יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
פינוי עמונה 
 
לימין הפוליטי אין מנהיג אוטנטי / מאת יואב ברנזון
 
  
במה הימין הפוליטי מאמין?
 
הימין הפוליטי בישראל, ובמיוחד נציגי מפלגת הבית היהודי, מביטים מהצד על פינוי עמונה. על פי שיטתם ואמונתם, פינוי יישובים יהודיים ברחבי ארץ ישראל הוא מעשה שלא ייעשה.
 
ואולם, למרבה האכזבה, אפילו פינוי הישוב עמונה אינו מצליח להזיז את נציגי הימין מכיסאותיהם בכנסת וממושבם הנוח בממשלה. הם יישארו ובתיהם יעמדו, אבל תושבי עמונה יסולקו מבתיהם ללא כל בית או מעון חלופי ובעיקר, ללא כל סולידריות אמתית מנציגי השלטון המייצגים אותם לכאורה. 
 
 
 
מדוע אנשי הבית היהודי לא פרשו מהממשלה?
 
הדבר הבסיסי ביותר בפוליטיקה היא להילחם על האמונות שבהם אתם מתיימרים להאמין ושרק בזכותם נשלחתם לכנסת. והנה, נציגי הבית היהודי אינם מפילים ממשלה למרות פינוי עמונה. הם אינם מפילים ממשלה לא רק על "סיגרים ושמפניה" אלא גם לא על לב ליבה של האידאולוגיה שלהם עצמם.
 
אפילו ראש הממשלה בנימין נתניהו פרש בזמנו מהממשלה על רקע פינוי יישובי עוטף עזה. וכידוע, את ראש הממשלה אין אפשרות להאשים בעמדות ימניות קיצוניות או אידיאולוגיות, הוא הרי אופורטוניסט וותיק. אך לעומתו, נציגי הבית היהודי מסרבים לעשות את המעשה הפוליטי והאידיאולוגי המתבקש, המינימלי, ההכרחי למרות שהם מתעקשים להציג את עצמם כנציגים האוטנטיים והאמתיים של ההתיישבות הימנית. 
 
 
 
פוליטיקאים שקרנים ותאבי כוח
 
אין ספק שהכיסאות והכוח חשובים לנציגי הבית היהודי יותר מאשר האמונה ביישוב ארץ ישראל. מדובר בעניין עקרוני לחלוטין ששום מפלגת ימין מובהקת אינה יכולה להרשות לעצמה לפנות בעצמה יישובים יהודיים או אפילו להמשיך ולשבת בממשלה שמפנה ישובים יהודיים. האם יעלה על הדעת שמפלגת מרץ הייתה ממשיכה לשבת בממשלה שמספחת את מעלה אדומים? ברור שלא.
 
נסיבות הפינוי של עמונה אינן משנות. העובדה שבג"צ הוא זה שהכריע בנושא ולא הממשלה אינה שוקלת. להיות שותף, גם אם פאסיבי, של מעשה פינוי שכזה מנוגד לכל תפיסת העולם ואורחות החיים של כל מפלגת ימין, ודאי של מפלגת הבית היהודי. אבל ראשי הבית היהודי ימשיכו להחזיק את הממשלה הנוכחית בחיים. הם ימשיכו להתגורר ברעננה ובצפון תל אביב, וממקומם הנוח והבטוח הם ימשיכו לשקר, להסתיר, ולנצל ולהשתמש באידיאולוגיה הימנית רק כדי לקדם את עצמם לראשות הממשלה.
   
 
 
תרבות פוליטית קלוקלת, מאוסה ומצחינה
 
התרבות הפוליטית הזו היא דבר דוחה ומגעיל. הציבור הימני התרגל בקלות רבה מדי לצחנה הזו, ולמרבה הצער הוא למד לחיות אתה. רק מעטים תוהים מדוע הבית היהודי לא פירק את הממשלה וזו אולי ההוכחה המכרעת לכשל המוסרי החמור בו נמצאת המערכת הפוליטית הימנית כולה.
 
נראה, שמרבית הציבור הימני חי בשלום עם תופעה מכוערת, לא מוסרית ולא נכונה שכזו. במקום למחות ולהפגין, במקום לתבוע מנציגי הבית היהודי לפרוש - הם מפקירים את תושבי עמונה לגורלם וממשיכים בשגרת יומם. מדהים לראות שאפילו עצם התביעה לפירוק הממשלה לא הועלתה בשיח הציבורי הימני בצורה משמעותית, עד כדי כך הציבור הימני איבד את הקשר בין אידיאולוגיה לבין מעשים ואחריות אישית.
 
 
וטיפ לסיום: מפלגת הבית היהודי הייתה חייבת - מוסרית וערכית - לפרוש מהממשלה על רקע פינוי הישוב עמונה. ללא קשר אם מהלך כזה היה מציל את עמונה או לא, הדרך הערכית והמוסרית הייתה לפרוש מהממשלה ולא להיות שותף בשום צורה לפינוי היישוב והריסת בתיו. בהימנעות של נציגי הבית מלפרק את הממשלה על נושא אידיאולוגי ועקרוני שכזה - נציגי הבית היהודי אבדו את האמון הציבורי ואת התוקף המוסרי בייצוג תפיסת עולם ימנית. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il