יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
משיכה נפשית 
 
מה ההבדל בין משיכה נפשית למשיכה פיזית ומה הקשר ביניהם? / מאת יואב ברנזון
 
  
משיכה פיזית היא משיכה צורנית
 
משיכה פיזית לגבר או לאישה נובעים מהצורה ומהדימוי שלהם בעיניים שלנו ולכן כמובן ניתן להימשך למישהו גם ללא כל היכרות אתו. משיכה פיזית היא המשיכה הראשונית והגלויה ביותר ובדרך כלל היא זו שגורמת לאנשים להתעניין באחרים.
 
המשמעות היא שבדרך כלל אנשים "לא רואים" אנשים "לא מושכים" אלא רק אנשים שמושכים אותם. בהתאם לכך הם בוחרים את בני הזוג שלהם, למרות שפעמים רבות בן הזוג המושך אינו בהכרח בן הזוג המתאים.
 
 
 
משיכה נפשית היא משיכה להתנהגות ולתכונות
 
דווקא בהיכרות ממושכת עם אנשים לפתע "רואים" אנשים כ"מושכים" למרות שבמבט ראשון הם לא נראו מושכים, וזאת בגלל ההתנהגות שלהם, התכונות שלהם והאופן בו הם פועלים ומתייחסים אלינו.
 
המשיכה לתכונות ולהתנהגות היא משיכה לטווח ארוך יותר כי היא מבוססת על המשיכה לאדם עצמו ולא רק לגוף שלו. משיכה כזו מעידה על התאמה זוגית גבוהה יותר מאשר משיכה פיזית גרידא.
 
 
 
משיכה נפשית מחזקת את המשיכה הפיזית לטווח הארוך
 
משיכה נפשית היא ללא ספק "מגבר" למשיכה הפיזית. ובמהופך, ככל שישנה דחייה נפשית מאדם מסוים כך גם ישנה דחייה פיזית ממנו לטווח הארוך.
 
כאשר בוחנים התאמה זוגית, יש לבחון תחילה את מידת המשיכה הנפשית לבן או בת הזוג כמדד להצלחה עתידית כבני זוג, משום שמשיכה זו היא הדבק האמיתי שיאפשר לבני הזוג לנהל יחסי מין מלאים ואינטימיים יותר מאשר בני זוג שנמשכים האחד לשני צורנית וחיצונית בלבד.
   
 
 
לעיתים, חוסר משיכה נפשית מוביל דווקא למשיכה פיזית חזקה
 
לטווח הקצר, ישנם מקרים בהם חוסר משיכה נפשית ואפילו דחייה נפשית דווקא מגבירים את המוטיבציה המינית ואת המשיכה הפיזית לאותם בני זוג, אבל לא מדובר במשיכה מינית רגילה או בריאה אלא יותר במשיכה מינית "נקמנית" המבוססת על הרצון "להכניס" לצד השני דרך המין.
 
לאורך זמן לא ניתן לבסס יחסים על העדר משיכה נפשית ועל משיכה פיזית בלבד משום שיחסים כאלה לא רק שלא יחזיקו מעמד אלא שהם יסבלו מעליות ומורדות ובסופו של יום גם המשיכה הפיזית תדעך עקב הטינות והמשקעים הנפשיים שנוצרים בין בני הזוג על רקע חוסר המשיכה הנפשית ביניהם ואף הדחייה הנפשית ביניהם.
 
 
וטיפ לסיום: משיכה נפשית היא מדד עמוק וחשוב יותר ממשיכה פיזית כדי לצפות את סיכויי ההצלחה הזוגיים בין בני זוג לטווח הארוך. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il