הרגשית והרוחנית ואינכם זקוקים להתמכרות שלכם. הבעיה מתחילה בזמן שאינכם עושים פעילות ליבידו וישנה ירידה או "דעיכה" של העוררות הרגשית והרוחנית שלכם. זה בדיוק המקום בו אנשים נוטים למלא את עצמם בדברים מרגשים וממכרים אחרים כמו אוכל או אלכוהול. 
 
 
 
פעילויות ליבידו חדשות ומגוונות
 
לכן, הפתרון לבעיית ההתמכרויות הוא למלא את היום יום שלכם בפעילויות ליבידו חיוביות ובריאות שאתם כמובן מאוד אוהבים כך שלא יוותר לכם זמן או "ואקום" שאליו תכניסו פעילויות ליבידו הרסניות ומזיקות כמו אוכל בהגזמה או סמים או אלכוהול.
 
ברגע שאדם הוא בעל מגוון רחב של פעילויות ליבידו שממלאים את כל יומו ואת כל זמנו - הוא יהיה פחות ב"ואקום", הוא יהיה מאוד מסופק, לא יהיה לו צורך במילוי מסוג אחר והרסני, והוא בדרך כלל ישתחרר מדפוסים הרסניים שאליהם הוא היה רגיל בעבר כי הוא פשוט החליף אותם באותם דפוסים מרגשים אבל חיוביים ולא הרסניים.
   
 
 
כשרמת הסיפוק וההתרגשות היא גבוהה - ההרגלים הרעים נושרים מאליהם
 
חשוב לשמור לאורך כל היום על רמות סיפוק גבוהות. אדם שאין לו פעילויות ליבידו הוא אדם "חצי מת". הוא פועל מהצוואר כלפי מעלה, כלומר רק עם הראש ללא הלב, ללא הרגש וללא הבטן גם יחד. רמות האנרגיה שלו ירודות ובדרך כלל אנשים כאלה הם בעלי נטייה מובהקת לדיכאונות, חרדות, שעמום, מיאוס, שנאה עצמית וביטול עצמי.
 
חשוב לא פחות להקפיד שאותם פעילויות ליבידו שאתם מאמצים לעצמכם יהיו חיוביות ובונות ובריאות אחרת הגוף ימשוך אתכם לפעילויות ליבידו לא בריאות ומזיקות כמו התמכרויות הרסניות.
 
 
וטיפ לסיום: אם אתם רוצים להיפטר במהירות מהרגל הרסני שלילי כמו למשל אכילה רגשית מוגזמת עליכם למלא כמעט את כל זמנכם בפעילות ליבידו אחרות כמו ספורט אתגרי, נתינה רוחנית לאחרים או כל פעילות יומיומית אחרת שמעניקה לחייכם משמעות רגשית והתלהבות עמוקה. הדרך להיגמל בקלות מהרגל מזיק השולט על חייכם היא ליצור תחילה הרגל ממכר אך חיובי שימלא את מקומו.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il