יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
נשים מחוקות
 
תופעה: נשים שמתמזגות עם גברים חזקים - כיצד זה קורה ומהן ההשלכות? / מאת יואב ברנזון
 
  
אישה שהופכת תלותית בצורה קיצונית
 
מה בדרך כלל קורה לאישה שמתחתנת עם גבר סופר עשיר, סופר מצליח או סופר חזק? פעמים רבות, האישה עוברת שינוי משמעותי ביותר - ולרעה. בשלב הראשון היא הופכת תלותית מאוד בגבר שלה כי הוא מקור הכוח החדש שלה. היא שוכחת מעצמה, היא נצמדת אליו, תלויה בו, בעצם הוא הכל בשבילה.
 
בשלב השני המצב מסלים ומחמיר אף יותר. היא לא רק נצמדת אליו כדי שיקרין עליה אלא שהיא גם מתחילה לנהל אותו ולקחת עליו שליטה. בעיניה, תהליך ההתמזגות ביניהם הושלם וכעת היא מרגישה שהוא זה היא והיא זה הוא והם למעשה גוף אחד ובנאדם אחד ולכן היא אמורה לנהל אותו והוא אמור לציית לה (דוגמה מצוינת למצב כזה זה ביבי ושרה נתניהו).
 
 
 
הגבר החזק כביכול נותן לה כוחות
 
גבר חזק מקרין על בת זוגתו. הוא מרעיף עליה אפשרויות. הוא משתף אותה בעסקיו. הוא פותח בפניה צוהר לעולם עוצמתי שהיא מעולם לא הייתה מודעת לו.
 
כך פתאום, ברגע אחד, היא עוברת מהעולם שלה לעולם שלו. עולם זה אמנם לא שלה אלא שלו, אך עם הזמן היא מתחילה לחשוב שהעולם הזה הוא עולמה, כי היא בת זוגתו, כי היא נמצאת "שם" יחד אתו, וכך היא הופכת בעיני עצמה לשייכת לאותו עולם, חלק בלתי נפרד ממנו.
 
 
 
שליטה 24/7
 
כדי להבטיח שהיא לא תורחק או תסולק מהעולם שהגבר העוצמתי מביא אתו - היא נצמדת לגבר שלה 24/7. החרדות והפחדים והפוביות שלה אינם נותנים לה מנוח.
 
היא אינה מניחה לגבר שלה להתרחק לרגע ממנה. היא מרגילה אותו להיות צמוד אליה, כדי שחלילה היא לא תפסיד ולא תורחק ממרכז השליטה והעוצמה. השליטה שלה בבעלה היא רצופה ותמידית. עולמו הוא עולמה ואין להפריד בין העולמות. 
   
 
 
שתלטנות כמסווה לריקנות וביטול עצמי
 
הרוב המכריע של נשים שמתחברות לגברים סופר חזקים מנסות להפוך בעצמן לחזקות. הן מצטופפות צמוד לבעל, עושות הכל כדי לשלוט בו ולנהל אותו, הן חושקות בעמדה הבכירה שלו והן מתקשות לבנות לעצמן עולם משלהן. פעמים רבות הן זונחות את עולמן ומוחקות את עצמן - בתקווה נואשת שהתהילה שלו תאיר גם עליהן.
 
נשים שמתמזגות עם גברים חזקים מאבדות את עולמן ונשאבות לעולמו הנוצץ של הגבר. הן מנסות לרכב על ההצלחה שלו במקום לבנות לעצמן עולם משלהן, עולם אוטנטי שאליו הן באמת מחוברות. הילרי קלינטון היא דוגמה נוספת לכך. היא נשאבה לעולמו של ביל קלינטון, אבל היא לא ביל. היא הילרי. ולמרות כל הסיוע והתמיכה מצדו היא גילתה בדרך הקשה שהיא לא קורצה מהחומר שלו.
 
 
וטיפ לסיום: להתחבר לעולם של מישהו אחר - נוצץ ומוצלח ככל שיהיה - זה להתנתק מעצמך, מהעולם שלך, מהיכולת שלך להיות מאושר בכוחות עצמך. זה להפוך לנצח לתלותי, ספיח של אחרים, זנב. זה למחוק את עולמך ואת הזהות שלך ולהתדרדר למחוזות אפלים. במקום זאת, מוטב להישאר נאמן לעצמך ולהיות מי שאתה - ולא להידמות לבן הזוג שלך, מוצלח וחזק ככל שיהיה.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il