יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מדוע דת התקינות הפוליטית כשלה? 
 
דת התקינות הפוליטית היא סוג של הסוואה לדבר חמור בהרבה ממנה - מהו? / מאת יואב ברנזון
 
  
לכאורה ולמעשה
 
לכאורה, הפוליטיקלי קורקט היא סוג של תנועה או גישה שבסך הכל מנסה לקדם שיח שוויוני, תקין, מנומס, תרבותי ואנושי בין בני אדם. היא נראית כבלתי מזיקה עד אשר נוגעים ביסודות שלה.
 
למעשה, הפוליטיקלי קורקט היא כת מהפכנית ורדיקלית מעין כמוה שבאה לקדם סדר עולמי חדש. מטרתה הוא להפוך את הפירמידה הקיימת ולהפוך את השליטים לעבדים ואת העבדים לשליטים, לא פחות. במשפט אחד - זהו שמאל מוסווה ורדיקלי שנדחף לאנשים בדלת האחורית, כי בדלת הקדמית אף אחד לא היה קונה אותו.
 
 
 
זכויות מיעוטים וחלשים
 
חשוב לזכור את מקורות הדת הזו. היא התחילה לשגשג מספר שנים אחרי קריסת ברית המועצות והקומוניזם בדיוק משום שהיא באה למלא את מקומן. בהעדרה של פילוסופיה שמאלנית סוציאליסטית קלאסית נוצרה בחשאי דת חדשה בלבוש מהוגן, "אמריקאי" כביכול, מודרני ולכאורה נאור.
 
הדת הזאת באה לקדם זכויות של כל המגזרים החלשים בחברה המערבית: נשים, ילדים, בעלי מוגבלויות, מסתננים, רוצחים ואנסים, האויב ככלל וכל מי שהוא קורבן, חלש או רוצה להיות יום אחד שליט. מטרתה אינה לקדם שוויון מגדרי או שוויון אזרחי אלא לעשות הרבה יותר מזה: לבצע היפוך מגמה, הפיכה של הסדר הנוכחי של חלשים וחזקים ויצירת סדר חדש ושונה בתכלית שבו החלשים הם החזקים ועל פיהם יישק דבר.
 
 
 
היפוך הפירמידה
 
למשל, על פי דת הפוליטיקלי קורקט הזכויות של מהגרים מוסלמים מהמזרח התיכון שמגיעים לגרמניה גוברות על זכויות אזרחי גרמניה עצמם. אזרחי גרמניה צריכים לוותר על סגנון חייהם, על רווחתם, על ביטחונם הכלכלי והאישי, על חופש הדת שלהם ועל התרבות שלהם רק כדי לאפשר לחלשים (כלומר לאותם מהגרים) להתנחל ולהתמקם היטב בגרמניה. זוהי דוגמה אחת מיני רבות להיפוך הפירמידה. לא לשוויון חלילה בין חזקים לחלשים ולא להשתלבות של חלשים עם חזקים אלא ממש להיפוך היוצרות - החלשים מקבלים זכויות יתר, זכויות קדימה ופריבילגיות ואילו החזקים מופלים לרעה, מוכים ונחבטים ללא כל פיצוי או התחשבות שוויונית כלשהי. 
 
או למשל, "אפליה מתקנת" היא שם קוד למצב בו נשים (או מיעוטים אחרים שאינם מיוצגים) מקבלות עדיפות על פני גברים בקבלה למקומות עבודה מסוימים. כך נוצרים מצבים בהם אישה שכישוריה אינם מתקרבים לכישוריהם של מועמדים אחרים שהם גברים תקודם הרבה לפניהם רק משום שהיא אישה, רק משום שהיא "קורבן" או "חלשה" ולכן יש לתת לה פריבילגיות. לא מדובר בשוויון בתנאים או בתחרות הגונה והוגנת בין כל המתמודדים (נשים וגברים כאחד) אלא בהעדפה בוטה, באפליה מובהקת, בהענקה של זכויות, כספים והטבות לסקטור אחד בגלל מינו של חשבון סקטור אחר - בגלל מינו. אגב, שוויון מהותי אמיתי פירושו שכולם מתחרים על פני קו ישר והטובים ביותר זוכים - בין אם הם נשים או גברים. כך היה תמיד, ולא חסרות דוגמאות של נשים שהגיעו לעמדות המפתח הבכירות ביותר ואפילו לראש הפירמידה לא בגלל אפליה מתקנת או גזענות מגדרית (העדפת נשים על פני גברים רק בגלל מינם) אלא בזכות כישורים, יכולות וניצחון אמתי. דוגמה בולטת לסוג של אפליה פסולה, היא הילרי קלינטון שנדחפה להיות נשיאת על תקן "אישה ראשונה לנשיאות" מבלי לבחון לעומקם של דברים האם כישוריה ראויים והאם יש לה יכולות מתאימות לעמוד בעומסים של התפקיד. העיקר שהיא אישה, כל היתר פחות מעניין.
   
 
 
שמאל רדיקלי לבורגנים בדלת האחורית
 
בפועל, כת הפוליטיקלי קורקט היא מסווה של תנועות שמאל רדיקלי שרוצות:
 
א. לשבש את הסדר העולמי הבורגני הקיים ולהרוס אותו. זו הסיבה שדת התקינות הפוליטית מגינה על זכויות האויב בלהיטות יוצרת דופן ולמעשה היא אוסרת להילחם באויב ולנצח אותו בצורה אמתית, הכל כדי לשבש את הסדר הקיים ולאפשר לאויבים של המדינה לצבור עמדת יתרון כך שבסופו של דבר הם יצליחו להפיל את המערכת המדינית והצבאית הקיימת. 
 
ב. לבנות במקומו סדר עולמי שונה ואחר בו החלשים הם השליטים והחזקים הם החלשים. מרוב שהסוציאליסטים מעוניינים להפיל את השלטון הקפיטליסטי, הבורגני, השבע והעשיר הם מוכנים להמליך במקומו כל אלטרנטיבה שלטונית ובלבד שהיא שונה מזו הקיימת. גם אם יהיה מדובר בחסרי כישורים, באנשים לא מתאימים, בקבוצות או במיעוטים שאינם מסוגלים לשלוט ואפילו בגורמים טרוריסטיים ופליליים. שוויון, הגינות, אי אפליה, תחרות שקופה וערכים של סדר אינם מעניינים דת זו. היא אינה חותרת לשום שוויון אלא להפיכה, לשינוי השלטון, למצב בו החלשים ישלטו והחזקים יגורשו.  
 
 
וטיפ לסיום: ברגע שהציבור הרחב הבין שלמעשה מוכרים לו "סחורה" שמאלנית שעומדת לפגוע בו ולהזיז אותו ממקומו הבטוח והראוי - הציבור הרחב התעורר והצביע ברגליים ובקלפיות נגד נציגי דת התקינות הפוליטית. דת זו באה כביכול לקדם "שוויון לכל" אבל למעשה היא רוצה לפגוע במעמד הביניים ובמעמד הגבוה ולגרום לכך שהמעמד הנמוך ישתלט על מוקדי הכוח והכסף וינהל את המדינה ואת העולם, ממש בסגנון שלטון הפרולטריון. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il