יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אימת הגלובליזציה 
 
אמריקה הופכת בדלנית. טראמפ מנסה להילחם בשורש הבעיה - הגלובליזציה / מאת יואב ברנזון
 
  
דיקטטורת הפקידונים - מהי בעצם גלובליזציה?
 
הגלובליזציה שווקה להמונים בצורה פשטנית: אין גבולות, מסחר פתוח, מחירים זולים וחופש תנועה. מה רע? אבל את העוקץ דאגו להסתיר. ומהו העוקץ?
 
הגלובליזציה רוצה בתמורה את הנשמה של אנשים: את המדינה שלהם, הלאומיות, הדמוקרטיה, תחושת השייכות והבית. את כל הדברים שמעניקים משמעות וביטחון לאדם הפשוט. זה לא עניין של מה בכך. רוב האנשים - לו היו יודעים שזהו המחיר - לעולם לא היו מוכנים לשלמו.
 
 
 
מחיקת הלאומיות - העם אינו ריבון ואין לו שליטה על מדינתו
 
הגלובליזציה יצרה מצב בו המדינות נמחקות, הגבולות גם, ובמקומן נוצרת סוג של "ממשלת-על" כלל עולמית המורכבת מתערובת של פקידונים בכירים ונציגים של תאגידי ענק שהופכים לריבון האמיתי במקום הפרלמנטים וממשלות הבובה בכל מדינה ומדינה.
 
הפקידונים הללו שאף אחד לא מכיר ולא בחר יושבים במקום כלשהו (למשל בבריסל) וכופים נורמות וערכים זרים על כלל האזרחים במגוון תחומים (ביטחון, גבולות, הגירה, צבא, כלכלה, מזון וכיו"ב). הם לא נבחרו על ידי אף אחד ואין להם סמכות לשום דבר, ובכל זאת אזרחי העולם גילו שהם מנוהלים על ידם במקום לנהל בעצמם את ענייניהם. אט אט חלחלה ההבנה שלמעשה העם מפסיק להיות ריבון במדינתו, הדמוקרטיה כבר אינה דמוקרטיה ישירה, השלטון האמיתי הוא סוג של ממשל תאגידי אפל בעל סממנים דיקטטוריים ופאשיסטיים שדואג בעיקר לאינטרסים הכלכליים של עצמו ולא לבני האדם, לאזרחים או למדינות.
 
 
 
האיחוד האירופי - דוגמה קלאסית למשטר גלובלי
 
האיחוד האירופאי, שכרגע מגלה סימני קריסה מתקדמים, הוא דוגמה נהדרת למחיקת הריבונות הלאומית הדמוקרטית וליצירת "ממשלת רוע" גלובלית שהורסת את אירופה מבפנים. האיחוד האירופי הפך את אירופה ל"מדינה אחת". כל הסממנים הייחודים לכל מדינה ומדינה החלו להימחק. חוקים חדשים הוכתבו מלמעלה על כלל אירופה, בניגוד גמור לרצונם של האזרחים.
 
למשל, המשטר הגלובלי הוא זה העומד מאחורי גלי ההגירה העצומים מהמזרח התיכון לתוך אירופה, זאת בניגוד גמור לעמדת רוב אזרחי אירופה שאינם רוצים במוסלמים. המשטר הגלובלי התאגידי כפה זאת עליהם ואזרחי המדינות מצאו את עצמם חסרי אונים אל מול אמנות והסכמים מורכבים וגלובליים שאף אחד לא מכיר או מסוגל להשפיע על תוכנם. היחידה שמרדה באיחוד הדיקטטורי הזה היא אנגליה, שאזרחיה הבינו שהם עומדים לאבד את הלאומיות שלהם, את השליטה שלהם על מדינתם ואת הזהות הייחודית שלהם. הם היחידים עד כה שעשו לזה סוף.
   
 
 
העם רוצה לחזור לשלטון, הדמוקרטיה מנסה להרים ראש בחזרה
 
טראמפ הבין את הלקח גם הוא. הוא רוצה אמריקה בדלנית. אמריקה שדואגת לעצמה ולא לגלובליזציה. אמריקה שמשקיעה בעצמה ולא בכוחות הגלובליים. אמריקה שחושבת קודם כל על האינטרסים של אזרחיה ולא על האינטרסים של "אזרחי העולם הגלובלי".
 
מכרו לנו את הגלובליזציה במונחים חביבים של "כפר גלובלי קטן". אבל האמת היא שהזהות שלנו היא קודם כל לאומית ומדינתית. רוב האנשים בעולם אינם רוצים להשתייך לגוף ערטילאי, עצום, דיקטטורי וחסר ממשות. רובם מעדיפים להשתייך לגוף  קטן, דמוקרטי, ישיר ואוטנטי המייצג אותם.
 
 
וטיפ לסיום: הלאומיות חוזרת ובגדול כמשקל נגד למגמות גלובליות שגרמו לאנשים רבים לאבד את תחושת השייכות למדינה שלהם. המשטר הגלובלי הצליח במידה רבה להרוס את הלאומיות הפטריוטית, להחדיר חיץ בין האזרח הקטן למדינתו, לגרום למדינות לפעול בניגוד לאינטרס האוטנטי של האזרחים שלהן, לפגוע באורח אנוש בדמוקרטיה על ידי כפיית סטנדרטים בינלאומיים המנוגדים לאופי הפרטי והייחודי של כל מדינה ולרצון של האזרחים וליצור מצג שווא של "כפר גלובלי" מתוק ונעים שבו כולם חיים עם כולם בהרמוניה וברב תרבותיות מושלמת כאשר המצב בפועל הוא בדיוק הפוך וכפיית "האינטגרציה" הרב לאומית רק מובילה לסכסוכים, למתחים, לחסכים ולמצוקה הולכת וגדלה.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il