יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
יחסי עבודה 
 
עד כמה שזה יישמע מוזר - יחסים זוגיים יכולים להיות רק יחסים מחייבים, מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
יחסים זוגיים ויחסי עבודה - מה ההבדל?
 
יחסים זוגיים ויחסי עבודה הם שני דברים שונים. יחסים זוגיים יכולים להתקיים תקופה ארוכה ואז ברגע אחד הם מסתיימים כי לאחד הצדדים "נשבר" או "נגמר" או לא בא לו. המשמעות עלולה להיות הרסנית וקשה מאוד לצד השני שברגע אחד עולמו חרב ואין שום דבר שהוא יכול לעשות כדי לבלום את הקטסטרופה.
 
לעומת זאת, ביחסי עבודה יש כללים. אף אחד לא יכול לעשות מה שבא לו, וישנה הגנה על הזכויות לצד החובות שיש למלא. כל אחד יודע את תפקידו ואין משחקים אלא מחויבות. ביחסים כאלה רמת הוודאות גדולה מאוד יחסית והיא מבטיחה יציבות.
 
 
 
להתחייב או לשחק?
 
כל מערכות היחסים מתחילות כיחסים פתוחים. בני הזוג מכירים, מגששים, מבלים אחד עם השני - ואז הם צריכים לבצע החלטה האם הם רוצים יחסי עבודה (כלומר יחסים מחייבים) או שהם מעדיפים "לשחק".
 
מי שלא יוצר יחסים זוגיים מחייבים שלא יתפלא שהחיים הזוגיים שלו הופכים למשחק בלתי צפוי. מחויבות זוגית פירושה לשים את היחסים במקום רציני ולא במקום של משחקים ומריחת זמן. אם ישנה רצינות - אז עוברים לגור ביחד, מתחתנים, מביאים ילדים וממלאים את התפקידים ואת הציפיות המשותפות. אבל אם משחקים - אז כל יום ישנה שאלה "האם בא לנו להיות ביחד"?
 
 
 
כשאין מחויבות לתפקידים אף אחד לא יעשה את תפקידו
 
המציאות מראה שכאשר אין הגדרת תפקידים ואין מחויבות לתפקידים - אף אחד לא יעשה את תפקידיו אלא יצפה שהצד השני יעשה אותם והוא יטיל אותם על אחרים.
 
לכן, בהמון מערכות יחסים יש כשל תפקודי. לעומת מקומות עבודה שמגדירים לעובדים מראש מהן החובות שלהם ואם הם לא עומדים בהם הם יודעים שהם יפוטרו (או במילים אחרות, ש"המשחק נגמר").
   
 
 
יחסים הם בעצם סוג של משחק ללא תכלית
 
יחסים זוגיים (ללא מחויבות) יובילו ברוב המקרים לפרידה. זהו למעשה משחק ללא תכלית בו משחיתים זמן ואנרגיה על כלום. זוג ש"יוצא" שנה או שנתיים אבל לא החליט להיות רציני - למעשה משחק ב"זוגיות לכאורה" אבל למעשה מדובר ביחסים פתוחים לחלוטין ופרוצים לחלוטין.
 
לעומת זאת, יחסים מחייבים (יחסי עבודה) הם יחסים שבהם יש כללים, יש תוכנית ודרך והדברים פועלים לא לפי "איך שבא" אלא לפי מה שנכון וצריך. המסקנה היא, שכאשר אתם יוצאים עם בני או בנות זוג שאינם רואים בזוגיות יחסי עבודה מחייבים - אתם מבזבזים את זמנכם כי הפרידה בדרך. ואילו כאשר אתם נתקלים בבן או בת זוג שהגישה שלהם היא מעשית ושהם כן רואים במערכת יחסים מערכת של יחסי עבודה והפרייה הדדית - יש לכם עתיד זוגי מבטיח.
 
 
וטיפ לסיום: ככל שמערכת יחסים בנויה על רגשות, חופש, ספונטניות וגישה של "אני עושה מה שטוב לי ומה שבא לי" כך היא אינה מערכת יחסים רצינית אלא "משחק זוגי" גרידא. לעומת זאת, ככל שמערכת יחסים מושתת על "יחסי עבודה" כך הזוגיות תהיה רצינית יותר ותוביל לתוצאות טובות בהרבה.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il