יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
התאמה מאולצת 
 
בחירה זוגית לא מתאימה מכריחה אותנו לאבד את הזהות שלנו - כיצד? / מאת יואב ברנזון
 
  
הכל מתחיל בבחירה מאולצת ולא טבעית
 
לא מעט אנשים בוחרים בני זוג לא מתאימים. הם פוגשים מישהו או מישהי, מתאהבים בהם, וכשהם מגלים שהעסקה "לא ממש עובדת חלק" הם מתחילים בדרך המפרכת והמסוכנת של אילוץ, כוחניות עצמית והתאמה עצמית לאותם בני זוג שמובילה כמובן לאובדן הזהות שלהם.
 
זכרו, בחירה זוגית לא נכונה יוצרת שרשרת של תגובות משנה שליליות לחיים שלכם. את התוצאות הרות האסון תוכלו לראות אחרי שנתיים, חמש או עשר. אבל הן שם.
 
 
 
האם כדי להצליח מבחינה זוגית חייבים לשבש את הזהות העצמית?
 
כאשר בני זוג אינם מתאימים - כדי "להחזיק" את הזוגיות שלהם הם חייבים לשבש את האישיות שלהם ואת הזהות שלהם. כלומר, אנשים מתחילים להרוס את עצמם, לוותר על מה שחשוב להם, להתאים את עצמם לרצונות של הצד השני ולמעשה לבחור בכיוונים לא נכונים להם, הכל כדי לתחזק את הזוגיות ולהשאיר אותה בחיים.
 
כשהמטרה העליונה היא ההצלחה הזוגית - הכל משמש אמצעי. אנשים מוותרים על זהות מקצועית ואהבה למקצוע (כי זה לא מתאים לבן או בת הזוג), הם מתרחקים מהילדים שלהם במקרה של פרק ב' (כי בן או בת הזוג לא מתחברים אליהם או לא רוצים אותם), הם מוותרים על המיקום הגיאוגרפי שלהם (כי זה רחוק לבן או בת הזוג) והם מרחיקים חברים, הורים, תחומי עניין והרגלי חיים שבני הזוג שלהם אינם "אוהבים" או אינם "מאשרים".
 
 
 
רגשות אשם, כפייתיות, ריצוי וחוסר ערכים
 
חשוב להבין שוויתור על הזהות האוטנטית שלכם כדי לתחזק את הזוגיות שלכם נובע קודם כל מחולשה ערכית שלכם עצמכם. ברגע שאדם אינו אוהב את עצמו מספיק, אינו שלם עם עצמו מספיק, אינו מחובר לערכי הליבה ולערכים הבסיסיים שלו מספיק - הוא יהרוס את עצמו בשביל קשר זוגי כי אין לו קווים אדומים, אין לו זהות מובהקת, אין לו עכבות מוסריים. הכל יוקרב למען המטרה.
 
במילים אחרות, פחות ערכים מובילים ליותר ויתורים, ולהיפך. ככל שאדם שלם עם עצמו, גאה בעצמו, מחובר לעצמו ומנהל את חייו בצורה שמתאימה לו - כך הוא לא יתכופף, כך הוא יעמוד על שלו, כך הוא יבחר רק את בני הזוג המתאימים לו וכך הוא ימנע מלבחור מישהי או מישהו שלא מתאימים, רק כדי למצוא את עצמו מכופף את כל חייו בהתאם לאותה בחירה אומללה.
   
 
 
דרך המלך הזוגית: לטפח זהות שלמה ולבחור זוגיות שמתאימה לה
 
אינטגריטי זוגי זה להציג את עצמכם לבני הזוג שלכם כפי שאתם, כמות שאתם, איך שאתם באמת. לא איך שהם רוצים אתכם אלא כפי שאתם באמת. מי "שמוכר" את עצמו כאדם גמיש שיכול לוותר על הכל בשביל הזוגיות - מזמין לעצמו לחצים, איומים, ויתורים ובעיות כרוניות מצד בני הזוג שלו. כפי שהוא מזייף את עצמו, כך הוא יזייף את הבחירה הזוגית שלו ואת היחסים הזוגיים שלו, עד שהכל יתפוצץ בסופו של דבר והשקר יתגלה. 
 
תהיו אתם. אל תמכרו את עצמכם בצורה מזויפת כדי שלא תמצאו את עצמכם בזוגיות מזויפת עם בני זוג מזויפים. ברגע שאתם משקרים לעצמכם ומציגים את עצמכם בצורה שאינה נכונה ומדויקת, הסיכוי שלכם למצוא בני זוג שבאמת מתאימים לכם רק הולך ופוחת, משום שכמו שאתם משקרים להם - הם משקרים לכם, ובסופו של דבר השקר הזוגי יתגלה.
 
 
וטיפ לסיום: התאמה זוגית לא מבוססת על התחזות למישהו שאתם לא או על ויתור על זהות אמיתית כדי לתחזק זהות "זוגית" מלאכותית. התאמה זוגית אמיתית, וזה היופי שבה, מבוססת על התאמה טבעית ולא מאולצת אלא זורמת. היא בנויה על מצג אמת, על מי שאתם כמו שאתם. לא על מי שאתם רוצים להיות או יכולים להיות או חושבים שככה רוצים אותכם.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il