יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הקצנה הפוכה 
 
מדוע בני זוג מפתחים תכונות קוטביות והפוכות לתכונות של בני הזוג שלהם? / מאת יואב ברנזון
 
  
אם מישהו נשען עליכם - אתם תתאמצו מאוד שלא ייפול
 
אם מישהו נשען עליכם אתה תתאמצו לשמור על שיווי משקלו בכך שתפעילו כוח נגדי. כך בדיוק נוצרת התופעה של הקצנת תכונות בתוך המערכת הזוגית.
 
למשל, אם בן או בת הזוג שלכם הוא בזבזן כרוני - רוב הסיכויים שתפתחו תכונה נגדית של "בונקריות" וחרדה מבזבוזים כדי לאזן את התכונה המוקצנת שלו וזאת כדי להבטיח שהזוגיות שלכם לא תיכנס לחובות מטורפים. או למשל, אם בן או בת הזוג שלכם מבולגנים בצורה קיצונית - קרוב לוודאי שאתם תפתחו תכונה של סדר וניקיון שהיא מוקצנת ומוגזמת, כי היא אמורה לשרת את שניכם ולא רק את אחד מכם. אם בן או בת הזוג שלכם שותקים ולא מדברים כמעט בכלל - רוב הסיכויים שתפתחו תכונה מוגזמת של דברנות וקשקשנות כי אתם נאלצים לדבר בשביל שניים ולא רק בשביל עצמכם.
 
 
 
תכונות קיצוניות של בני הזוג שלכם יגרמו לכם לפתח תכונות קיצוניות הפוכות
 
כאשר אחד מכם מסרב לתכנן והוא ספונטני מדי - אין לכם ברירה אלא להיות אלה שמתכננים, שחושבים תמיד קדימה מראש בשביל שניכם. המצב הזה הוא כמעט בלתי נמנע, משום שכל תכונה קיצונית מחייבת מולה תכונה קיצונית הפוכה שתאזן אותה.
 
לעומת זאת, אם מסיבה כלשהי בן הזוג המבולגן שלכם מתחיל להיות מסודר ומאורגן - לפתע פתאום ההקצנה שחוויתם נעלמת וגם אתם יכולים ורשאים להרפות מתכונת הסדר והניקיון הכפייתית שפיתחתם.
 
 
 
כשבני הזוג מתמתנים - גם אתם יכולים להתמתן
 
כשבן או בת זוג מתמתנים - גם אתם יכולים להתמתן. כל עוד הם קיצוניים - גם אתם נאלצים להיות קיצוניים. אבל ברגע שבני זוג בזבזנים לוקחים אחריות למצבם ומתחילים להיות מחושבים מבחינה כלכלית - לפתע אתם מרגישים חופשיים יותר לבזבז בעצמכם, לשחרר טיפה את החגורה, כי אתם לא היחידים שדואגים למצב חשבון הבנק.
 
דרך נוספת להתמודד עם בן או בת זוג בעלי תכונות קיצוניות היא להנהיג משטר של הפרדות. בדרך זו, אתם מבטיחים שהתכונה הקיצונית של בני הזוג שלכם לא "תיגע" את תשפיע עליכם ולא תכריח אתכם להיות קיצוניים בצורה הופכית לתכונה שלהם. 
   
 
 
מלחמת האיזונים
 
במילים אחרות, במלחמת האיזונים הזוגית ישנם שני מצבי צבירה בסיסיים: או משטר של הקצנה הפוכה או משטר של הפרדות. במשטר של הקצנה הפוכה אין לכם ברירה אלא להיות ההיפך מבני הזוג שלכם כדי לשמור על האיזון הזוגי ובמשטר של הפרדות אין לכם ברירה אלא ליצור מחיצה בינכם לבין בני הזוג שלכם כדי שהתכונה הקיצונית שלהם לא תשפיע עליכם. 
 
דוגמה למשטר של הקצנה הפוכה הוא: אם בן הזוג שלכם מלכלך את הבית כל הזמן אין לכם ברירה אלא לנקות את הבית כל הזמן. דוגמה למשטר של הפרדות: אם בן הזוג שלכם נוטה להיכנס לחובות ולקחת הלוואות אין לכם ברירה אלא להפריד חשבונות כך שהחובות שלו לעולם לא ישפיעו על החסכונות שלכם. 
 
 
וטיפ לסיום: רק ברגע שבני הזוג מתמתנים שניהם ניתן לנהל זוגיות שמבוססת על שפיות ואיזון ולא על קוטביות ומאמצים יומיומיים מוגזמים. אחד הדברים שקורים במהלך טיפול זוגי הוא מיתון וריסון של תכונות קיצוניות של אחד מבני הזוג או שניהם, דבר שמוביל לאיזון זוגי טוב ובריא יותר עבור שני בני הזוג.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il