יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אפליית נשים 
 
האם קיימת אפליית נשים? / מאת יואב ברנזון
 
  
לכאורה כן
 
מרוב שאומרים משהו - הוא הופך לאמת. מרוב שאומרים שנשים מופלות בעבודה - התרגלנו להאמין לטענה הזאת. אז לכאורה, כן נשים מופלות. הן לא נמצאות בחוד החנית, הן לא מנהלות את העולם וגם השכר שלהן נמוך יחסית.
 
אבל מה זה אומר? האם זה אומר שהמסקנה היחידה האפשרית היא שעובדות אלה מוכיחות אפליה של נשים או שהן מוכיחות דבר מה אחר?
 
 
 
למעשה לא
 
בליגת הכדורסל האמריקאית NBA יש רוב מוחלט של כושים. האם זה אומר שהלבנים מופלים? או שמא זה מוכיח שהכושים אתלטיים יותר מלבנים? בגני הילדים 95% מהמועסקים הן נשים. האם זה אומר שגברים מופלים לרעה בתחום גני הילדים? 
 
אם נניח שחייב להיות שוויון בביצועים בין נשים לגברים אז אפליה היא הכרחית לכל הצדדים. אבל אם נבין שיש הבדל אדיר בין נשים לגברים - נבין שאין אפליית נשים אלא יש סינון לפי כישורים ונטיות.
 
 
 
המסלול הקצר
 
הטענה בדבר אפליית נשים נולדה כדי לאפשר לנשים להיכנס במסלול מקוצר לנקודות השפעה וכוח בחברה הגברית. תחת הטענה שהן מופלות ומגיעות להן זכויות שוות - נשים חדרו לתפקידים שהיו סגורים בפניהן.  
 
אבל המסלול המקוצר להצלחה ולכוח מבוסס על התבכיינות ועל טענות של אפליה והדרה של נשים. הוא אינו מבוסס על כישורים ונחישות, יכולות מוכחות והתמדה של נשים. מעניין, אבל לאורך כל ההיסטוריה היו נשים רבות שהצליחו בכוחות עצמן להגיע לקצה הפירמידה. מעולם הן לא טענו לקיפוח או אפליה. מחקרים מוכיחים שנשים שמגיעות לעמדות הצלחה סבורות שהן הצליחו בכוחות עצמן ולא בזכות אפליה מתקנת והן מעודדות נשים אחרות גם להצטיין ולהוכיח את עצמן כדי להגיע למקום שהן הגיעו.
   
 
 
התבכיינות או הצלחה
 
אפשר להתבכיין ולטעון שגברים לבנים מופלים ביחס לגברים שחורים ושליגת ה-NBA היא גזענית לרעת לבנים ואפשר להתבונן ולהבין שבכל תחום אנשים נבחנים לפי כישורים והשקעה.
 
גולדה מאיר לא הפכה לראש ממשלה בגלל אפליה מתקנת ולא בגלל גזענות מגדרית. היא הגיעה לשם בכוחות עצמה, בגלל יכולותיה. נשים שלא מגיעות לפסגה או לעמדת כוח - לא מגיעות בגלל עצמן, ולא בגלל אף אחד אחר. קל להאשים אחרים בכישלון אבל לאמיתו של דבר, נשים שלא מגיעות לעמדות השפעה הן נשים שפשוט לא מוכשרות מספיק, לא רוצות מספיק, לא מקריבות מספיק ולא מתמידות מספיק. זו האמת.
 
 
וטיפ לסיום: אפליית נשים היא המצאה מגוחכת. עצם הטענה שיש להציב נשים במספר שווה לגברים בכל תחומי החיים והקריירה היא לא רק מגוחכת ומקוממת, אלא גם מסוכנת. האם הייתם מוכנים שחצי מהרופאים בבתי החולים יהיו חרשים לא בגלל שהם טובים אלא בגלל אפליה מתקנת? או שהייתם מעדיפים שבבית החולים בו מטפלים בכם ובילדים שלכם ייבחרו הרופאים הטובים ביותר רק על סמך כישוריהם?
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il