יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
משיכה משוגעת
 
מדוע אתן נמשכות דווקא לבני זוג לא מתאימים (מבוגרים, נשואים, לא רציניים וכיו"ב)? / מאת יואב ברנזון
 
  
ראש "משוגע" או ראש נורמטיבי?
 
משיכה לבני זוג לא מתאימים היא ברוב המקרים תוצאה של "ראש משוגע".  פירושו של דבר שבתחום הזוגי יש לאישה "שיגעון" או סוג של "טירוף" שהופך את כל הגישה הרומנטית שלה ללא נורמטיבית אלא לחריגה.
 
במקום לבחור בבני הזוג הנכונים וההגיוניים - הנשים הללו בוחרות בבני זוג "אחרים", "שונים", "מרתקים". המצב הזה הוא תוצאה של בחירה מודעת ולעיתים גם לא מודעת בנתיב המשוגע ולא בנתיב הבטוח.
 
 
 
החיפוש אחר השיגעון
 
למשל, בכל אתר סקי יש כמה מסלולים: יש מסלול ירוק שהוא בטוח, רגוע ומסודר. יש את האדום שהוא מסוכן הרבה יותר ומלא מהמורות ויש את הנתיב השחור שהוא מטורף, מסוכן וקיצוני ביותר. מי שבוחר לגלוש במסלול השחור הוא תמיד אדם "משוגע", כלומר חובב אקסטרים, חובב סיכונים והרפתקן שיודע שהוא נכנס לקן של צרעות.
 
על אותו המשקל, אישה שנכנסת למערכות יחסים מטורפות ועתירות סיכונים עם גברים נשואים או גברים בעייתיים או גברים לא רציניים כאילו בוחרת במסלול השחור. זה לא "קורה לה" סתם. זו בחירה מושכלת ומודעת לחפש את המסוכן ואת האקסטרים, כי זה מה שהראש שלה זקוק ומחפש, את המשוגע והשונה, הייחודי והמסוכן, הבלתי צפוי והבלתי ידוע.
 
 
 
להיות נורמלי - האם זה אפשרי?
 
אבל רוב האנשים לא גולשים במסלולים שחורים אלא במסלולים ירוקים. מדוע? משום שרוב האנשים הם מתונים, נורמליים, נורמטיביים, הגיוניים ומחפשים דרך סלולה ובטוחה בחיים, בכל מערכות החיים - בזוגיות, בקריירה, בגידול הילדים ובניהול המשפחה. רוב האנשים מחפשים לחיות חיים שפויים ורגועים.
 
לכן, צריך להיות אישה "משוגעת" או "מטורפת" או "אקסטרימית" מאוד כדי לצאת עם גבר נשוי עם שלושה ילדים שמצהיר שאינו מתכוון לעזוב את אשתו ולפרק את משפחתו. זה לא משהו שרוב הנשים עושות או בוחרות לעשות אי פעם. רובן ידירו את רגליהן מגבר כזה ללא מחשבה בכלל. אבל עבור קבוצה קטנה של נשים המסלול "השחור" קורץ להם, והן נכנסות לתוכו גם אם הן אינן מבינות עד הסוף מה משמעות הבחירות המטורפות שלהן.
   
 
 
נישואין הם רעיון נורמלי ונורמטיבי לחלוטין - כיצד ניתן לגשת אליו?
 
מוסד הנישואין הוא מוסד נורמלי ונורמטיבי, אפילו בנאלי ביותר. הוא מיועד לאנשים שקולים בלבד והוא ההיפך הגמור מאקסטרים או ייחודיות. כל רעיון הנישואין והאופן שבו זוגיות עובדת ופועלת הוא הנתיב הכי "ירוק" שניתן להעלות על הדעת והכי רחוק מנתיבים "אדומים" או "שחורים".
 
אישה שמנסה "להלביש" על הנישואין שלה נתיבים שחורים ולחפש את האקסטרים בנישואין - לא תתחתן בכלל ואם תתחתן - קרוב לוודאי שהיא תתגרש תוך זמן קצר. נישואין הם מסלול ירוק ולא אדום או שחור. זהו מסלול ידוע ויציב שכל מהותו ומטרתו אינם לספק לאישה אקסטרים או קיצוניות אלא יציבות, וודאות, שייכות ומשפחתיות. כשאישה בוחרת בני זוג "שחורים" או "אדומים" היא פשוט מתרחקת ממוסד הנישואין וכך בדיוק היא נותרת רווקה או בודדה.
 
 
וטיפ לסיום: המשיכה לבני זוג לא רציניים נובעת ממחשבה לא נורמטיבית, לא שקולה ולמעשה "משוגעת". כל עוד החשיבה והמוח פועלים בצורה משוגעת - קרוב לוודאי שלא תמצאו בני זוג מתאימים לחתונה כי הראש לא רק ממשיך לחפש רק את הלא מתאימים אלא שהוא גם מתעקש רק עליהם. רק ברגע שתלמדו לחשוב בצורה "ירוקה" ונורמטיבית תקלו על עצמכם לנוע בנתיב הירוק, הבטוח, הנכון וההגיוני לחתונה. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il