יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
תסמונת חרדה כפייתית 
 
יש תסמונת כזו והיא די רחבה - מהי התסמונת וכיצד מתמודדים איתה? / מאת יואב ברנזון
 
  
לחץ בכל המגרש
 
תסמונת חרדה כפייתית היא תופעה האופיינית ללא מעט נשים. מדובר בנשים לחוצות ולחצניות, נשים שחיות בעולם של ביקורת בלתי פוסקת, פרפקציוניזם, חוסר גמישות קיצונית, אי התחשבות באחרים, הפרעות חרדה חמורות, פוביות ופחדים, שתלטנות קיצונית, דרמות ואובדן שליטה. 
 
אלה נשים שמרוב שהן רוצות לשלוט בכל דבר - הן לא באמת שולטות בשום דבר. הן מתעצבנות בקלות, הן מייצרות אווירה שלילית סביבן, הן הופכות את עצמן לדחויות ולמאוסות בעיני הגברים והבעלים שלהן, הן מפעילות לחץ ואיומים על אנשים כאמצעי להשיג מהם דברים, הן לעולם לא מוותרות על הרצונות שלהן והן נלחמות בכל דבר ובכל אדם שלא עונה בדיוק לציפיות או לדרישות שלהן.
 
 
 
אני אלוהים וכולם יתאימו את עצמם אליי
 
תסמונת חרדה כפייתית מתרחשת אצל נשים בעלות מבנה נפשי ילדותי שתופסות את עצמן כציר סביבו מסתובב העולם. הן מאמינות שכל העולם אמור לשרת אותן, להתאים את עצמו אליהן ולבוא לקראתן. הן לעולם לא יתאימו את עצמן אל מישהו - לא אל הבעל שלהן, המעסיק שלהן, העובדים שלהן או אפילו הצרכים הרגשיים של עצמן.
 
אישה הסובלת מתסמונת חרדה כפייתית היא אישה שחיה בעולם של סבל מתמיד, פראנויות, מלחמות ומאבקים בלתי פוסקים בהכל ובכולם. העולם הוא כאוס מוחלט בעיניה, היא חושדת בכל אדם, סגורה ככספת, בעלת התנהגות תוקפנית, קפריזית ואלימה, לעולם אינה מודה בטעות אך תמיד צודקת ומצטדקת.
 
 
 
הבסיס הפסיכולוגי - הפרעת חרדה חמורה
 
המנוע שמזין את הסינדרום הזה הוא הפרעת חרדה חמורה שאם אינה מטופלת בזמן היא רק הולכת ומחריפה עם השנים. החרדה הכפייתית גורמת ללחץ קבוע, לחוסר סיפוק כרוני מהחיים, לפרפקציוניזם קיצוני ובלתי אנושי ולמצוקה תמידית, לא משנה כמה היא עטופה בנוחות, בכסף, בפינוקים ובאפשרויות.
 
נשים אלה זקוקות לטיפול ולעזרה מקצועית כדי ללמוד להתמודד בהצלחה עם החרדות החמורות מהן הן סובלות. אלה נשים שלא מרגישות בטוחות בעולם, שלא מסוגלות להרפות ולהניח לדברים, שמתקשות לראות את הזולת ואת כבודו, שלא מוכנות להתחשב בצרכים של אחרים ולמצוא סיפוק במה שיש ולא במה שאין, שלא מחוברות לרגשות של עצמן אלא מכוונות אך ורק למה ש"צריך" ו"נכון" להבדיל ממה שאמיתי ומדוייק.
   
 
 
הפתרון
 
נשים שסובלות מתסמונת חרדה כפייתית מגיעות עם הזמן למצבים קיצוניים של טירוף, אלימות, שתלטנות, מלודרמות, פזיזות, אימפולסיביות, דאגנות יתר, דיכאוניות והחלטות קיצוניות של שחור ולבן תוך כדי הרס עצמי והרס סביבת החיים שלהן והאנשים הקרובים להן.
 
הפתרון למצב זה הוא שילוב של שיחות טיפוליות יחד עם טיפול תרופתי נוגד חרדה ודיכאון. מטרתו של תהליך משולב זה היא להביא את האישיות החרדתית של המטופלת ממצב לא יציב ונפיץ למצב של יציבות רגשית ויכולת להתמודד עם קונפליקטים ואתגרים יומיומיים בצורה אחרת ונכונה: בסבלנות, בביטחון עצמי, באמפטיה, בגמישות וביצירתיות.
 
 
וטיפ לסיום: כשאישה שומעת יותר מדי פעמים שמכנים אותה "משוגעת", "פסיכית" או בעלת התנהגות "מפחידה" או כאשר היא עצמה מודעת לכך שהיא קיצונית מדי בתגובות שלה לבני הזוג שלה ולסביבתה או שהיא מרגישה שהיא סובלת מדאגות וחרדות קשות מנשוא והיא נשאבת למה שנקרא בשפה הפשוטה "סרטים" לא טובים - מומלץ לה להיכנס לתהליך טיפולי משולב שיכניס יציבות לחייה, ילמד אותה להיות בנאדם חיובי ואופטימי ויחבר אותה לעוצמות שלה במקום להישאר שבויה לעד בידי הפחדים והדאגות שלה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il