יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אי-סימטריה במחויבות 
 
נשים מחויבות לזוגיות הרבה יותר מאשר גברים - מדוע ולאן פערים במחויבות מובילים? / מאת יואב ברנזון
 
  
גבר מאמין שהוא יכול להשיג יותר - אישה רואה את התמונה הרחבה
 
גברים מאמינים שהם יכולים להשיג את מלכת היופי. לכן, כשהם יוצאים עם אישה טיפוסית בדרך כלל הם מתקשים להתחייב אליה באמת ובצורה טוטאלית, אלא אם כן מבחינתם היא "זכייה בפיס", או במילים אחרות - כל מה שהם חלמו עליו.
 
לנשים יש שיקולים רחבים בבחירת בן זוג. זה לא רק ההופעה החיצונית אלא מכלול של כישורי חיים - כמה הוא מצחיק אותי, האם הוא חכם, מפותח, יציב, נאמן, הורה טוב ובן זוג מכבד. מערכת השיקולים הזו מאפשרת לנשים להתפשר על "מלך היופי" לטובת אינטרסים וצרכים אחרים ורחבים יותר המצויים בגבר.
 
 
 
נשים מתפשרות על בני זוג בקלות רבה יותר מגברים
 
נשים באות לקשר הזוגי מלכתחילה מעמדת נחיתות. הן הנזקקות, הן אלה שזקוקות לגבר שייתן להן בסיס כלכלי, יציבות, ביטחון, ילדים, דאגה, עזרה יומיומית וכן הלאה. גם הלחץ המופעל עליהם ומתוכם להביא ילדים הוא שיקול מכריע בבחירת בני זוג בעוד שאצל גברים הלחץ להוליד ולבנות משפחה הוא נמוך יותר.
 
לכן, דרגת המחויבות של נשים לזוגיות היא גבוהה בהרבה מזו של גברים והן מוכנות "לסגור את הבסטה" ולהתחייב לגבר מסוים הרבה יותר מהר ממה שהגבר הטיפוסי יהיה מוכן.
 
 
 
הפערים מובילים למערכות יחסים לא בריאות ולא יציבות
 
כשאישה רוצה יותר והגבר הרבה פחות הדבר מוביל לבניית מערכות יחסים לא יציבות ולא מאוזנות. האישה לוחצת, דורשת ותובעת והגבר נמנע, מתרחק, בוחן את האפשרויות ומתכנן בריחה או הימלטות מהקשר.
 
לעומת זאת, במערכות יחסים מחייבות אין את האי-סימטריה במחויבות. המחויבות זהה או דומה גם של האישה אך גם של הגבר. כאשר שני בני הזוג מרוצים מהבחירה וממה שקיבלו - גם הזוגיות מתפקדת ברמה גבוהה ובאיכות טובה, משום ששני בני הזוג מעניקים, משתדלים ומתאמצים אחד עבור השני. במילים אחרות, הקשר הופך מתופעה חד צדדית לתופעה דו צדדית והדדית.
   
 
 
אם הוא לא מחויב כמוך - תמשיכי הלאה
 
המסקנה היא, אם את מחפשת גבר ואת מוצאת מישהו שאת רוצה מאוד אבל הוא אינו מחויב כמוך לקשר ואלייך - המשיכי הלאה ואל תתעקשי להישאר אתו.
 
מדוע? משום שאו שמדובר בבזבוז מוחלט של זמן יקר (הגבר שלך לא סבור שהוא מצא מפעל הפיס ולכן הוא יעזוב בשלב כלשהו את היחסים) או שמדובר בתחילתה של מערכת יחסים לא מאוזנת שתציב אותך תמיד בעמדה חלשה, תלותית, לא מסופקת ולא שלמה עם פרטנר שאינו באמת פרטנר (תמצאי את עצמך תמיד נותנת הרבה יותר ומקבלת הרבה פחות).
 
 
וטיפ לסיום: לצורך בניית זוגיות מוצלחת יש צורך בסימטריה במחויבות של הגבר והאישה לקשר הזוכי. פערים או אי-סימטריה במחויבות הן מתכון לאסון זוגי.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il