יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
בחירה גורלית 
 
את מי נבחר בתור בני זוג ומדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
הבחירה האבולוציונית
 
בין השיקולים לבחירת בני זוג לחיים קיים לא רק מרכיב רומנטי או תשוקתי אלא גם אלמנט אבולוציוני המחפש את הפיצוי לנכויות שלנו. כלומר, אנחנו מחפשים את האנשים שחזקים בדיוק במקומות שבהם אנחנו חלשים.
 
אין היגיון הישרדותי לבחור אנשים כמותנו, שחזקים במה שאנחנו חזקים וחלשים בכל אותם תחומים שגם אנחנו חלשים בהם כי הדבר רק מעצים ומגביר את הפגיעות שלנו, את החולשות שלנו ואת חוסר האונים שלנו. להיפך, ההיגיון האבולוציוני דוחף אותנו להשלים את החסכים שלנו אצל בני הזוג שלנו כדי שיחד תיווצר "מכונת הישרדות" זוגית מלאה ומיומנת שתהיה עד כמה שניתן "חסרת פגמים" מה שיגביר את הסיכויים שלה לשרוד את החיים.
 
 
 
הבסיס לתורת הזוגיות
 
כל שותפות - זוגית או עסקית - מבוססת על נכויות ועוצמות. אדם שהוא עוצמתי בכל תחומי החיים (בעל ביטחון עצמי, מצליח כלכלית, מבוקש חברתית ואינו חושש לחיות לבד) לעולם לא יתחתן ולעולם לא יחפש אחר בת זוג קבועה - פשוט משום שאין לו נכות המחייבת אותו ליצור שותפות זוגית.
 
אלא שמרבית האנשים לוקים בנכויות. יש אנשים שאינם מסתדרים חברתית. יש כאלה שגרועים בפוליטיקה. יש אחרים שהם תלותיים ואינם עצמאיים ולא מסוגלים להסתדר לבד. יש אחרים שלא יודעים להרוויח כסף ולשמור עליו. ויש כאלה שהם פאסיביים והם זקוקים למישהו מוביל ודומיננטי. עבור כל האנשים האלה - זוגיות היא התשובה כי זוגיות היא המקום היחיד כמעט המעניק להם הזדמנות לשתף פעולה ולחיות עם אדם שחזק בדברים שהם חלשים בהם.
 
 
 
כשהחולשות והעוצמות מדברות
 
אדם עשיר אבל בעל קושי לתקשר את סביבתו קרוב לוודאי שיבחר להתחתן עם בחורה ענייה או חסרת אמצעים אבל תקשורתית, חברותית, פתוחה ואהובה כדי שתפצה אותו על הניתוק והאטימות שלו. בחורה שכלתנית, משכילה אבל מופנמת ומנוכרת תעדיף לבחור להתחתן עם גבר "פשוט", עממי וחם שיפצה אותה על הקרירות וההימנעות שלה מהחיים.
 
מבלי משים, ולעיתים קרובות ללא מודעות, אנשים בוחרים בבני הזוג שמפצים על החסרונות הבסיסיים באישיות שלהם. אבל חשוב להבין שכפי שאנחנו לא מושלמים גם בני הזוג אותם אנחנו בוחרים אינם מושלמים. זהו משחק של נכויות כך שכל בן או בת זוג שנבחר - יהיו בו מעלות וחסרונות, צדדים חזקים שניתן להישען עליהם וצדדים חלשים שבהם אין לנו ברירה אלא להוביל את הקשר ולהניח לצד השני להישען עלינו.
   
 
 
בין עצמאות לזוגיות
 
רוב האנשים מצפים שבני הזוג שלהם יתמכו בהם (למשל, גברים חלשים רבים מצפים שבת הזוג שלהם תעודד אותם להצליח בקריירה ותתווה להם דרך להצלחה כלכלית).
 
הבעיה היא שישנם תחומים רבים שבהם בני הזוג שלכם אינם מסוגלים לתמוך בכם כי אלה בדיוק הצדדים החלשים שלהם, והצדדים היחסית חזקים שלכם שבהם אתם אלה שחייבים לייצר תמיכה עבור עצמכם ועבור בני הזוג שלכם.
 
 
וטיפ לסיום: אנחנו נוטים לבחור בני זוג שמשלימים ומכסים על החסרונות והחולשות שלנו. אם אנחנו אנשים חמי מזג, נשתדל לבחור בן או בת זוג רגועה ובעלת פתיל ארוך. אם אנחנו ילדותיים ואימפולסיביים נשתדל לבחור בן או בת זוג שהם שכלתנים ומאופקים. אם אנחנו מכוערים נשתדל לבחור בני זוג מצודדים ואטרקטיביים מאתנו. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il