יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
זהות בשינוי 
 
הזהות שלנו היא הבסיס לביטחון העצמי שלנו - מה קורה כשאנחנו מאבדים אותה? / מאת יואב ברנזון
 
  
זהות משתנה רק אחרי משבר
 
לכל האנשים יש "זהות". זהות היא דמות פנימית שאיתה אנחנו הכי מזדהים. לכל אדם יש זהות שונה אבל קבועה. למשל, הבחור שהוא "מלך הכיתה" בונה לעצמו זהות של ווינר ושל מלך לאורך כל חייו.
 
או החתיכה בצבא, שבונה את עצמה ואת הביטחון שלה על העובדה שהיא שווה, נראית מצוין וכולם מתחילים איתה. והדוגמאות הן רבות. אנחנו בונים את הביטחון העצמי ואת המודעות שלנו סביב זהות אחת ברורה ומובהקת שהיא העוגן שלנו. אך מה קורה כאשר הזהות הזו קורסת, מתפוררת, מאבדת את עצמה או מתה? מה אז?
 
 
 
דוגמה, מחתיך לאבא טוב
 
למשל, בחור חתיך שכל חייו בנה את עצמו סביב הזהות של מושך וחביב הבנות עבר תאונת דרכים איומה שבה הוא נשרף ואיבד את מראהו הכובש. מה עכשיו? האם ירצה למות או שיבנה לעצמו זהות חדשה ואחרת סביבה יכול לראות תקווה ואמונה בחייו?
 
אילו יחפש לשווא לחזור לדמותו הכובשת - קרוב לוודאי שכל עולמו יקרוס וכל בטחונו העצמי יתרסק. אבל אם יבנה לעצמו זהות חדשה למשל של "אבא טוב" או "דוגמה אישית לכל האנשים שעברו תאונות דרכים" או כל זהות חיובית אחרת - הוא יוכל לשקם את חייו ולבנותם בהצלחה ובגאווה מחדש.
 
 
 
דוגמה, מאישה מושלמת לאישה אינטימית וקשובה
 
או למשל, בחורה שתמיד הייתה מושלמת (וונדר וומן). ההצלחה ליוותה אותה בכל תחום ובכל נושא בו נגעה. תמיד הייתה צריכה להיות הכי טובה בכל דבר - כאימא, כבת זוג, כאשת קריירה וכחברה. מה קורה כאשר היא נופלת למשכב? נתקפת בחרדות? לא עומדת בעומס? משותקת מפחדים?
 
היא יכולה להתעקש ולא לוותר על זהותה המושלמת אך המלחיצה והלחוצה שהובילה אותה להתמוטטות עצבים או שהיא יכולה לבנות לעצמה דמות וזהות חדשה - של אישה קשובה, רגועה, נינוחה, כיפית, שלא חייבת להיות מושלמת ולא חייבת לתפעל את חייה בכל דקה. אישה רגשית, חמה וחיובית שכולם אוהבים בגלל הרוך והאינטימיות שלה.
   
 
 
שיפור עצמי דרך שינוי זהותי
 
רוב האנשים שמשנים את הזהות שלהם - רק משתפרים. ברגע הראשון, הם מרגישים שעולמם חרב עליהם, כל ביטחונם העצמי מתרסק והם עסוקים בניסיון הנואש לחזור למה שהם היו, לזהות שהייתה להם ושאותה הם הכירו כל חייהם.
 
אלא שאם הם לוקחים את הטרגדיה כמנוף להצלחה ויוצרים לעצמם זהות טובה יותר כבני אדם - לא רק שהם לא נחלשים אלא שהם יוצאים חסונים וחזקים פי כמה ממה שהם היו כשזהות שלהם הייתה הזהות "המושלמת" או "המושכת".
 
 
וטיפ לסיום: לא ניתן לחיות ללא זהות ברורה. אבל כשהחיים לוקחים מכם את הזהות שאתם אוהבים ומכירים - אתם יכולים לחפש זהות חדשה, טובה ושונה מהקודמת שתביא אתכם לפסגות גבוהות יותר בחיים, אולי גם לחיבור עמוק יותר עם עצמכם. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il