יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
חזקה וחלשה 
 
הנשים המודרניות רוצות להיות חזקות עכשיו אבל גם חלשות כמו פעם - מדוע זה לא אפשרי? / מאת יואב ברנזון
 
  
קודם כל חזקה
 
הנשים המודרניות מחונכות מגיל אפס להיות חזקות. כלומר, להיות עצמאיות, דעתניות, מצליחניות, עשירות, משכילות, בולטות, מצטיינות ומשיגניות, לא פחות מהגברים ואולי אפילו יותר מהם.
 
הצו העליון לנשים בעידן המודרני הוא: "זה הזמן שלנו. אנחנו יכולות ומסוגלות לכבוש את העולם. אין גבול או מחסום שיעצור אותנו. אנחנו חזקות, משוחררות ומסוגלות".
 
 
 
אבל גם הכי חלשה שיש
 
אבל, לצד שטיפת המוח של "נשים חזקות מגברים" מתקיים ביקום מקביל תפיסה הפוכה לחלוטין אצל אותן הנשים בדיוק: זוהי התפיסה של "קודם כל אני אישה ואני רוצה להרגיש אישה".
 
במילים אחרות: "אני רוצה להרגיש נאהבת, אני רוצה מישהו להישען עליו, אני רוצה מישהו חזק לצדי, אני זקוקה להקשבה, לעזרה, לתמיכה. אינני יכולה לבד, ובוודאי אני לא רוצה ולא יכולה להקים משפחה ולפרנס ילדים לבדי ללא כל משענת. למעשה, אני רוצה גבר שאפתן, גברי וחזק לצדי שימלא את כל החסרים או החסכים שאני עצמי אינני מצליחה להשיג בכוחות עצמי".
 
 
 
גם וגם - הכי טוב?
 
בשורה התחתונה, הנשים המודרניות רוצות להרגיש חזקות אבל עדיין להיות חלשות. הן רוצות להוביל ולהכתיב אבל באותה הנשימה גם לשמר את הנשיות של פעם.
 
הן רוצות להיות הכי חכמות ופיקחיות ושלעולם לא יגידו להן מה לעשות או יתייחסו אליהן כטיפשות אבל מצד שני ובאותה רמה של נחישות, הן רוצות קפטן חזק ותמיר שידע להוביל אותן, לפתור להן בעיות ולגרום להן לסמוך עליו. הן רוצות מים ושמן - יחד.
   
 
 
חלשה וחזקה - מי מתאים לי?
 
צריך להבין נקודה קריטית בחיים: אישה חזקה תחפש לעצמה גבר מרצה וחלש ממנה, כמו שקע לתקע. גבר חזק לא ישרוד יחסים אתה כי היא חזקה מדי, דעתנית מדי ומסרסת מדי. אישה חלשה תחפש גבר חזק ממנה, כמו שקע לתקע, כי הוא משלים אותה ומספק לה צרכים של תמיכה וחוזק.
 
ברגע שאישה מגדירה את עצמה כאישה "חזקה - חלשה" היא למעשה יוצרת בלבול וסתירה עמוקה בחייה, בזהות שלה ובבחירות שהיא מבצעת בנוגע לחיי הזוגיות שלה. אם היא תצא עם גברים מרצים ורכים - היא תזלזל בהם ותשתעמם במחיצתם. אם היא תיקח לעצמה גברים חזקים - היא תתעצבן מהם ותרגיש מושפלת ונחותה במחיצתם. לאן שהיא לא תלך - היא תחווה תסכול, כי בחיים צריכים לבחור ולהתמקד, ושיטת הגם וגם או שיטת "תביא לי הכל ביחד" אינה עובדת במציאות.
 
 
וטיפ לסיום: אם את מגדירה את עצמך כאישה חזקה לא תוכלי לחיות בהרמוניה עם גבר שחזק משמעותית ממך כי בהגדרה את חזקה ועצמאית ואינך זקוקה לגבר מוביל ויודע שיכתיב לך מה לעשות או יתערב לך למרות שאינך זקוקה לכך. את חזקה ושלמה ולכן מן הסתם תחפשי לעצמך גבר עדין ולא דומיננטי שלא יפריע לך לחיות ולא יסרס אותך כמו הנשים של פעם. לעומת זאת, אם את מגדירה את עצמך כאישה חלשה, לא תוכלי לחיות בסיפוק או בתחושת ביטחון עם גבר חלש שלא מספק את צרכייך ושלא ניתן לסמוך עליו כי הוא לא "גבר". את מן הסתם תחפשי את הגבר החזק, האסרטיבי, זה שמסוגל לתמוך בך. בסופו של דבר, האתגר הגדול ביותר של הנשים בעידן המודרני, שהן עדיין לא החליטו מיהן? האם הן עצמאיות וחזקות באמת או שהן נותרו תלותיות ורכות? כרגע הן רוצות "הכל". גם מזה וגם מזה. גם חלשות וגם חזקות - בערבוביה, לא משנה שזה לא מתאים ולא משתלב אלא סותר ומפריע ויוצר קונפליקטים בלתי אפשריים ומחריב מערכות יחסים ויוצר בלבול. נקווה שבעתיד נשים מודרניות יבינו ש"שתפסת מרובה - לא תפסת" וכל אחת תתביית על דרך אחת, ברורה והרמונית, חלק יבחרו להיות אוטונומיות וחזקות וחלק יבחרו להמשיך ולהיות קלאסיות ונשיות.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il