יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אמון או צייתנות 
 
מה מחזיק יותר את מערכת היחסים הזוגית - אמון זוגי או צייתנות זוגית? / מאת יואב ברנזון
 
  
לכאורה זה האמון שחשוב יותר
 
אנשים רבים מאמינים שהבסיס לזוגיות טובה הוא אמון זוגי ואמון הדדי. כאשר מתגלעות בעיות או קונפליקטים בתוך הזוגיות הם מיד מכוונים את הזרקורים ל"אובדן האמון" כאילו שהשבת האמון היא זו שתרפא את הקונפליקטים או המחלות הזוגיות.
 
אמנם לכאורה, האמון חשוב יותר מכל דבר אחר כדי לנהל יחסים זוגיים הרמוניים. אבל למעשה, זה אינו האמון כלל, אלא משהו בסיסי ויסודי אחר: היכולת לציית לכללים הזוגיים והיכולת למלא אחר החובות הזוגיים.
 
 
 
משל הרמזור
 
תארו לעצמכם מצב בו אדם עובר באדום ברמזור כי הוא "לא סומך על המערכת" וכי "אין לו אמון במדינה או בשוטרים". תאונת הדרכים והנפגעים ממנה אינם באמת תולדה של חוסר אמון של אותו אדם, אלא של חוסר המוכנות שלו לציית לחוקי התנועה הבסיסיים שאמורים לשמור על בטחונו ובטחון יתר הנהגים והולכי הרגל בצומת המרומזרת בה הוא חלף באדום.
 
בחברה שבה אנשים לא מצייתים לחוקים ולתרבות - לא רק שאין אמון, אלא שאין סדר והאנרכיה חוגגת. בהעדר צייתנות לא יוכל להגיע אמון, אבל חמור מכך, בהעדר קיום של החובות הזוגיות הבסיסיות אין סיכוי לשום זוגיות לשרוד.
 
 
 
נעשה ונשמע
 
הבסיס האמיתי לקיומה של זוגיות היא מילוי החובות הזוגיות של שני בני הזוג. כל אחד בתחומו וכל אחד בתחום אחריותו. בהעדר מילוי החובות הבסיסיים שום זוגיות לא תעמוד על רגליה.
 
הבעיה המרכזית אצל זוגות רבים אינה האמון או חוסר האמון הזוגי (חוסר אמון זוגי משמש לא פעם כתירוץ לאי מילוי החובות הזוגיים) אלא התפקוד הלקוי וחוסר הציות. אנשים רבים פשוט מצפצפים על הזוגיות שלהם, אינם ממלאים את החובות האלמנטריים בזוגיות, מחליטים על דעת עצמם שהם "שובתים" או "לא עושים יותר" והתוצאה היא חוסר תפקוד, תסכול, תחושת ריקנות וכישלון ובעיות קשות בין בני הזוג.
   
 
 
צייתנות
 
כדי להוביל זוגיות לדרך חיובית יש תחילה לוודא ששני בני הזוג מבינים מה הזוגיות דורשת מהם. מהם כללי המשחק. מהם החובות שבהעדרם אף זוגיות לא תעבוד "מעצמה".
 
מילוי החובות של שני בני הזוג בצורה קפדנית פותר מאליו את מרבית הבעיות והקונפליקטים בין בני זוג, כי מלכתחילה מרבית הקונפליקטים בין בני זוג צומחים על קרקע של חוסר תפקוד של אחד מבני הזוג או של שניהם.
 
 
וטיפ לסיום: לפני שרצים לבעיית "האמון" יש לבחון תחילה האם קיימת בעיית צייתנות ותפקוד בקשר. התאונות הזוגיות אינן נובעות ברוב המקרים בגלל חוסר אמון אלא בגלל חוסר המוכנות לציית לחוקי המשחק הזוגיים, ממש כמו אדם שיעבור בכוונה באדום ויגרום לתאונה רבת נפגעים בנימוק ש"אין לו אמון במערכת". כפי אין שום דרך לפתור את בעיית התחבורה והתאונות בלי שתהיה צייתנות גבוהה מצד הנהגים לחוקי התנועה כך גם מילוי חובות וצייתנות בקשר זוגי קודמים לצורך באמון זוגי והם הדרך הבסיסית והיסודית ביותר להעלות את הקשר הזוגי על פסים חיוביים.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il