יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
נכון או מדוייק 
 
מה ההבדל המשמעותי בין חיים נכונים לבין חיים מדויקים? / מאת יואב ברנזון
 
  
לחיות נכון
 
לחיות נכון זה לעשות את מה שמקובל. זה הכי קל והכי מתבקש וזה אמור להוביל לחיים מאושרים. הבעיה היא שפעמים רבות זה לא. אנשים יכולים לחיות נכון (להתחתן בגיל הנכון, לבחור במקצוע הנכון, לחיות במקום הנכון) ועדיין להרגיש חסרים וריקניים.
 
מדוע? איך זה ייתכן? אם אדם עושה את כל מה שכתוב בספר החיים - הכיצד ייתכן שהוא לא ירגיש טוב עם עצמו? לא ירגיש מאושר? ירגיש לכוד או חלקי או מנותק מעצמו? לכאורה זה בלתי אפשרי.
 
 
 
מדוע אין אושר בחיים נכונים?
 
חיים נכונים הם נכונים באופן סטטיסטי. אבל הם אינם נכונים באמת לכל אדם ואדם בכל מאת האחוזים. "בממוצע" הם מתאימים וטובים, אבל כשבוחנים את החיים הנכונים על אנשים בודדים, מגלים פעמים רבות שחיים נכונים הם חיים שגויים מאוד להרבה מאוד אנשים.
 
החיים הם לא סטטיסטיקה. כל אדם הוא 100 אחוז ייחודיות. לא כל מה שמתאים בממוצע - מתאים לך או לכם. החכמה בחיים היא לא לבנות חיים נכונים סטטיסטית שמובילים בדרך כלל לאכזבה אישית. החכמה היא לבנות חיים מדויקים. חיים מדויקים לכם.  
 
 
 
לחיות מדויק
 
לחיות מדויק זו אחריות אישית שלכם. אף אחד לא מסוגל או יכול להחליף אתכם. זה לא לחיות נכון - שם אתם יכולים לאמץ פתרונות מהמדף, פתרונות טכניים ונגישים בשני שקל. אבל כדי לחיות מדויק צריך להיות מדויקים ולהוביל מהלכים באופן אישי ואינטימי בתעוזה ובאינטואיטיביות.
 
למשל, לעבוד בהייטק זה הדבר הכי נכון שניתן להעלות על הדעת. השכר טוב, האפשרויות, האופציות והאתגר. זה נכון מבחינה טכנית, סטטיסטית. אבל מה לעשות, בנאדם יכול לעבוד בהייטק 10 שנים ולהגיע למסקנה שהוא כבוי, שחרף התנאים והאנשים האיכותיים הוא גמור. הוא מת מבפנים. החלום שלו, רחמנא ליצלן, הוא אחר. הוא רוצה להרצות או ללמד. הוא חושב על הוראה, על משהו שיצית אותו, שגורם לו להרגיש שהוא יכול לעוף למעלה.
   
 
 
החיים כיצירה עצמית
 
לחיות נכון זה להיות קרוב, ליד, כמעט אבל לא באמת שם - במדויק. אדם יכול להתחתן עם בחורה שעונה על כל הקריטריונים שבספר - חכמה, יפה, משכילה ומכובדת ובכל זאת לא להרגיש שזה זה. לא להרגיש שזה הדבר המדויק עבורו. ועם בחורה אחרת, שלא בדיוק עונה על הקריטריונים - הוא ירגיש חיבור מעולם אחר, משהו שקשה להסביר, משהו שנכון מאוד לו באופן אישי, למרות שמבחוץ רוב האנשים לא יבינו.
 
לחיות נכון פירושו שאתם קונים כיסא מוכן. לחיות מדויק בהרבה מקרים פירושו שאתם מעצבים את הכיסא שלכם. לקנות משהו מוכן זה נפלא. אבל לבנות משהו משלכם - זה כבר יישב עליכם בול. זה ההבדל הגדול והוא אולי לא נראה כזה דרמטי מבחוץ, אבל מבפנים ההבדל יכול להיות עצום.
 
 
וטיפ לסיום: אנשים "נכונים" אינם מאושרים באמת כי הם חיים ליד עצמם אבל לא ממש במדויק עם עצמם. לעומת זאת, אנשים מדויקים חיים בדיוק את החיים שהם אמורים לחיות. ההבדל יכול להיות קטן אבל משמעותי ביותר.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il