יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מבוגר אחראי 
 
העולם איבד כיוון והשתגע - עכשיו העולם זקוק למבוגר אחראי שיעשה סדר / מאת יואב ברנזון
 
  
אובמה ומרקל - מבוגרים נאורים אך לא אחראיים
 
אחרי קרוב ל-15 שנה של ניסוי ניתן לסכם - הגישה הנאורה והליברלית כשלה לחלוטין. רבים עדיין מאמינים בה, אך גם הם אינם יכולים להתעלם מנזקיה הרבים.
 
עם כל הצער שבדבר, יש צורך מתבקש לשוב ליסודות, לאחריות של פעם, לגישה הפשוטה והצנועה אך היעילה והאפקטיבית שמסוגלת להעניק תשובות לתושבי כדור הארץ: ביטחון כלכלי ותעסוקתי, יציבות, שמירת החי והצומח, אפשרות להקים משפחה ולרכוש בית, גבולות בטוחים ומדינה מתפקדת. כל אלה לא קיימים תחת השלטון הליברלי - אין וודאות בתעסוקה, מספר המובטלים עולה, הפער בין עניים לעשירים מרקיע שחקים, אנשים לא מסוגלים לרכוש בית ודאי לא להקים משפחה עם מספר ילדים, המדינה אינה מתפקדת והגבולות נעשו פריכים שלא לומר פרוצים לגמרי.
 
 
 
המבוגר האחראי - קווים לדמותו
 
בכל עת משבר, גם בהיסטוריה וגם כיום, נדרש מנהיג שהוא "מבוגר אחראי". מבוגר אחראי אינו בהכרח האדם הנאור ביותר שיכול להיות. הוא גם לא המנהיג "המגניב" ביותר או ה"מושך והיפה" ביותר שיש. להיפך, הוא מבוגר בגילו, שמרן באופיו, זהיר, עתיר ניסיון, צנוע מאוד, "בסיסי", מחושב ואינו מחפש דבר לעצמו. מטרתו האחת היא להציל את המדינה או את העולם אותו הוא מנהיג ולהשלים משימה זו במלואה.
 
צ'רצ'יל היה כזה לאנגליה בעת משבר מלחמת העולם השנייה. בזכותו אנגליה ניצחה את המלחמה. ג'ורג' פאטון (גנרל אמריקאי "קלאסי" שהוביל את הפלישה המוצלחת לנורמנדי) היה כזה עבור בעלות הברית במהלך ההתקפה על גרמניה. בן גוריון היה כזה עבור העם היהודי בעקבות השואה והצורך להקים מדינה בארץ ישראל. כל אלה היו מנהיגים מבוגרים, אחראיים, שמרנים בסגנון של פעם.
 
 
 
ישראל משוועת לדמות מהדור הישן והטוב
 
את ישראל מנהלים בדור האחרון מנהיגים צעירים. הם לכאורה "מעודכנים", "כריזמטיים", בעלי אנרגיות ואופטימיים. אבל בפועל הם חסרי יכולת אמיתית להנהיג. ברק, בוזי, ביבי, בנט, לבני, לפיד ואחרים הם צעירים מדי, חלשים, מדי, טרנדיים מדי בניגוד למנהיגים "זקנים" כמו בגין או רבין.
 
העולם זקוק למנהיגים מבוגרים מהדור הישן והטוב. אנשים שיודעים לבצע את העבודה ולא אנשים מגניבים ופוטוגניים שאינם מבינים את גודל המשימה ואינם בנויים או ערוכים כלל להשלמתה. לא במקרה המנהיגים הרציניים והאחראיים קיבלו תמיד את הכינוי "הזקן" גם אם לא היו באמת זקנים. היה בהם תמיד משהו מ"זקן השבט", מחכמת החיים וניסיון החיים, מהגישה הרצינית שמנפה את כל הרעש והשטויות ויודעתי להתמקד בעיקר ובחשוב.
   
 
 
"הצעירים" אינם מסוגלים לבצע את התיקון הנדרש
 
כשמערכת עולמית שלמה תקועה ומקרטעת נדרש אדם מאוד חזק בסגנון של פעם, לא בסגנון המודרני. מנהיגים אמיתיים שחיים ממעשים ולא מספינים בתקשורת. אנשי מעשה ופעולה בעלי וותק אדיר בחיים, חכמת חיים ופשטות צנועה ולא להטוטני מכירות ושיווק.
 
המנהיגים הצעירים בארץ ובעולם אינם נותנים מענה לצורכי המין האנושי. אנשים כמו טוני בלייר, ברק אובמה, ביבי נתניהו ואחרים הם אולי פוטוגניים, רהוטים וכריזמטיים - אבל בזה מתמצים יכולותיהם. אין להם בארגז הניהול את הכלים הדרושים להנהיג את העולם בצורה טובה, יסודית ורצינית. הם זקוקים למבוגר אחראי שינהיג במקומם כי המנהיגות שלהם היא מנהיגות חסרת דרך שהולכת לאיבוד ובדרך כלל גם מובילה לאבדון.
 
 
וטיפ לסיום: הטעות הגדולה ביותר של ציבור הבוחרים בעולם המערבי היא שהם בחרו בדור האחרון מנהיגים יפים וצעירים, כאילו הם בוחרים "בת זוג" או "בן זוג" מושך ונחשק. במקום לבחור מועמדים לפי יופי הבלורית שלהם היה עליהם לבחור את המנהיג "המבוגר", "הזקן" ואפילו "המכוער" אבל זה שיודע לספק את הסחורה ויודע לבצע את הדברים הנכונים, גם אם לעיתים הם דווקא הדברים הקשים והלא פופולריים. מנהיג כזה הוא אולי פחות "סקסי" ומושך אבל מנהיגות עולמית לעולם אינה קשורה בסקס אפיל אלא ביכולת ניתוח מצבים, משמעת, ארגון יעיל של משאבים והנעת אנשים לפעולה הנכונה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il