יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
העולם שלך והעולם שלו 
 
מה מאפיין מערכות יחסים הדדיות וטובות? / מאת יואב ברנזון
 
  
העולמות השונים
 
לכל אדם עולם משלו. עולם זה מורכב מתחביבים, נטיות, העדפות ולמעשה סוג של שפה פנימית. אחד אוהב אומנות ואסתטיקה והוא חובב תרבות מושבע. אחר מחובר לעולמות הקולינריה והבישול וחובב מסעדות ויינות מושבע.
 
כל אדם מביא את העולם שלו לזוגיות שלו. הבעיה מתחילה כאשר אחד מבני הזוג או שניהם לא מקבלים את העולם הפנימי הזה, אינם מוכנים לקחת בו חלק פעיל ולמעשה מסרבים להיכנס לתוכו.
 
 
 
זוגיות חד צדדית - רק העולם שלי
 
בזוגיות חד-צדדית ישנם שני עולמות או שני יקומים מקבילים. כל אחד טמון עמוק בתוך העולם שלו ואף אחד לא עושה את הצעד האמיתי לעולם המקביל, השונה, האחר.
 
במצב כזה לא רק שאין היכרות מעמיקה של בני הזוג אחד עם השני אלא שישנו ריחוק וניכור מובנה ביניהם, משום שכל אחד מהם מסרב להכיר בקיומו של העולם המקביל. אצל זוגות רבים ישנה שלילה של העולם שמולם והיצמדות לעולם המוכר שלהם. זוהי גם החמצה של לימוד והתפתחות אישית דרך העולם של בן או בת הזוג וזוהי גם הדרך הבטוחה לריחוק וניכור בין בני הזוג.
 
 
 
הריחוק והניכור לא מאפשרים מכנה משותף רחב אלא צר בלבד
 
שלילית העולם האחר של הצד השני מובילה לזוגיות על בסיס צר מאוד. למשל, יש זוגות שלא חולקים כמעט דבר משותף. המכנה המשותף שלהם הוא מצומצם ולכן גם  היכולת שלהם להתמיד יחד כזוג היא נמוכה ביותר.
 
יש זוגות שבהם אחד מבני הזוג כן נכנס לעולמו של בן הזוג השני אבל הדבר אינו הדדי כך שרק צד אחד חי בשני היקומים ואילו השני חי בעולמו בלבד ואינו מוכן לצאת מהאטמוספירה שלו. בדרך כלל הדבר מוביל למצוקה ולתרעומת בזוגיות כי ללא הדדיות קשה מאוד להחזיק מערכת יחסים זוגית לאורך זמן.
   
 
 
כניסה חופשית
 
האינסטינקט מורה לנו להישאר בעולמנו המוכר והאהוב. הוא אינו מעודד אותנו לצאת מאזור הנוחות שלנו במטרה לגלות עולמות אחרים, זרים ושונים. מצד שני, התודעה כן דוחפת אותנו לצמוח, להתפתח, להסתקרן וללמוד לתפקד גם במסגרות שונות מעט מאלה שאנו מכירים.
 
זוגיות טובה מבוססת על תנועה חופשית בין היקומים המקבילים של כל אחד מבני הזוג. במקום גדרות - תנועה חופשית. במקום הפרדה - הנאה משותפת גם בעולם שלו וגם בעולם שלה, למרות שהם יכולים להיות שונים מאוד אחד מהשני. 
 
 
וטיפ לסיום: הכירו בעולם של בני הזוג שלכם למען עתיד הזוגיות שלכם, למען ההתפתחות האישית שלכם וכדי שתוכלו לבנות מכנה משותף רחב אחד עם השני ולא מכנה משותף צר שימצה את עצמו מהר מאוד. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il