יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מעמד הגבר 
 
בדור הנוכחי נשים אינן מכבדות גברים ובדיוק מכאן נובעות בעיות זוגיות רבות, הכיצד? / מאת יואב ברנזון
 
  
מעמד הגבר - פעם והיום
 
פעם לגבר היה מעמד של כבוד בזוגיות. האישה הייתה מכבדת אותו, הילדים היו מסתכלים עליו בהערצה ולעיתים גם בפחד ויראה והמסגרת המשפחתית הייתה יציבה דווקא משום כך.
 
כיום, נשים רבות מזלזלות בגברים שלהן עוד לפני החתונה, וודאי לאחריה. הן מנהלות את הגבר בצורה בוטה, מתערבות, שוללות ומבקרות. הן אינן מעריכות את הגבר שלהן, ודאי לא מעניקות לו כבוד, אלא דורשות כבוד לעצמן, תובעות הטבות לעצמן בריש גלי, תוקפות, משפילות ומזלזלות. לתופעה הזו יש מחירים - אחד מהם הוא חורבן התא המשפחתי, מקרים רבים של גירושין, אלימות בתוך המשפחה וכיו"ב. 
 
 
 
כבוד למורה - מה הקשר להצלחה בלימודים?
 
עשו מחקר. גילו שרמת ההוראה הכי גבוהה בעולם היא בסינגפור. ואחת הסיבות המרכזיות לכך היא המעמד הגבוה שיש למורים, הכבוד שהתלמידים מעניקים למורים והמשמעת שלהם בכיתה ובבית הספר.
 
בישראל אגב רמת ההוראה וההשכלה היא מהנמוכות והגרועות בעולם, בדיוק בגלל הסיבה הזו - אין כבוד למורים ואין משמעת אצל התלמידים. יש סדום ועמורה - והדבר כמובן פוגע באורח אנוש בהישגים של התלמידים ובכלל ברמת ההבנה והביטחון שלהם.  
 
 
 
כבוד לאבא מעניק יציבות לכל המשפחה
 
כשהאמא נותנת כבוד לאבא (ולא משנה כרגע אם הוא צודק או טועה, מושלם או פגום, אנושי או אלוהי, בוגר או ילדותי) הילדים יעניקו לאבא את אותו הכבוד כי הם רואים את האמא פועלת כך. כשהילדים נותנים כבוד לאבא ביחד עם האמא - האבא יעניק כבוד והגנה חזרה לאמא וגם לילדים.
 
במצב בו האמא מזלזלת באבא אל מול הילדים - גם הילדים יזלזלו באבא מה שיוביל למצב בו האבא עלול לפגוע בחזרה גם באמא וגם בילדים, בגלל שתחושת הכבוד והשייכות שלו למשפחה נפגמת.
   
 
 
הכבוד לגבר וההערכה לאישה
 
אין ספק, זוגיות ותא משפחתי חייבים לפעול על בסיס כבוד והערכה הדדיים. השאלה הנשאלת היא זו, במצב הטבעי מי אמור לקבל כבוד בבית? והתשובה לשאלה זו היא פשוטה: הכבוד הוא דבר משמעותי לגבר, וההערכה היא הדבר המשמעותי לאישה.
 
הגבר רוצה להרגיש "גבר", כלומר לקבל כבוד, להטיל סוג של יראה בבית, להשליט משמעת וסדר ולהעניק עקב כך יציבות וביטחון לכולם. אישה רוצה לקבל ההערכה מהגבר ומהילדים למאמצים שלה. את זאת היא יכולה לקבל אך ורק אם היא תקפיד לכבד את הגבר שלה ולא לזלזל בו. כי במצב בו האישה מזלזלת בגבר, שוברת לו את המילה, מקטינה אותו, מתנגחת בו, תוקפת אותו או מבקרת אותו - היא תזכה ליחס כזה ואף גרוע ממנו בחזרה מהגבר. הגבר יזלזל ויפחית ממעמדה, יתקוף אותה וישפיל אותה, והדברים עלולים גם לחלחל כלפי הילדים כי אצל מרבית הגברים ישנה ראייה של האישה והילדים כקבוצה אחת, כמקשה אחת.
 
 
וטיפ לסיום: לתת כבוד לגבר אין פירושו שהאישה יוצאת מושפלת. לתת כבוד פירושו להכיר במוסד "הגבר", לתת כבוד לסמל שנקרא "אבא" (לאו דווקא לגבר שממלא את אותו התפקיד) כדי לעורר בילדים ובכלל בבית תחושה של משמעות, ערכיות, כבוד, יציבות ונימוס. בדיוק כפי שילדים בסינגפור מעניקים כבוד למורים שלהם ועומדים דום כשהם נכנסים לכיתה, אקט הכבוד אינו אקט של השפלה לילדים אלא הצבת הילדים במפלס נמוך מהמורים ומתן אפשרות למורים לפעול בצורה מקצועית ולא להיות נתונים, כפי שהם נתונים בישראל, להשמצות, לביקורת ולזלזול מצד התלמידים שאף מאיימים עליהם.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il