יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
(לא) כל אחד יכול להיות הכל 
 
השקר הליברלי בתחום התעסוקה מוביל אנשים רבים לחיים של תסכול והחמצה - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
אתם יכולים להיות מה שתרצו - האמנם?
 
אחד מיסודות התפיסה הליברלית המודרנית מדברת על כך שכל בנאדם יכול להיות כל מה שיבחר. חופש הבחירה הוא מוחלט על פי תפיסה זו וכל אחד יכול לממש את עצמו בכל תחום, כמעט בכל מקצוע, בכל נושא שיש לו עניין.
 
התפיסה הזו מאוד נחמדה במבט ראשון, אולם במבט מעמיק יותר לא רק שהיא שקרית לחלוטין אלא שהיא גם הרסנית ומטעה. ראשית, כדי להצליח בתחום מקצועי נדרשות תכונות ויתרונות יחסיים. לא לכל אדם יש את המטען המנטלי הזה בכל תחום שבו הוא חפץ. שנית, גם אנשים שמוכשרים בתחום מסוים חייבים להשקיע בו שנים על גבי שנים כדי להגיע להישגים משמעותיים.
 
 
 
ציפיות לא ריאליות
 
כשמוכרים לאנשים תפיסה שקרית לא ריאלית שהם יכולים להיות הכל - אנשים יתחילו להאמין בכך. יותר מכך, הם יתחילו לשלוח יד בתחומי עיסוק שאינם בהכרח מתאימים להם, אבל אם יש חופש בחירה ואם כל אחד יכול להיות הכל - אז למה לא?
 
הבעיה מתחילה כאשר נכשלים. כאשר אנשים מנסים לעסוק בתחומים שבכלל לא מתאימים לאישיותם או כשרונם והם עושים טעויות בסיסיות ונופלים. במקום לחפש תחומים שבאמת מתאימים להם הם ימשיכו להתעקש "להגשים את עצמם" כי הרי אין חוקים וכל אחד יכול להיות כל מה שיחפוץ בו. לדוגמה, שחקן הכדורסל האגדי מייקל ג'ורדן גם חשב שהוא יכול הכל. לאחר מות אביו הוא עזב את עולם הכדורסל והתמסר לבייסבול בתקווה להיות שחקן מוביל בליגה הראשונה. באופן לא מפתיע, הוא כשל לחלוטין כשחקן בייסבול ושב במהירות לכדורסל כעבור מספר שנים. 
 
 
 
החמצת המימוש העצמי האמיתי
 
כשהמילה "לא" אינה לגיטימית, הכל אפשרי, כל אחד יכול להיות מה שבא לו - לא רק שאנשים מבזבזים המון שנים, כסף ומאמץ בחתירה אחרי חלומות מקצועיים שאינם מתאימים להם אלא שבזמן הזה הם מחמיצים את היעוד האמיתי שלהם, את אותם המקצועות שתפורים עליהם ותואמים את הנטיות שלהם.
 
זו טרגדיה של ממש להחמיץ את המקומות שאתה כן יכול להצליח בהם רק משום שקנית את השקר שאתה יכול להיות כל מה שתחלום עליו וכל מה שתרצה למרות שזה לא אתה.
   
 
 
חיים נטולי שורשים תעסוקתיים
 
בדרך הזו, ותחת השקר הזה, כורתים לאנשים את השורשים המקצועיים שלהם, וגורמים להם להסתובב בעולם ללא קשר לעצמם, בניתוק ממי שהם באמת. אנשים רבים מזלזלים בכישרונות הטבעיים שלהם ומחפשים במקום זאת להיות מוצלחים בתחומים זוהרים, רווחיים או אטרקטיביים למרות שהם עצמם פשוט לא מתאימים לאותם מקצועות או תחומיים.
 
רוב מכריע או כמעט מוחלט של האנשים האלה יסבול ממכה כפולה: קרוב לוודאי שהם לא יצליחו בניסיון להיות מי שהם לא ובמקביל הם יחמיצו את ההזדמנות הבלתי חוזרת להיות מי שהם כן. זוהי טרגדיה גדולה ומצערת.
 
 
וטיפ לסיום: כדי לדעת מה אתה כן - עליך גם להיות מסוגל להודות במה אתה לא. כשאומרים לאנשים שהם יכולים להיות הכל - למעשה גורמים להם לא להיות שום דבר. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il