יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
רווקות או נישואים - מה עדיף? 
 
שאלת מיליון הדולר - מה עדיף בחיים: להיות רווקים או להיות נשואים? / מאת יואב ברנזון
 
  
נישואים - פלוס ומינוס
 
נישואים מעניקים מספר רב של יתרונות - מעמד חברתי, שותפות עם אדם נוסף, חיזוק הקשרים הסוציאליים, הטבות מהמדינה, שילוב כוחות (טובים השניים מהאחד), העדר בדידות, האפשרות להביא ילדים, תמיכה והכרה חברתית, שייכות (להיות כמו כולם).
 
החסרונות הברורים של נישואים - שחיקה זוגית, תסכול ובדידות בתוך התא הזוגי, החובה להתפשר ולהצטמק בתוך מסגרת זוגית, עול כלכלי בניהול ובפרנסת המשפחה, ילדים הם גם נטל, בעיות בלתי פתירות בזוגיות ותחושת תקיעות בזוגיות.
 
 
 
רווקות - פלוס ומינוס
 
יתרונות הרווקות - להיות נאמן לעצמך, לחיות בדיוק כמו שאתה מאמין, חיים של חופש מעול ומחובות רבים, העדר משפחה וילדים, האפשרות הלגיטימית להחליף פרטנרים זוגיים ופרטנרים למיטה, חסכון כלכלי וחיים פחות מודאגים וקשים.
 
החסרונות - בדידות, דחייה חברתית, הרצון הבלתי אפשרי להיות כמו כולם, חוסר היכולת להביא ילדים, תחושת תקיעות ודחייה עצמית, שנאה עצמית וחוסר שייכות למה שקורה לכולם.
 
 
 
סיכום סופי
 
נישואים (דתיים או אזרחיים) מתאימים לרוב האנשים ובאופן יחסי טובים יותר לרוב האנשים. למעט קבוצה קטנה של אנשים שהם או עצמאיים מאוד בנפשם או אוטונומיים מאוד במצבם הפיננסי - רוב האנשים זקוקים לחיים בתוך מסגרת זוגית למרות החסרונות שהמסגרת הזו תובעת מהם.
 
זוגיות היא מקפצה להצלחה, היא מקרינה תדמית של יכולת, היא משפרת בחלק לא מבוטל מהמקרים את המצב הכלכלי של התא הזוגי (עקב שילוב כוחות והטבות מצד המשפחות של בני הזוג), היא מאפשרת להיות שייכים, היא מקובלת עדיין בכל העולם כמסגרת נורמטיבית ו"שפויה" והיא מאפיינת את הרוב המכריע של האנשים המוצלחים, העשירים, החזקים ובעלי היכולת בעולם. פעמים מועטות תפגשו נשיא של מדינה, איש עסקים חובק עולם או שחקן ספורט בולט שאינו נשוי או שאינו במערכת יחסים ממוסדת.
   
 
 
מגמות לעתיד
 
ובכל זאת, קיימת הבנה שמסגרת הנישואים המסורתית והישנה (מה שנקרא "הנישואים ההרמטיים") היא גם מסגרת שלא לגמרי מתאימה למאה העשרים אחת מבחינת הצורך של אנשים בדרגות חופש אישי גדולות יותר ונאמנות אישית גדולה יותר.
 
משום כך, ישנה זליגה מתמשכת לכל מיני דגמים "מרוככים" של הנישואים הקלאסיים, כמו נישואים בנפרד (כל אחד בבית שלו), או גרושים ביחד (אותו הדבר רק עם הפרדה רכושית מלאה). מגמה זו היא עדיין בחיתוליה (גלית גוטמן ויגאל אהובי או מירב מיכאלי וליאור שליין) אך היא הולכת ומתחזקת. כך שבסיכומו של דבר, המגמה לעתיד תהיה מצד אחד המשך שמירת התא הזוגי ורעיון הנישואים אבל ביחד עם דרגות חופש וביטוי אישי גדולות יותר המתאימות למאה ה-21.
 
 
וטיפ לסיום: הנישואים הם הרע במיעוטו, קצת כמו השיטה הדמוקרטית. עד היום עוד לא נמצא מנגנון טוב יותר ממנו למרות שהוא עצמו אינו נטול פגמים.   
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il